סבא ישראל
סבא ישראל
קבר הציון באומן
סבא ישראל מתוק
לתמונות נוספות...

לקישורים נוספים...
תוכן שלי
הזמינו של ספרים הרב שלום ארוש שליט"א ספרי רבנו
ספרים של הרב שלום ארוש שליט"א
רבים שקראו את הספר "בגן האמונה" שכתב הרב שלום ארוש סיפרו שהספר שינם את חייהם בצורה מדהימה. הספר מומלץ לכל אדם המחפש את הדרך להיות בעל אמונה ושמח בחלקו! בנוסף כתב הרב ספרים נוספים המפורטים כאן לפניכם. אלו ספרים שחובה בכל בית. פשוט חובה.
 

 

 

בגן האמונה

``על ידי אמונה, החיים בעולם הזה, יפים מאד ובכח האמונה כל העולם כולו הוא כגן פורח המצמיח אין סוף מינים וסוגים של צמחים מרהיבים, בשמים נפלאים ופירות מתוקים...``(ליקוטי מוהר``ן - ר` נחמן מברסלב).

הספר ``בגן האמונה`` נכתב על ידי הרב שלום ארוש, ראש מוסדות ``חוט של חסד`` שבירושלים. זהו הספר השלישי בסדרה שיצא לאור במהדורה שלישית מורחבת, מבוארת ומנוקדת. הספר הוא למעשה מדריך מעשי לחיים מאושרים, פשוטים ומלאי סיפוק, תוך התמקדות בנושא אמונת האדם. הכותב מקפיד לפרט על האמונה כטעם החיים, התמודדות עם קשיי היום יום, שמחה, פרנסה, עבודה על המידות, קבלות, חינוך ילדים, שלום בית, החיים והמוות, עצות לרפואה שלמה ועוד. 

בספר זה, ימצא הקורא בקלות הדרכה מעשית וברורה כיצד לחיות את חייו בעולם זה, באמונה ובפשטות, ולמצוא את האושר האמיתי והשמחה בחיים. הספר מלווה במעשיות, סיפורי צדיקים, משלים ודוגמאות רבות בכל נושא רלוונטי מחיי היום יום, כשהוא מתואר בשפה נעימה ומקרבת למען יוכל כל קורא למצוא את העצה הנכונה עבורו, וזאת באופן פשוט ומחמם את הלב.

רבים שקראו את הספר, מספרים שהוא השפיע עמוקות על חייהם ושינה אותם לטובה. אני, שגם שזכיתי לקרוא את הספר, נהניתי מכל רגע. הספר מרתק ומושך, וקל מאד להתחבר למילים ולדוגמאות המובאות, מהסיבה הפשוטה שכל מה שנכתב בספר הוא חיים שלמים של אדם רגיל,  ופשוט וקל מאוד להתחבר ולהזדהות. שהתוצאה הסופית היא המסקנה שהחיים הם לא עד כדי כך נוראים, וכדאי בהחלט להיות שמח ושלו ולקחת את הדברים בפרופורציות נכונות. הגישה משתנה והכל נראה אחרת. הרב שלום ארוש כותב מצויין והקורא מרגיש כבן שקורא מכתב מאביו האוהב.   

הספר הוא ניסיון עז לקרב כל אחד מאיתנו אל הדרך הנכונה, דרך האמונה והאמת. למי מאתנו אין שאלות על החיים? למה לי רע ולאחר טוב? למה זה קורה לי? ועוד. הספר נותן תשובות פשוטות לכל השאלות, והכותב מסביר כיצד הבורא בעצם משגיח על כל אדם ואדם בהשגחה פרטית ומיוחדת, וכיצד האדם יכול למצוא את הייעוד והתכלית האמיתית שלו, חיי שפע, שמחה ואור.

הוצאת מוסדות חוט של חסד, 347 עמודים.


 

 

 

בגן האושר

בספר זה מוסבר בהרחבה אודות "התופעה הנפוצה", שאנשים רבים "סובלים" ממנה והיא - החובות - ומה שורשה, ומה הן נזקיה ברוחניות ובגשמיות, וכיצד ניתן להינצל ממנה, והנהגות נכונות וברורות לחיים של פרנסה וכלכלה נכונה, והדרכים לצאת ממצולת החובות למי שכבר שקע בהם.

הספר הוא פרי עבודה של יותר משלושים שנה שם ציבור רחב של אנשים בעלי חובות ובעלי בעיות בפרנסה, שרובם ככולם נושעו על ידי שהלכו בדרכים ובעצות המבוארות בספר זה, שהוא מעט הכמות ורב האיכות.
 
הספר נקרא "בגן האושר - מדריך מעשי לעשיר האמיתי", לרמוז שהעושר האמיתי הוא מידת השמח בחלקו, שהאדם מאושר במה שיש לו, כמו שאמרו חז"ל: "איזהו עשיר השמח בחלקו..." כי רק זו עשירות אמיתית, שחי באמונה ומקבל באהבה את כל השגחת הבורא עליו בענייני הפרנסה.
 
הספר גדוש עצות חשובות וטיפים לחיים טובים יותר, חיים ללא חובות בליווי דוגמאות מחיי היום יום, סיפורים ועוד.נכתב ע"י המחבר בלשון רכה, נעימה ופשוטה החודרת אל הלבבות.
 
הוצאת מוסדות חוט של חסד,223 עמודים.
 
מומלץ ביותר !!!

בגן השלום

 

"עיקר השמחה לאישתו כשרואה אותה בעין חיובית תמיד רואה את הנקודות הטובות שלה ומשבח אותה ומחמיא לה..."

"כאשר יש אהבה, אחווה, רעות ושלום אמיתיים בין איש לאשתו, אפילו יעשו טעויות בחינוך זה לא יזיק לילדים כלל..."
 
"כל הדברים הכי טובים בעולם, מההשפעות הגשמיות דרך ההשפעות הרוחניות ועד הגאולה של כל העולם תלויים בדבר אחד, שלום בית..."
 
הספר `בגן השלום` הוא המדריך המעשי לגבר האמיתי, ובו ימצא הקורא הדרכה מעשית וברורה לשלום בית אמיתי. מלווה במעשיות, משלים ודוגמאות רבות, והכל בשפה ברורה וקלה השווה לכל נפש.
הלימוד והקריאה בספר זה הוא לגברים בלבד!
 
מומלץ ביותר!!!
 
 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 323 עמודים.

 

 

בשדי יער

ההתבודדות היא הדבר הראשון המעיד על האמונה של האדם.

כי אדם שמאמין בה` הוא מדבר אתו, ואיך יתכן לומר שהוא מאמין בה`, אם הוא לא מדבר אתו? הלא זו משואה פשוטה ביותר: אתה מאמין - אתה מדבר. אתה לא מדבר - אתה לא מאמין. וזו עקר העצה כאן למעשה, שיהיה לאדם הרגל להתבודד בכל יום שעה, וידע שבמקום שיתבודד, שם יחכו לו כבר הדבורים שה` הכין לו, ואם רק יבוא לשם, הוא כבר ימצא את הדבורים לדבר. גם באותם זמנים, שמרגיש חשך נורא אופף אותו, והוא מרגיש שאין לו שום התעוררות לדבר עם ה`, ובכל זאת הולך הוא להתבודד, על ידי זה הוא זוכה בכל זאת לדבר אילו דבורים עם ה`, כי זו ההתעוררות המועטת, שרק הכריח עצמו לשרך רגליו אל אותו מקום, ולא לבטל את קביעותו בהתבודדות, על ידי זה ה` יתברך יכין את לבו ויתן לו דבורים ויוכל לשוב אל ה`. חובה בכל בית !

 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 415 עמודים.


 

בגן החכמה

בכל העבודה של האדם, עבודת היום, תפלה, למוד וכו`, אם יסתכל על כל מה שעשה, הוא יראה שישנם בלי סוף חסרונות בעבודתו, ושזו למעשה נעל משלשת, ואם כן, עלול הוא ליפול בדעתו ולהיות מאכזב, כמו שאכן מצוי מאד, שרב בני אדם אינם מרצים מעצמם כלל. אבל רבינו מלמד אותנו שאלו חכמות, גאוה וכפירה, ושצריכים ללמד מהתם שכל כך יגע וטרח, ובסוף יצא לו מנעל משלש, והוא שמח והתענג מאד מהמנעל, ושבח אותו: "כמה יפה ונפלא המנעל הזה! כמה מתוק המנעל הזה! כמה מנעל של דבש וצוקיר(סכר) המנעל הזה!..." - והוא באור נפלא מלא בהתעוררות והתחזקות על מעשה ט`, "מעשה מחכם ותם", מספר "ספורי מעשיות" למוהר"ן מברסלב, מאת הרב שלום ארוש שליט"א.

הוצאת מוסדות חוט של חסד.


 

 
בגן הגעגועים
 
 
ספורי המעשיות שסיפר רבי נחמן מברסלב זיע"א מאז ומתמיד היו כר עשיר ופורה לפירושים וחידושים מלאים בהתחזקות נפלאה והתעוררות נמרצת לעבודת האמונה הקדושה. במעשיות אלו טמונים - הן סודות נוראים וכוונות שאין לנו בהם שום תפיסה, הן רמזים עמוקים ורחבים מיני ים והן רמזים השווים לכל נפש שכל אדם כפי הבנתו יכול לפרשם וללמוד מהם עצות טובות. על הרבדים הרבים שבמעשיות אלו, הטעם שטועמים בהם הוא אחד:טעם מתוק של תמימות רעננה עם ניחוח המסתורין של דברים שכיסה עתיק יומין. ובפרט המעשיה הראשונה שסגולותיה רבות, הן לעורר מן השינה, הן לפקוד עקרות והן להמשיך לאדם עשירות, כמו שאר המעשיות, ובמיוחד מה שמסוגלת לעורר את לב האדם לקול הנשמה הפועמת בתוכו, מתגעגעת, כוספת ומשתוקקת להכלל בשורשה, להגיע לתכליתה, לאור באור החיים, אור האמונה והשמחה. ובכן קראנו את שם הספר בגן הגעגועים, ויהי רצון שיעשה פירות כאחיו:ספר "בגן עדן מקדם" וספר "בגן האמונה", ונזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן. מומלץ ביותר !!!

בגן עדן מקדם

 
"בגן עדן מקדם"- רוצים שלום בית אמיתי? מחפשים את הדרך לזוגיות נכונה ואמיתית? לטעום מהכרת הטוב שבין השניים? את התשובות תוכלו למצוא בספרו הנפלא של הרב שלום ארוש שליט"א, ובו שיחות נפלאות מתוך נסיון רב שנים והשכנת שלום בין אלפי בני זוג, אשר הובאו למכבש הדפוס בשפה בהירה ופשוטה לכל נפש. על אהבה, תחילתו של קשר והמשכתו לחופה וקידושין. כמו כן מצורפות הלכות טהרת המשפחה מפי הרב יעקב אמזלג שליט"א וכן צורפו תפילות לבניית בית קדוש וחזק. מומלץ!!!


אל תשכחו את צוואת מוהרנ"ת"חזקים ברצון טרחה ממון" ושכל עסקיכם יהיה להפיץ ספריו הקדושים "מאיפה שאני לוקח שם אני נותן"

 


חל נובע להדפסת והפצת ספרי רבנו נחמן בעולם

ליקוטי מוהר"ן
ספורי מעשיות
ספר המידות

לקוטי תפילות
השתפכות הנפש
משיבת נפש

לקוטי הלכות
חיי מוהר"ן
לקוטי עצות

אב"י הנחל
שיחות הר"ן
תקון הכללי

שמע ישראל
כתבי רבי נחמן
עצות המבוארות

אוצר היראה
עלים לתרופה
ימי מוהרנ"ת

כל-בו לישועות
חוברות לילדים
כוכבי אור

כתבי רבי ישראל
מכתבי שמואל
ישראל סבא

עצות ותפילות
מבעיר הלבבות
תהלים

בראשית
ימי שמואל ג`
ציון המצוינת

ספור בעל הפתק לילדים

חיי מוהר"ן
חיי רבי נחמן , דיבוריו , מעשיו וענייניו כפי שקיבל , ראה ושמע ר` נתן תלמידו . ספר נפלא לכל מי שרוצה לדעת מי היה רבי נחמן , מה הייתה גדולתו , למה זכה בזכות עבודתו הקדושה ולמה זכינו אנחנו בעצם התקרבותנו אליו .
במהדורה זו , הוספנו את הסעיפים מהספר שיחות הר"ן השייכים לסעיפים המקבילים בספר .
נסיעתו וישיבתו באומן אות מ (רכה)
כברהבטיח רבנו זכרונו לברכה בחייו וייחד שני עדים כשרים על-זה , שכשיסתלק , כשיבואו על קברו ויתנו פרוטה לצדקה (אמר המעתיק: שמעתי מהרב רבי נפתלי זכרונו לברכה , שהוא היה אחד משני העדים , שייחד רבנו זכרונו לברכה על ענין זה , הינו הרב מורנו רבי אהרן זכרונו לברכה והרב רבי נפתלי כנ"ל. ואמר אז רבנו זכרונו לברכה בזו הלשון : כשיבואו על קברי ויתנו פרוטה לצדקה בעבורי (רצונו לומר בעבור הזכרת נשמתו הקדושה , כנהוג) (ובלשון אשכנז: אין וועט געבין אפרוטה צדקה פון מייניט וועגין וכו`) ויאמרו אלו העשרה קפיטל תהלים הנרשמים אצלנו בשביל תקון למקרה לילה רחמנא לצלן , אז יניח רבנו עצמו לארך ולרוחב , ובודאי יושיע לזה האדם. ואמר , שבהפאות יוציא אותו מהגיהנם , אפילו אם יהיה אותוהאדם איך שיהיה , אפילו אם עבר מה שעבר , רק מעתה יקבל על עצמו שלא ישוב לאולתו חס ושלום.
ובלילה שקודם הסתלקותו אמר : מה לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם. ומה אם הנשמות שלא הכירו אותי כלל הם מצפים על תקונים שלי , מכל-שכן אתם וכו`.


מכתבי שמואל

מכתבים נפלאים מלאים התעוררות מידיד נפשו של ר` ישראל - ר` שמואל הורביץ.מכתב ל"ה

... ע"כ אחי חזק ותהי` בשמחה תמיד ובפשיטות תשמח בהתקרבות לרבנו ז"ל שזה לבד עומד למעלה מכל העבודות מה שרק יכול להיות בעולם ואפילו שנדמה לי שבמקום אחר אני יכול לזכות הרבה יותר ופה אצל רבנו אני קריר מאד ורחוק מאד מאד מהשי"ת עדיף להיות מקורבים לרבנו איך שנראים מאשר במקום אחר צפורים באויר ( תרגום מיידיש).ימי שמואל ג`

ספר המשך לשתי החלקים הראשונים בסדרה ימי שמואל , פרקים מחייו של החסיד ר` שמואל הורוויץ זצ"ל , מחסידי ברסלב הקדושים של הדור הקודם.
ספור בעל הפתק לילדים

ספור התקרבותו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל לרבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב זצ"ל ובפרט ספור קבלת הפתק הקדוש , מעובד לילדים ומלווה בציורים מרהיבים.ספר המידות
עצות לתיקון המידות שליקט רבי נחמן מכל ספרי הקודש .
אמר רבי נחמן , "הספר הזה עשה אותי ליהודי" .
לקט קטן מספר המידות
מי שרוצה לדבק את עצמו בה` יתברך, עד שילך במחשבתו מהיכל אל היכל ויראה את ההיכלות בעיני השכל , ישמור את עצמו מלומר שקר אפילו בטעות (אמת א`).ע"י אמונה נתבטלין הגזרות , שאומות גוזרות עלינו (אמונה חלק ב,ד`).
הצניעות מסוגל לעשירות (ממון ס"ד).
ע"י ספורי מעשיות של צדיקים ממשיכין אור של משיח בעולם ודוחה הרבה חושך וצרות מן העולם (צדיק חלק ב,א`).מי שהוא שמח תמיד , ע"י זה הוא מצליח (שמחה חלק ב,א`).
מי שמתפלל על ישראל , הקדוש ברוך הוא מכפר לו על כל עוונותיו (תפילה ס"ג).

משיבת נפשעצות נפלאות לעניין התחזקות , לכל אדם , בכל מקום ובכל עת .
אין שום יאוש בעולם כלל" ו"מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד" , הן מהעצות המפורסמות שביניהן .
קטע מהספר משיבת נפש אות ק"ו
כשאדם רוצה להתקרב להשם יתברך ולשוב בתשובה צריך שיעברו עליו אלפים ורבבות ירידות בלי שעור וצריך שיהיה גבור חזק לחזק לבבו בכל פעם לבלי להניח את מקומו משום ירידה שבעולם וכל אלו העליות וירידות שעוברין על כל אחד מישראל הם בחינת כלליות המלחמות והצרות שעברו על כלליות ישראל מימות עולם , כמבואר בפנים (עיין גלות וגאולה אות י"ח). והעקר הוא התחזקות לחזק את עצמו תמיד אף אם הוא כמו שהוא להאמין באמונה שלמה , שאין שום ירידה בעולם , כי בכל מקום יכולין למצוא את השם יתברך , בבחינת אם אסק שמים שם אתה ואציעה שאול הנך , כי אפילו כשנופל לשאול תחתיות רחמנא לצלן , אף על פי כן צריך לחזק את עצמו תמיד ולבלי ליאש את עצמו לעולם, כי גם שם השם יתברך נמצא בחינת ואציעה שאול הנך. וזה עקר הכלל בעבודת השם והיסוד שהכל תלוי בו לבלי ליפול בדעתו לעולם , אף אם יעבור עליו מה. וכל הצדיקים שהיו מימות עולם שזכו למה שזכו - אשרי להם אשרי חלקם , כולם לא באו לשלמותם כי אם על- ידי בחינה זו על-ידי שלא היו מיאשין עצמן לעולם , כי גם עליהם עברו ירידות ונפילות הרבה , רק שהם התחזקו עצמן בכל פעם אף על פי שעבר עליהם מה שעבר. ועל-ידי התחזקות שלהם (שקורין דער האלטין זיך) זכו למה שזכו - אשרי להם.
לקוטי עצות
עצות נפלאות שגילה ר` נתן בספריו של רבי נחמן וסידרם לפי נושאים , אמונה , התחזקות , בנים , פרנסה , רפואה ועוד .
אמת ואמונה
א. עיקר הגאולה תלויה באמונה , כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חסרון אמונה.
ב. אמונה ותפילה וניסים וארץ ישראל הם בחינה אחת וכולם תלויים זה בזה.
ג. יש בני אדם המכסים כל הניסים בדרך הטבע וכשיכלו אלו האפיקורסים שאין להם אמונה בניסיםושתרבה אמונה בעולם - אז יבוא משיח , כי הגאולה תלויה באמונה כנ"ל.


.


ספורי מעשיות משנים קדמוניות

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .קטע מהמעשה מבעל תפילה

...מעשה שהיה , כך היה היות שנמצא כתוב בספרי דברי-הימים שלהם (שקורין קראויניקיש) , איך שהיה רוח סערה גדולה בעולם , והרוח סערה הפך את כל העולם כולו , שהפך מים ליבשה ומיבשה לים , וממדבר ישוב וכו` , ובלבל את כל העולם כולו , ואחר הרעש והבלבול שנתבלבלו כל העולם , ישבו עצמן בני העולם לעשות להם מלך וחקרו מי ראוי לעשותו מלך עליהם , וחקרו ואמרו באשר שעקר הוא התכלית , על כן מי שהוא משתדל ביותר בהתכלית, הוא ראוי להיות מלך והתחילו לחקור מהו התכלית , והיה ביניהם כתות כתות.

כת אחת אמרו , שעקר התכלית הוא כבוד , כי אנו רואים, שהכבוד הוא העקר אצל העולם, כי ...

. .

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .


תיקון הכללי

עשרה פרקי תהלים שגילה רבי נחמן לאמרם לתיקון הברית והתאווה הכללית .

מי שחס ושלום נפל ונכשל , יאמר את התיקון הנ"ל ולא ידאג יותר מכלום .

מצורפת תפילה נפלאה בעניין שכתב רבי נתן תלמידו .
עצות המבוארות

חלק מהלקוטי עצות , מבואר ע"י ר` שמשון ברסקי , מצאצאי רבנו .


כוכבי אור
חידושי תורה וספורים נפלאים אודות רבנו הקדוש ותלמידיו , לעורר לבבות עם ישראל לעבודת ה` תמימה וטהורה.
אנשי מוהר"ן

אמר (ר` נתן) , אמירת ספרי אדמו"ר ז"ל שהם הלקוטי מוהר"ן וספר המדות והספורי מעשיות והשיחות שלו , האמירה לבד מסוגלת להנשמה כמו אמירת ספרי הזהר והתקונים.

ישראל סבא

דברי קודש , דברי אמת זך וצח , מפי איש פשוט לגמרי , איש פלא , רבי ישראל בער אודסר , המכונה סבא ישראל , שהובאו לדפוס מקלטות נדירות שהוקלטו מספר שנים קודם הסתלקותו הקדושה.
להתפלל באמונה (ק"י)
הכאבים והיסורים שעוברים עליך זה המתקה גדולה. אנחנו לא מבינים , זה לטוב. זה בשביל לרחוץ קצת העולם הזה. צריכים להתפלל באמונה , באמת , אז תראה ישועות גדולות!
עושים ברכה: "ברוך אתה ה` שומע תפילה". הוא שומע קול תפילתנו וסוף כל סוף יהיה ישועה! אבל לא , אסור לנו להרהר מדוע לא רואים. זה העיקר - אמונה. להאמין בה`! להתפלל שה` יתברך יתן רפואה , שיתן כל מה שצריכים. אמונה זה רפואה וכל טוב. בכל יום להתפלל לה` יתברך באמת , באמונה.
אני מספר את זה להתחזק ולהתפלל לה` יתברך בכל יום על כל דבר. להתפלל לה` באמונה. ה` יתברך שומע תפילתנו! היסורים הלכו ממני ...


תהילים עם שמות הצדיקים


לקוטי תפילות

תפילותיו של רבי נתן תלמיד רבנו , שהתפלל לזכות לקיים את העצות שגילה רבנו בליקוטי מוהר"ן . אנחנו צריכים את הספר הזה בכל רגע . רבי נחמן אמר שכל העניין שלו הוא תפילה . תורה ותפילה הוא אחד . צריך ללמוד התורה כדי לדעת על מה ראוי להתפלל ולמה ראוי להתגעגע , זה עיקר עבודת ה` .חלק מתפילה ז` מלקוטי תפילות

רבונו של עולם , ה` אלקים אמת , אשר נטעת בנו בכל דור ודור צדיקי אמת , הושיענו ורחמנו ברחמיך הרבים , וזכנו להתקרב לצדיקי אמת לקבל מהם עצות אמתיות ולא נסור מדבריהם ימין ושמאל , רק נזכה לילך בדרך עצתם האמתיות ותרחם עלינו ותציל אותנו ואת כל חברתנו ואת כל עמך בית ישראל מעצת רשעים שהם עצת הנחש הקדמוני ולא נטה אזן לדבריהם כלל , ולא נאבה ולא נשמע להם ולא יכנסו דבריהם ועצתם בלבנו כלל ותבדילנו מן התועים , ולא יהיה להם שום כח להטעות אותנו , חס ושלום , בעצות רעות שלהם , ולא תעשינה ידיהם תושיה והצילנו ברחמיך הרבים מכל מיני שקר וטעות שבעולם , ולא נלך אחר עצות רעות של אלו המחפים את השקר באמת , ומהפכים דברי אלהים חיים , ואומרים לרע טוב ולטוב רע , ומונעים את ישראל מדרך האמת והנכון, על ידי עצותם המהופכות מן האמת , את אשר החמרת הקלו , ואת אשר הקלת החמירו , את אשר רחקת הם מקרבים , ואשר קרבת הם מרחקים ויש מהם אשר טעו בעצמן , ואינם יודעים בעצמם את האמת לאמתו , והם מדברים לפי תומם , ועצתם הפוכה ומזקת לנו מאד לעבודתך. רבונו של עולם , אתה ידעת האמת , ולפניך נגלו כל תעלומות אתה יודע רזי עולם ותעלומות סתרי כל חי קומה בעזרתנו והצל אותנו מהם , שלא ידבקו ויכנסו דבריהם בלבנו כלל , לא מהם ולא מהמונם ולא מהמהם . גדול העצה ורב העליליה , זכנו ברחמיך הרבים שיתגלו לנו צדיקי האמת , ונזכה להתקרב אליהם באמת, ולקבל מהם עצות נכונות וברורות וישרות , עצות טובות הנמשכים מתרי"ג עטין דאוריתא שנזכה לקבל אור האמת על ידי עצתם האמתיות , ועל ידי זה נזכה לאמונה שלמה באמת לעולם ועד.


אב"י הנחל

מכתבים נפלאים שכתב ר` ישראל דב אודסר לנשיא מדינת ישראל , זלמן שזר . דברי עידוד וחיזוק בנושא האמונה בכוחו של צדיק האמת וההתקרבות אליו. אמר ר` ישראל "במכתבים האלה , כל דיבור הוא אור ה` ממש ! כתבתי אותם בין נחשים ועקרבים ."מכתב ד`.

ב"ה , י"א איר תשי"ח , טבריא.
אהובי כנפשי מר זלמן שזר , שלום וחיים אמתיים.
כבר כתבתי שאני מאמין ומקוה כי בגלל השגחה הפליאה שקרה בחול המועד פסח תהיה לו טובה וברכה רבה בעסק ההתקרבות להצדיק האמתי. אמנם ביחד עם זה מצאתי חובה לעצמי לגלות את אזניו האמת אשר בלבבי , כי בענין עסקנו אני נקי לגמרי מכל מיני פניות גשמיות של ממון וכבוד וכדומה חס-ושלום , רק בלתי לה` לבדו. ואני בטוח וסומך עצמי על רום מעלת חכמתו שמבין ויודע בברור גמור דבר זה בכבודו ובעצמו. ה` יתברך יודע ועד שאני מוכן ומזמן למסר את חיי וממוני וכל אשר לי בשביל עסק זה, לקרב איזה נפש ישראלי לה` יתברך , או על כל פנים להכניס בו איזה הרהור תשובה אפלו רק לרגע אחד בלבד!
רבנו זכרונו לברכה אמר: "שלשה דברים פעלתי אצל ה` יתברך:
א) את הגבהות שבכם כבר שברתי.

ב) עבירה תעלה לכם ביסורים. לא תגרם לכם שוב נחת רוח. תעשו עבירה , תהא בלי ידים ובלי רגלים.

ג) מפורסמים של שקר לא תסתכלו עוד בפניהם , כבר טעמתם מיין ההונגרי.
אפילו אם עשה האדם מה שעשה ועבר מה שעבר , גם אז מצמצם את עצמו ה` יתברך מאין סוף עד אין תכלית , ומרמז לו רמזים שיתקרב אליו בסבות מסבות שונות אשר מסבב בכל זה בתעלומותיו הנשגבות. כי הוא יתברך חושב מחשבות לבל ידח ממנו נדח. אבל כל רמיזותיו האלה וכל קריאתו אותנו הוא על ידי הצדיק האמתי שנשוב אליו מכל מקום שהוא. מכל מיני מניעות ופתויים ועקמומיות שבלב , מכל מיני התגברות קליפת עמלק שמתגבר על האדם , ומכל מקום שנתעו ונטעו דעתו ולבבו.
עצם הנקודה שבפנימיות הפנימיות הלב של כל אחד מישראל , מים רבים ועזים לא יוכלו לכבותה , אף אם יעבור עליו מה שיעבר.
בפרישת שלום וברגשי כבוד ויקר, המתגעגע ומקוה להתראות בשמחת לב ,
ישראל דב אודעסר ,
טבריא.

שמע ישראל

שיחות נפלאות של ר` ישראל דב אודסר . נס גדול ורחמנות גדולה של ה` יתברך שאיש אמת ואמונה כזה יכול היה לחיות בדורנו ולהשמיע את דבריו .

רק ע"י מה שהוא סבל כדי להתקרב לרבי נחמן , נשאר עדיין איזה ניצוץ אמיתי מאורו של רבנו הקדוש להחיות אותנו בעולם חשוך וחסר אמונה שכזה.
כל-בו לישועות

כשמו - כן הוא. אוסף גדול של תפילות ותחינות לכל עת ושעה. ספר תהילים המבואר , שמות הצדיקים המלא , סגולות מספרי רבנו , מנחה , ערבית , תיקון חצות , תיקון הכללי ועוד. ספר נפלא למי שרגיל לשפוך לבו לפני ה` בכל יום , כעצת רבנו הקדוש.בראשית

פנינים נפלאים שלוקטו מתוך לקוטי הלכות על פסוקים מחומש בראשית שצורפו לתוך חומש סטאנדארטי


 השתפכות הנפש

עצות נפלאות לעניין תפילה והתבודדות . רבי נחמן אמר שההתבודדות , היא מעלה עליונה הגדולה מן הכל .
מתוך הקדמת הספר
ואמר , שהאדם צריך לקבל כל השפעתו והצטרכותו רק על-ידי תפלה ועל כל הדברים הן דבר גדול הן דבר קטן יתפלל להשם יתברך , כי אם לאו אף שהשם יתברך נותן לו כל מה שצריך , הוא כמו בהמה שהשם יתברך נותן לה גם כן כל הצטרכותה בלא תפלה ובפרט לענין עבודת השם , בודאי אין שום עצה רק תפלה. ואמר , שהתפלה הוא עצה כללית ושרש לכל העצות המובאים בספריו הקדושים , כי אמנם ספריו הקדושים מלאים עצות נוראות ונפלאות על כל דבר ודבר בעבודת השם , עצות ה` אשר לעולם יעמדו , אבל העצות בעצמם קשה מאד לקיימם, ועל כולם עקר העצה היא רק תפלה והתבודדות. ואמר שמקטן ועד גדול אי אפשר להיות איש ישראלי כי אם , על-ידי התבודדות .
שבחי ושיחות הר"ן

פנינים יקרות שאסף רבי נתן תלמיד רבנו במהלך חיי היום יום .

בשבחי הר"ן מסופר כיצד החל רבנו לכנוס בעבודת ה` מילדותו וכן מהלך נסיעתו לארץ ישראל .כתבי רבי נחמן (תורות ותפילות)
קיבוץ של כל התפילות שבליקוטי תפילות עם קיצורי התורות שבליקוטי מוהר"ן , כל תורה צמודה לתפילה הקשורה אליה .
עלים לתרופה
מכתבים נפלאים , מלאים ביראת שמים והתחזקות , שנכתבו ע"י רבי נתן תלמיד רבנו , רובם לר` יצחק בנו .
חוברות לילדים
משלים שסיפר רבנו , מעובדים בשפה קלה וברורה עם ציורים .

על הקרן :

קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , להדפסת ולהפצת ספרי ר` נחמן מברסלב זיע"א , נוסדה בשנת התשנ"ה , ע"פ צוואתו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל שנפטר ביום ח"י בחשוון של אותה שנה בגיל מופלג של יותר ממאה שנה.

במשך שנים ארוכות , אסף ר` ישראל פרוטה לפרוטה , חסך מלחמו , שידל אחרים לתת משלהם , עד שבעת פטירתו מהעולם , הוריש בצוואתו סכום נכבד לנכדו ולשני ניניו וציווה עליהם לעסוק בהדפסת והפצת ספרי ר` נחמן במחיר הקרן , ללא מטרות רווח ובסיבסוד.

מכיוון שבחייו , זכה ר` ישראל לקרב נפשות רבות לדרכו של ר` נחמן , זכו חלק מנפשות אלה ועוד רבים שנתקרבו לאחר פטירתו , להצטרף למאמץ ההפצה , בהתנדבות , במסירות נפש , תוך כדי הפקרת כל ענייניהם האישיים והתגייסו למטרה הנ"ל : הפצת ספריו ודעתו של ר` נחמן מברסלב בקרב כל קהילות ישראל הפזורים בארץ ובגולה.

ר` ישראל הרבה לדבר ולהודיע , שגאולת עם ישראל תלויה בדבר הזה : שעם ישראל יזכה להכיר את ר` נחמן מברסלב , להאמין בצדקותו , לעסוק בתורותו הקדושה ולקיים את עצותיו העמוקות והנפלאות , רק אז יתעורר עם ישראל בהתעוררות נפלאה וחדשה להתקרב לה` יתברך ולעבדו בלבב שלם.

אכן , מאז ועד היום הזה , זכתה הקרן להפיץ בקרב עם ישראל יותר משתי מליון ספרים !  כמובן , עוד היד נטויה. ממש ברגע זה , נמצאים עשרות ואף מאות מתנדבים , שבמסירות נפש הולכים מבית לבית , מחנות לחנות ומנסים להכניס את ספרי ר` נחמן מברסלב לכל מקום בו נמצאים יהודים.

כמו כן , בעידודה ותמיכתה של הקרן , נפתחו מספר תלמודי תורה ברוח תורתו ודרכו של ר` נחמן מברסלב  , במטרה להעמיד תלמיד תלמידים , חסידי ברסלב , העובדים את ה` בשמחה ובאמונה כדרכו של רבנו הקדוש.

לנאמני הקרן , ישנו גם ישוב קטן הנמצא דרומית לירושלים ונקרא על שם ספרו של ר` ישראל : אב"י הנחל. המטרה היא להקים קהילה של חסידי ברסלב , לנטוע נטעים חדשים של חיי אמונה , צדקה וחסד , אהבת חברים ויראת שמים אמיתית.

לא נוכל לפרט כאן את מכלול פעולות הקרן הרבות , הגדולות והקטנות , אולם נוכל לומר שדבר אחד משותף לכולם - החדרת תורתו של ר` נחמן מברסלב בכל מקום ולכל יהודי , יהיה מי שיהיה ויהיה היכן שיהיה.

חזרה למעלה

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל :

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל נולד בטבריה , בערך בשנת התרמ"ו (1888 למניינם) , למשפחה מחסידות קרלין. מימי נערותו ,  התגעגעה נפשו של ר` ישראל להתקרב לה` יתברך ביתר שאת , למסור נפשו בעבודת ה` , לחזות בנועם ה` ולבקר בהיכלו.

סיבב ה` יתברך סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל מצא את הספר השתפכות הנפש של רבי נחמן מברסלב , זרוק בבזיון בגניזה , ללא כריכה. ר` ישראל החל לעסוק בו ולקיים את הנאמר בו תוך כדי רדיפות ובזיונות מתלמידי הישיבה בה למד. מאותו היום , ביקש ר` ישראל והתפלל לה` , שיזמן לו ספרי ברסלב וחסידי ברסלב שידריכו אותו בעבודת ה` ויתנו מרגוע לנפשו המתגעגעת.

שוב זימן ה` סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל יפגש עם הצדיק הקדוש , ר` ישראל קרדונר זצ"ל , חסיד ברסלב שמסר נפשו בתפילה ועבודת ה` בציון הרשב"י במירון. אחרי לילה שלם בו עסקו שניהם בתורה ז` בלקוטי תניינא כי מרחמם ינהגם , תקעו תקיעת כף והבטיחו אחד לשני , שלא יעבור יום אחד ללא שיפגשו ויעסקו בדברי רבנו. במשך 5 שנים , היו נפגשים , עוסקים בתורה ותפילה , מקיימים את עצות רבנו ומוסרים נפשם בעבור עם ישראל. בתקופה זו התחתן ר` ישראל עם מרת אסתר מינדל בת ר` פנחס הכהן ע"ה , ת.נ.צ.ב.ה.

ר` ישראל קרדונר זצ"ל , נפטר בתאריך ט` בחשוון התרע"ט.

חזרה למעלה
הפתק :
בשנת תרפ"ב , קבל ר` ישראל בדרך נס , פתק נפלא מרבי נחמן מברסלב. בפתק , סומך רבי נחמן את ידיו על ר` ישראל ואומר לו : ועליך אמרתי מיין פייערל וועט טליען ביז משיח וועט קומען (ועליך אמרתי - האש שלי תוקד עד ביאת המשיח).

באחרית ימיו , גילה ר` ישראל שבפתק מסר לו רבנו סוד נפלא : שהגאולה , תלויה בהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב בקרב עם ישראל . בפתק נאמר ובזה אגלה לך סוד והוא מלא וגדיש מקו לקו ... אמר ר` ישראל , שהכוונה היא שהעולם יהיה מלא וגדוש בספרי רבנו , שכל אחד שיחפוץ , יוכל להשיג את תורת רבנו במהירות ובקלות. מאותו רגע , החל רעיון קרן הפצת ספרי רבנו לרקום עור וגידים בלבו של ר` ישראל. היום , עם ישראל נהנה מפרותיו של רעיון זה. קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , הפיצה יותר מ2 מליון ספרים בקרב עם ישראל , במחירים זולים שלא נראו כמותם מעולם
 


בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב


ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com
טלפון לחיוג: (בשעות הערב בלבד)
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :


דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 


*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב


- - - - - - - - - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"- - - - - - - - - -
מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים


http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הספרים ספרי רבנו מגיעים בע"ה יתברך תוך שבוע בלבד

הספרים ספרי רבנו מגיעים בע"ה יתברך תוך שבוע בלבד

כל העולם יעסוק בספרי רבנו!!!!!
                       
                                 

"כל העולם יעסקו בספרי רבנו!
רק אנחנו צריכים לשים ליבנו להכניס כל חיותנו על זה.
כל אחד שיש לו איזה כסף – רק על זה, להדפיס ספרי רבנו!
אנחנו צריכים למסור כל נפשנו וזרענו על זה, להדפיס ולהדפיס דברי רבנו בעולם. למלא כל הבתים, כל הסביבה, כל מקום על ספרי רבנו. אז יהיה הגאולה השלמה!
שיהיה לכל ילד, לכל ילדה ספרי רבנו, אז יהייה עולם אחר לגמרי, עולם חדש.
אנחנו נראה עכשו מה שלא היה בכל הדורות. לא היה אור כזה!
זה יביא לנו אור כזה שלא היה מעולם"…
"אני לא משתמש עם הכסף שאני מקבל מהממשלה.
הוא כולו על הדפוס של ספרי רבנו. אני לא מקבל מזה כלום!
כל הכסף שאני מקבל מהביטוח לאומי, כולו מוקדש לדפוס על ספרי רבנו".
"לא נוכל לחיות ולא לאכל!
איך אנחנו יכולים לנוח ולישן בצער ובצרות כאלה של עם ישראל?!
לא נוכל לחיות ולא לאכל, איך אנחנו יכולים לנוח ולישון בצער ובצרות כאלה של עם-ישראל"..
 

בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב


ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com
טלפון לחיוג: (בשעות הערב בלבד)
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :


דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 


*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב


- - - - - - - - - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"- - - - - - - - - -
מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים


http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

העלון השבועי חוט של חסד תזריע מצורע
העלון השבועי חוט של חסד<5812210@gmail.com>
נושא: עלון תזריע מצורע

מצורף בזאת עלון  מס' 166 לפרשת תזריע מצורע

של מוסדות "חוט של חסד"

http://www.breslev.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=26431 

 לאחר בקשות רבות של קוראי העלון למדור: "שואל ומשיב" - שאלות לראש הישיבה, השבנו את המדור בס"ד.

אם גם אתם מעוניינים לשלוח שאלות מעניינות לראש הישיבה שיעניינו גם את שאר הקוראים שלחו לנו שאלות ובעז"ה נעבירם לראש הישיבה ונדון על כך בעלון.

 

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ומועילה,

ושבת שלום ומבורך.

המערכת

אתם מוזמנים לחוות דעתכם על העלון במייל: 5812210@gmail.com

או באתרינו ברסלב ישראל www.breslev.co.il

אתר עם נשמה "ברסלב ישראל"

 

כ"כ ניתן לצפות ולהוריד עלונים קודמים באתרינו בקישור הבא http://www.breslev.co.il

 

במקרה של אי פתיחה אוטומטית יש לשמור את הקובץ

או בסיום הפתיחה לבחור בתוכנת אקרובט כתוכנת היעד לפתיחת

על מנת לצפות בעלונים צריך להשתמש בתוכנה Adobe Reader כדי להוריד אותה לחץ/י על הקישור הבא

http://www.bereslv.1800550.co.il/AdbeRdr.exe

 

 

בכבוד רב

מערכת עלון חוט של חסד.

טל:025812210

פקס: 0577961645

www.breslev.co.il


--
בכבוד רב
מערכת עלון חוט של חסד
טל' 02-5812210
כתובתינו באינטרנט www.breslev.co.ilמפניני הרב - מראות לאדם

בס"ד בזרה"ק  

מפניני הרב "מראות לאדם"

פרשת השבוע בזוהר הקדוש מסופר שרבי אלעזר היה הולך בדרך וגם רבי פינחס בן יאיר הלך בדרך. לפתע שמע שחמורו משמיע נהירות בשמחה. אמר, מהשמחה של החמור אני הולך לפגוש צדיק ובאמת אח"כ נפגשו שני הצדיקים. לחמור נתנה נבואה. פגשו אחד את השני, שמחו, נשקו ואהבו. הגיע זמן התפילה, עצרו בצד ירדו מן החמור והתפללו.

בו בזמן, נחש בא וסיבב את רגלו של החמור של רבי פינחס, החמור צעק מכאבים, כשסיימו את התפילה ראה שחמורו מצטער, אמר לרבי אלעזר, החמור הזה בצער כי ציער אותי. במה ציער? רכבתי עליו והעביר אותי במקום שיש לכלוך וידוע שאסור ללמוד תורה במקום מלוכלך, לכן משמיים מצערים אותו כיון שציער אותי. ( בהמשך, רבי פינחס אמר לנחש ללכת וזה לא שמע בקולו והתפרק במקום).

אמר רבי אלעזר, הקדוש ברוך הוא מדקדק כ"כ בכבוד הצדיקים? ענה רבי פינחס, וודאי, מדקדק מאוד בכבודם. הקדוש ברוך הוא רוצה להוסיף קדושה על קדושתם. והחמור שלא שמר על קדושתו של ר' פינחס, השם שלח לו שליח בדמות נחש לצער אותו.

ר' פינחס התפלא, הקדוש ברוך הוא תובע עלבון של צדיקים לא רק מבני אדם, אפילו מחיות כמו במקרה, מחמור ונחש שהחמור ציער והנחש לא שמע ומת על המקום.

כעת בוא נתבונן ונבין מה המסר והנקודות החשבות שבדבר:

בחומש בראשית כתוב :

 1. "ויאמר אלוקים נעשה אדם כצלמנו כדמותנו.." כוונת בורא עולם שלכ"א יהיה צלם אלוקים.
 2. "וירדו בדגת הים..." אמור רש"י, יש בלשון רידוי דו משמעות.

      האחת, רידוי=ממשלה=ימשול על כל הבריה כולה. השנייה, רידוי מלשון ירידה. כלומר        רידוי למשול ורידוי לרדת. 

     אומר רש"י,

 • אם האדם זכה רודה בחיות ובבהמות, כלומר מושל על כל הבריות
 • אם האדם לא זכה נהיה ירוד לפניהם והחיה מושלת בו

מה פירוש זכה? שיש לו צלם אלוקים.

 • זכה = יש לו צלם אלוקים והוא מושל על כל הבריות
 • לא זכה = אין לו צלם אלוקים והחיות מושלות בו.

בורא עולם נתן לאדם הרבה מראות להתבוננות, ואחד מהמראות שהאדם יכול לראות איפה הוא אוחז והיכן מונח זה דרך הבהמות והחיות.

לדוגמא, אם האדם פוחד מג'וק, עכבר, חתול, כלב סימן שפגע בצלם אלוקים ויפחד אפילו ממקק. יתוש מפריע לך? איבדת את צלם האלוקים שלך. ליתוש יש כתובת, באחד לא נוגעים ואת השני אוכלים.. אם כך, לאחד יש צלם אלוקים ולשני אין צלם אלוקים ולכן גם סובל. וזה הראי שתעשה תשובה.

בנוסף, הפסוק הזה מעט מוזר, מצד אחד וירדו בדגת הים, ומצד השני בעוף השמים. אח"כ בבהמה ובכל רמס הרומס על הארץ. לכאורה מוזר, למה להתחיל בים? בדגים? מה גם שבני אדם חיים באדמה ולא בים ובקושי צוללים, ואח"כ מזכירים את עוף השמיים, שוב מוזר. אם כן, למה התחיל הכתוב בדגת הים?? מפני שלדגים יש תאוות משגל הכי גדולה בכל הבריה. וזה בא ללמדנו שהתיקון הכי גדול הו פגם הברית. ואם נפל בתאווה הזו אזי פוגם בצלם אלוקים, שוב, הנה ראי לפנינו.

תיקון הברית, כבוד הרב אליעזר ברלנד שליט"א אמר, שם הס"מ (השטן) אינו יכול לבד, שהרי יש לו נקבה – ל.י.ל.י.ת, הזכר לא יכול לבד כשם שהנקבה לבדה אינה יכולה להזיק. יחד עם זאת, רק אם הם מתחברים הם יכולים להזיק. החיבור נוצר ע"י עונותינו אזי כל המיתות המשונות והנזקים לעם ישראל  באים מהחיבור הזה של הזכר והנקבה, ולכם כשגבר מסתכל על אישה ומתאווה אליה, נוצר חיבור בין הס"מ לנקבה שלו וקיימת אנדרלמוסיה = אנדר, זכר. למוסיה, נקבה.

 • מסקנה, אם כך, כל הצרות באות בגלל פגם העיניים. גבר שמתסכל על אישה ומתאווה אליה, נותן חיבור ס"מ לנקבה שלו ולכן באים ייסורים ומיתות קשות, וגורם שיבוא אנדרלמוסיה וצרות לעולם וגם צדיקים מתים מזה.

המדרש אומר, "אין פרץ ואין יוצא ואין צווחה ברחובותינו.." כאשר בנות ישראל הולכות בצניעות ואין יצאנות, הגברים לא מסתכלים עליהם ואין צווחה ברחובות, וזה כל העניין של עם ישראל ואז כמובן שיש גם צלם אלוקים ועל הכול האדם שולט וגם על החיות, ואם לא אין צלם אלוקים והכול מושל בו והוא ירוד.

עוד דבר, בניסן נגאלנו ובניסן עתידים להיגאל. ידוע שהגאולה יכולה לבוא בני אופנים : דין או רחמים.

 • גאולה בדין – צרות נוראות, מלחמות, שפיכות דמים, מתוך פחד חוזרים בתשובה.
 • גאולה ברחמים – יש שפע, הצלחה, יתגלה דעת השם וידעו כי "השם הוא האלוקים, ויגיד גדול השם מכל האלוקים". זה ברחמים.

כבוד השם שתבוא גאולה ברחמים. כבוד השם זה לחזור בתשובה ברחמים. לשים אקדח על הרכה ולהודות שזה האלוקים, זה אינו כבוד השם. כבוד השם זה לחזור בתשובה ברחמים, לראות את השפע והטוב ושיש לנו הכול ושהשם הוא רחמן גדול ורק רוצים לרוץ אליו, ושהוא יותר גדול מכל התאוות שיש לנו בעולם הזה, זה כבוד השם.

נוח לא הצליח להחזיר בתשובה אדם אחד. מדוע? כאשר בנה את התיבה משך 120 שנה, ראו אותו בני האדם ושאלו אותו על מה ולמה בונה תיבה, במקום לקרבם בלשון מתוקה, עדינה ונעימה הוא רק הפחיד אותם ואיים עליהם, אוי ואבוי לכם, אתם עומדים למות כי בורא עולם יביא מבול על העולם, אתם תשרפו.. הפחדות. מה]חדות אף אחד לא חוזר בתשובה. לכן הזוהר הקדוש אומר לנוח, "רועה שוטה."

אם היה משה רבנו בדורו של נוח לא היה מבול, כי היה מחזיר את כולם מאהבה, בתפילות ולא בהפחדות.

שוב, זכרו בדין זה לא כבוד השם, וזה לא תשובה מאהבה, לאל מתוך פחד וחוסר ברירה. וזה השכל של הצדיק, שכל של דעת. באהבה, ברחמים, בתפילות, בשמחה. אומנם הכול טוב לי, יש לי את הכול אבל אין לי כלום למעשה, ריק לי... אני רוצה את השם! זה תשובה. לכ"א מאתנו יש חיוב לצאת להפיץ , צריכים להביא את הגאולה מתוך רחמים.

למה בפסח לא אומרים הלל שלם? לכאורה אין חג כמו פסח לומר הלל שלם. השם הוצאנו ממצרים, ראינו בו ניסים ונפלאות, על הים 250 מכות. אז אם כך למה אין בכ"ז הלל שלם? חז"ל ענו, מפני שלא הייתה גאולה שלמה, כי המצרים טבעו בים. בורא עולם אומר, מעשי ידיי טבעו בים ואתם אומרים שירה? הייתם צריכים לומר שירה אם המצרים היו נשארים בחיים. "מי כמוך באלוקים השם?" אמר פרעה אחרי שכל המצרים טבעו בים ונשאר הוא לבדו, זו אינה גאולה שלמה. לולא כל המצרים היו נשארים כולל פרעה אזי זה גאולה שלמה. בורא עולם דואג ליהודים שלא יינזקו וגם למצרים שטבעו, ולכן זו אינה גאולה שלמה.

יש פרק תהילים שאומרים הרבה פעמים ביום, ".... אלוקים יחננו...ויברכנו..ייתן לנו חן דעת ויברכנו יאיר פניו איתנו סלה...". יאיר לנו את פניו ללא הפסק. שנוכל להודיע בארץ ובכל העולם את הדרך של בורא עולם בכל הגויים ישועתך ואז שהגויים ילמדו, "יודוך עמים כולם..". כולם יודו לשם, ישמחו וירננו "כי תשפוט עמים מישור.." הגויים יגיעו לכזו זעת שגם על המשפט והייסורים יגידו תודה רבה.

 • שכל העולם ידעו ויכירו את השם – זוהי גאולה שלמה מתוך רחמים. להודיע את הדעת לכל העולם, וודאי לעם שיראל ולכל העולם כולו.

נחזור לסיפור שפתחנו איתו, ר' פינחס אמר שהקדוש ברוך הוא מקפיד על עלבון הצדיקים עד כדי כך שתובע אפילו מחיות, כל שכן מבני אדם. כעת נלמד מדוע התלמידים של בני עקיבא נענשו.

מדרש רבא קהלת, רבי עקיבא אמר, "עיניהם הייתה צרה אחד בחברו." לא נהגו כבוד אחד בשני. אבל למה דווקא נענשו בשבועות האלה? בורא עולם מחלק את כל השפע לברואים בשבעת השבועות מפסח ועד שבועות, שפע של פרנסה, בריאות, דעת ועוד – מחלק שפע או ח"ו להיפך. אם מחייכים ושמחים ומאירי פנים הבורא ישפיע שפע. אבל אם עינכם צרה, אז עניות ומיתה.

ביום חמישי האחרון הייתה ההילולה של יהושע בן-נון תלמידו המיוחד של משה רבנו. השם זיכה את הרב שלום להתבונן שכיוון לדעת גדולים. מה ההבדל בין יהושע לכלב? יהושע היה תלמיד נאמן למשה רבנו בתכלית הנאמנות לכן המרגלים לא יכלו לדבר איתו ולגם לא ניסו להשפיע עליו, ידעו שאין מה לנסות לשכנע כי הוא נאמן לרבו. אולם כלב, שאף הוא היה נאמן, אך עליו כן היה ניתן להשפיע והתחילו לדבר איתו וכמעט הצליחו לשכנעו והבין שתיכף עומד ליפול בעצת המרגלים וברח.

אם כן, מהי נקודת ההבדל בין שניהם? יהושע, לא היה ניתן בכלל לדבר איתו. משה רבנו אמר וזהו, סוף פסוק. "ויהושע לא מש מאחורי משה רבנו." יהושע לא הפסיד שום שיעור, לכן היה לו את הדעת של משה רבנו ולא היה אפשרי לבלבל אותו בכלל. הוא זכה להמשיך את משה שלא מש מרבו. היה נאמן לרבו.

 • יש מחלוקת, לשון הרע ושנאת חינם בעם ישראל. אומר החפץ חיים שיש לו צער גדול משנאת חינם. לאדם חייב להיות כלי לקבל את התורה, "כאיש אחד בלב אחד". אם לא מגיעים לדרגה הזו אין כלי לקבל את התורה. פלוני שונא את אלמוני, כי נולד במקום מסוים,האם הוא בחר להיוולד שם? או כי שייך לקבוצה מסוימת ועוד ועוד דוגמאות אינסוף. אלו דוגמאות של שנאת חינם.

אותו אדם שמדבר, חלוק הוא זה שמפסיד ואינו טועם טעם של אמת ועבודת השם. אם היה עובד את השם לא היה מתעסק במחלקות, רכילות, לשון הרע וכיוצ"ב. האם יש פה משיהו בעל שמירת הפה וקדושת העיניים כיוסף הצדיק? לומד את אבנו וליקוטי מוהר"ן, יודע את הש"ס, הזוהר, התורה כולה.. אם כך, יש לך בכלל זמן לחשוב על משיהו אחר? ועוד לדבר ולרכל עליו? ליצור מחלוקת? אם אדם מסתכל על עצמו איך יש לו זמן להסתכל באחרים?

 • המודל של האמת זה השלום והאהבה. אם אדם רוצה שכולם יצליחו יש לו עין טובה ורוצה שהכול יהיה טוב, הוא בעל מדיות טובות. משה רבנו שהייתה לו מידת אמת אמר :"מי ייתן וכל עם שיראל נביאים".

מה אמר רבי עקיבא על תלמידיו? "עיניהם צרה אחד בחברו." אומר החפץ חיים, תלמידיו של ר' עקיבא היו תנאים קדושים ויגידו תירוצים ע"פ התורה, אם כך שחיפשו תירוצים ושלילי פירושו עין רעה. כ"א צריך לבקש שתהיה לו עין טובה, לראות את היופי, הטוב בכ"א ואחד, ושכ"א יצליח, שתהיה אהבת חינם גדולה מאוד ואלו ימים שצריך לעבוד על זה. ועל כל שכן לדבר על צדיקים טובות. רבי נתן אומר שמי שמדבר על חברו אין לו חלק לעולם הבא.

בימים הללו, היסוד של כל התורה כולה תלוי בשלום הבית. רבי נתן כותב בליקוטי הלכות, לכן מתו 24,000 תלמידי ר' עקיבא כי עיניהם צרה אחד בחברו, אל הייתה בניהם אהבה. רבי שמעום בר יוחאי שהיה גם תלמידו של ר' עקיבא שהיה תיקון הגיע לדרגה של אהבה זה היה התיקון של כל התלמידים שלו.

אם יהיה בית כנסת אחד עם אהבה בין המתפללים תבוא הגאולה, וזה אומר דרשני.. יש פה מוסר השכל. שכל אחד יבדוק עם עצמו, למה אני מדבר? חלוק? למה אין לי עין טובה? כי אני רחוק מהאמת. והאמת זה אחד מהמראות, כי אם היה לי אמת , הייתי שמח בחלקי ולא צר באחרים ורוצה שכולם יצליחו. ואם לא כך, לא מוצא את האושר ברוחניות, אני טוב יותר ממך.. מבזה.. שונא..אם כך, באיזה דרגה רוחנית אתה נמצא? אם בדרגת אמת – אתה שמח בחלקך.

1/48 דברים שנקנית התורה זה מתוך השמחה והאושר בעבודת השם וכך משיגים את התכלית בעבודת השם. רוצה שכולם יזכו.. אדרבא.. ויתרה מזו, לא רק היהודים אלא כל הגויים ידעו את דרכי וישועות השם, בכל העולם. אם יש לך קנאה כי משיהו זכה והשיג כי הוא יותר טוב, והמחשבה של הקבוצה שלי, הרב שלי, אנדרלמוסיה.. אינך בנקודת האמת. 

 • יש לעבוד על עצמנו, לא לחשוב על האחר, זה לא העניין שלנו, אלא לבדוק מה התפקיד שלי בעולם , לדעת את השם ולהפיץ את שמו בעולם. מה צריך לתקן? מה התפקיד והייעוד שלי? יש לי מה ללמוד ומה לעשות בעולם הזה. וב"ה נזכה לגאולה שלמה ברחמים ולא בדין. אמן.
 • מסקנה של השיעור : צריך להפיץ והרבה. נגד עובדות אי אפשר להתווכח; קוראים ספר ושומעים דיסק, חוזרים בתשובה. לכן כ"א ייקח את עצמו בידיים ויתחזק בעניין ההפצה. כולם להפיץ!
 
מפניני הרב - בשביל מה נברא העולם?
הסיכום מוקדש לרפואתו של יצחק בן יולנדה.

 

בס"ד בזרה"ק

מפניני  הרב – "בשביל מה נברא העולם.."

בית הספר לאמונה זה החתונה. עד שאדם לא מתחתן הוא עדיין לא נכנס לכותלי בית הספר.. ורק כשאר מתחתן נכנס ממש לבית הספר של האמונה.

לכן, מי שמצפה להתחתן ופירושו יהיה לו כעת מנוחה, אז באמת חבל על הכסף של האולם..

להתחתן פירושו לעבוד , ולאכול את המרור – גם האיש וגם האישה. לשמוח בחלקנו. ואם לא הולך כפי שרוצים, אזי ככה השם רוצה ולקבל באמונה. הניסיון הקשה זה בתוך הבית עם הבעל אם עם האישה שחייבים לחיות ביחד, לכן יש פה ניסיון קשה של האמונה.

רבנו נחמן כתב את עניין החומרות. שאדם לא ילך עם חומרות – חיי בהם ולא ימות בהם. אז איך אדם ינצל מלאכול חמץ כל ימי הפסח? יש חמץ גשמי וישנו גם חמץ רוחני. ודעו לכם, כפי בעיית החמץ הרוחני של האדם, כך השם מציל אותו מחמץ גשמי.  חמץ רוחני הינם למעשה מחשבות רעות, תאוות ובפרט הגאווה. כשאדם מבער את החמץ הרוחני שלו השם מציל אותו מהחמץ הגשמי. כאשר אדם חיי את האמונה ויוצא מהגאווה שלו מחפש ויודע את השם, תפילה, התבודדות זה פסח.

פלא עצום, כמה מצוות עשה יש בתרי"ג וכמה בהתבודדות. יש למשל מצווה אחת, ללמד את הבנים "ושיננת לבנך" החיוב זה מה שהילד צריך ללמוד עד גיל 13, "הגית בו יומם ולילה" זה ליהושע בן נון. לעומת זאת, בהתבודדות יש 17 מצוות. וזה עיקר העבודה של האדם, שיזכה לאמונה לדבר עם השם ויעשה תשובה.

בשביל מה הקדוש ברוך הוא ברא את העולם? בשביל עם ישראל.

את עם ישראל בשביל מה ברא? להטיב ולרחם עליהם.

מה הטובה היחידה בעולם? להתקרב אל השם.

הכיצד? על ידי תפילה.

ואיך אפשר להתקרב אל עבודת התפילה? ע"י רבי נחמן בלבד.

ולכן יש חולקים גדולים מאוד עליו...

מכאן יוצא ש-

כל העולם נברא שיתקרבו אל רבי נחמן מברסלב.

אי אפשר להתקרב אל השם יתברך בלי תפילה

ואי אפשר להתקרב אל התפילה בלי רבי נחמן.

 לכן רבי נחמן אמר, "אני ומשיח אין בנינו הבדל.."". רק שלמשיח שומעים ולרבי נחמן עדיין לא. (משיח, מלשון משיח = מלמד את כל עבודת התפילה).

למה העולם נמצא בגלות? כי רחוקים מעבודת התפילה.

יש כמובן גם להתפלל את שלושת התפילות בכוונה וגם התבודדות, התיקון הכללי, תהילים, ושאר הברכות. ועל זה צריכים להתפלל על עם שיראל, שיתקרבו לעבודת התפילה.

שכל איש/ה, בחור/ה, נער/ה תהיה להם שעת התבודדות (תפילה אישית במילים שלהם), כי רק בשביל זה נברא כל העולם.

התפילה כוללת כמה דברים: תודה לשם, וידוי על חטא (ישנה מצוות וידוי על חטא, להתוודות  מול השם יתברך על החטאים שחטאנו, לפרש אותן), מצוות התפילה לעבוד את השם, לבקש מהשם שירחם עלי ועוד. הספר בשדי יער מדריך מצוין לעבודת השם בתפילה.

דעו לכם, בגלל מעלתה הכ"כ כבירה של ההתבודדות ,לכן יש יצר רע כ"כ גדול על התפילה ובני אדם מזלזלים בה.

איך ידע אדם האם הוא מזלזל בהתבודדות? למשל הדבר הכי בולט, כאשר רואה שיש לו חסרון ולא מאריך בה בתפילה, כי אינו מאמין בכוחה. לולא היה מאמין בכוחה, היה מאריך בתפילה ואז לא היה לו את החיסרון. אחרת היה מאמין בכוחה ומאריך בתפילה. מתחנן ומתחזק , לא הולך מפה עד שזה פועל ישועה.. זה המבחן וגם יודע שהחסרונות שסובל מהם יום יום, אינם נפטרים כי לא לוקח את עצמו בידיים ויום יום מאריך בתפילה עד שמשיג את הדבר!

בקשה אישית מאת מו"ר הרב שלום שליט"א,

היות והישיבה הקדושה "חוט של חסד", מעלה בימים אלו מחזמר לנשים בלבד ברמה בינ"ל "היושבת בגנים", אנו מזמינים את הציבור הרחב למחזמר. המחזמר יתקיים ביום רביעי הקרוב, ג' חול המועד, בשעה 21.00 היכל שלמה בירושלים עלות כרטיס 50 ₪.

אדם חייב לעלות לרגל לירושלים בפסח.. אז כבר נצלנה זאת להגיע למחזמר..

לפרטים עדי 052-8-900447, טל 052-3-822902

בברכת חג שמח כשר ומלא אמונה והתעוררות גדולה

רוצה להוריד את חסידות ברסלב בחינם? להורדת חסידות ברסלב לחץ כאן!
רוצה להוריד את חסידות ברסלב בחינם? להורדת חסידות ברסלב לחץ כאן!www.upf.co.il
רוצה להוריד את חסידות ברסלב בחינם? להורדת חסידות ברסלב לחץ כאן!
יום הולדת של רבנו א' ניסן!!!11

                           
כל אחד ואחד יש לו מקום אצלי בליבי"

"השם יתברך נתן לי זאת במתנה שאני יודע מה הוא ראש השנה"
"אני נהר המטהר מכל הכתמים"

"אני יכול להראות ללמדן הגדול שבגדולים
שעדיין אינו יכול ללמוד וכן אני יכול להראות לקטנים שהם קורבים מאוד לה´ יתברך ולתורה."

"האש שלי תוקד עד ביאת המשיח"


"והמקורב הראשון אליך רבי שמעון אמר לך"אני איש תם וחפץ בתמימות וענית לו"כי הנראה שיהיה הכרות גדול ביננו כי התדמת ליוצרך מאוד שהוא יתברך תם ומתמם עם תמימים"

"וכל חייך התבודדת ביערות ובכל פסיעה ופסיעה הרגשת טעם גן עדן.."

ואמר הרב הקדוש משכיז"אלמלא לא באתי לעולם אלא שר´ נחמן זצ"ל יפסע על המפתן שלי דיי!!!!

אשריך רבנו אהובנו שאמרת לאביך הקדוש רבי שימחה"אם היה לו בן כמוך הייתי שמח ורוקד כל היום"

ושהגעת לברסלב אמר"אילו לא באתי לברסלב אלא לקרב את ר´ נתן די!
ולמרות שהמחלוקת התגברה עלייך קרבת יותר אנשים לה´ יתברך.

וכה יצא מפיך הקדוש"בכל מקום שאבוא לשם שאעשה פסיעה אתקן תמיד!"

"ומי שלא ראה את הריקודים שלך לא ראה טוב מימיו וכל מי שעמד במקום שרקדת הרהר בהתשובה על כל פשעיו.

אמר עלייך פאר ישראל רבי לוי יצחק מברדיצ´וב"היכן שיש טוב אמיתי חטף אותו ר´ נחמן"
"אתה אוצר של יראת שמיים"

"וכשחזרת לא"י אמרת"מי רואה כמוני"

"המקום שלי הוא רק א"י בכל מקום שנאי נוסע אני נוסע רק לא"י ורק לפי שעה אני רועעה ברסלב.

בס"ד

                                                             

 

 

נס חיי בזכות רבנו 

בס"ד

                                       
נס חיי בזכות רבנו  

הסיפור שלי מתחיל כך :
סבלתי המון שנים מהגב, הלכתי להמון רופאים..
רצו לעשות לי ניתוח, היו לי כאבים עזים שאי אפשר לתאר.. זה היה לפני שנתיים.
בשנה הזאת היו לי כאבים עזים, לקחתי את הכדורים הכי חזקים, וגם זריקות ומסג` כל יום לא עזרו.  
לא אכלתי שום דבר, שנה שלמה רק כדורים כדורים כדורים וזריקותתתתת ..
ואז הלכתי לרופאים, עשיתי צילום סיטי ו-MRI.
הצילומים הראו שאני חייבת לעשות ניתוח דחוף ושיש לי פריצת דיסק.
הייתי במצב נוראי, אמא שלי אמרה לי מהר לעשות ניתוח.
אמרתי אני לא רוצה לעשות ניתוח..
אימא שלי אמרה לי רוצה לנסוע לאומן? אמרתי לה כן, תקני כרטיס..בלי דיבורים מיותרים..
קנינו את הכרטיסים, היינו עוד שבוע אמורים לנסוע לאומן,
פתאוםםםם היו לי כאבים נוראים,לא יכולתי לעמוד ולשבת דקה או שנייה...
אימא שלי אמרה לבטל את הכרטיס לאומן. אמרתי לה לאאאא לבטל, אני רוצה לנסועעעעע
והיו לי כאבים עזיםםםם, ממש כאבים חזקים, לקחתי כל יום כדורים כדורים כדורים בלי סוףףףףף...
בסוף נסענו לאומןןןןןן... היו  לי כאבים נוראיים, לא יכולתי לשבת במטוס לדקה..
השתגעתי מרוב הכאבים החזקים במטוס.
ואז הגענו לרבנווווו... דבר ראשון שעשיתי כשהגעתי לקבר רבנו זה התפללתי התפללתי ללא סוף,
בקשתי והתחננתי שיעבור לי הכאב.
לא יכלתי לעמוד אצל קבר רבנו מרוב סבל..
התפללתי המון תפילות, כל היום עמדתי אצל קבר רבנו עם כאבים נוראים,
תמיד לקחתי רק כדורים בוקר צהריים וערב, לא יכלתי לאכול שום דבר.  
נסענו לקבר של הבעל שם טוב, זו נסיעה ארוכה, לא יכולתי לשבת כל הזמן, היה מאוד קשה..
הגענו ברוך השםםםם... עשינו  את כל המסלול וברוך השם כל תפילות התקבלו..
חזרתי לארץ ועשיתי בדיקות. אימא שלי אמרה לי שאני חייבת לעשות ניתוח,
הרגשתי כמו מתהההה ח"ו, לקחו אותי לבית חולים.
הייתי במצב נוראי, ממש כמעט מתה, בקושי נשמתי...
לקחתי המון כדורים חזקים, זה כמו סמים.
בסוף נסענו לבית חולים, לא היתה ברירה..
הרופא אמר לי דחוף לעשות ניתוח, הייתי במצב נוראי עד כדי כך שאמרו לעבור אותו דחוף בלי תור.
עשו לי מהר בלי לחכות.
הניתוח הצליח אבל היו לי עוד כאבים נוראים, בכיתי ובכיתי בלי הפסקה .
הרופא אמר לי "תלכי הבייתה", אמרתי לו יש לי כאבים עזים אני לא יכולה.
הוא אמר : את חייבת ללכת לאט לאט, ואז אמרתי  לו אתה לא מבין יש לי כאבים חזקים אני סובלת.
אבל לא היתה ברירה, הלכתי הביתה..
פעם ראשונה שפשוט זעקתייייייי וצרחתיייייייייי מכאבים בצורה נוראיתתתת
כל החיים שלי הייתי ככה אבל הפעם הכאבים היו הרבה יותר גרועים !!! משהו ממש נורא !!!
הרופא האמין לי, חזרתי חזרה לבית חולים.
אמר לי קודם לעשות בדיקה, זה צילום מיוחד בתוך מכונה כדי לראות אם צריך לעשות עוד ניתוח.
חיכיתי לתשובה ואז הרופא אמר לי זהווו, צריך לעשות עוד ניתוח.
אמרתי לו מהההההההההההההההה?!?!?!?!?!!?!?  
התברר שהם עשו טעות גדולהההה, הרופא הרגיש לא נעים, הוא רופא גדול ומוכר בכל הארץ.
כולם בבית-החולים היו המומים מאוד, אני היחידה שלא הצליח לה הניתוח..
כל האחיות והרופאים ביקשו ממני "סליחה סליחה סליחה" ... אמרתי להם הכל לטובה !!!!!!!
העובדת הסוצאלית אמרה לי שלא נעים שהניתוח לא הצליח, זה רופא גדול והוא מתבייש מאוד בגלל שהוא גדול.
אבל אני ידעתי שהקב"ה הוא יותר גדול והוא רופא כל בשר ומפליא לעשות!
החלטתי לעשות פדיון נפש והקדשתי לכך סכום גדול ומכובד.
קראתי המון ספרים של רבנו ,ובזכות פדיון הנפש ב"ה הניתוח עבר בהצלחהה גדולהההההה!!!
וגם המון תודות לרבנווווווווווו הקדוש, הקב"ה הציל אותי בזכות הצדיק..!!
זכיתי בחיים חדשיםםםםםםם !!! ברוך ה` היום אני אישה חדשה, פורחת..
אני מודה כל יום להשם יתברך !!! אין עוד מלבדו !!!  
אני עושה את כל העבודות ומה שאני צריכה לעשות רק לאט,
הרופאים אסרו עלי להתאמץ ולבצע מטלות קשות, כולל עבודות בית. עברתי טראומה גדולה.
בזכות רבנו שהציל אותי וזכותו הגינה עלי, המון תודות לווווווווו... ב"ה ניצלתי !!
היום אני כבר מאוד מחוברת לספרים של רבנו. בזכות ספרי רבנו אני מתחזקת יום יום..
בלי רופאים , בלי תרופות, רק ספרי רבנווווו, הקב"ה הוא הרופא הגדוללללל וזו התרופה שלי !!!!!
אני אישה חדשהההההההה    . כמה אני מודה לבורא עולםםםםם      

הקדוש ברוך הוא אנחנו רוצים משיח   רוצים רק גאולה    שכל עם ישראל יזכו לישועות גדולות  
ושנזכה כולנו לחזור בתשובה שלימה ואמיתית מלפניך  


http://vitaminim.org/1/index.php?

כתובות אינטרנט נלוות:
נס חיי בזכות רבנו


בס"ד


              לרפואת הרב מרדכי צמח רפאל בן מזל טוב
                   יזכה לראות  פני משיח מהירה אמןןןןן
הקישור לאתר ישועה
http://yes.levtov.net/yeshua//           

ישתבח שמך לעד
http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?blogId=38949   

http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=sabatkod es
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
http://yehadut.com/haravharush/2010/02/26/%d7%94%d7%90%d7%a9-%d7%a9%d7%9c%d7%99-%d7%aa%d7%95%d7%a7%d7%93-%d7%a2%d7%93-%d7%91%d7%99%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%99%d7%97-2/ האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

 

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב

ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com

רוחמה אפרתי 054540804
טלפון לחיוג: (בשעות הערב בלבד)
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

 

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :

דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 

*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב

- – - – - – - – - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים……
מן הרע בורח הוא נקי כפיים………
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים……….
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"

- – - – - – - – - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים……
מן הרע בורח הוא נקי כפיים………
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים……….
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

 

http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 בס"ד
רבנו הקדוש אמר : "אני נהר המטהר מכל הכתמים…" את הכתמים שיש לנו מי יכול לנקות ?? רק רבנו הקדוש !!!!
כשצריכים רפואה אומרים ה"תיקון הכללי " מי שחס ושלום נפל אז תיכף, כאילו לא קרה כלום "תיקון הכללי " זה
אור של משיח!

 

התיקון הכללי " על ציון רבנו הקדוש זה תיקון כזה שאין לנו מושג !!!
עכישו רבנו הקדוש כבר ישנו בעולם , עכישו יש כבר הגאולה!

ישנו ה"לקוטי מוהר"ן " "וילקוטי תפילות" "לקוטי הלכות ועוד רבנו הקדוש הוא גילה חוכמה חדשה שעולה על כל
החוכמות!

הכול כתוב בכל דיבור של רבנו ז"ל בספריו הקדושים. יש לכל אחד מישראל את כל התיקונים וכל הרפואות וכל
הישועות בידיו וזה הפצה!

להדפיס ספרי רבנו זה חיות כל העולם !!!

אנחנו צריכים למסור כל נפשנו וזרענו על זה שיההי בכול מקום ספרי רבנו ז"ל אז יהיה הגאולה השלמה גאולה כזה
שלא היה מעולם !!!
כל מי שרוצה לרחם על עצמו ועל בניו שיקנה ספרי רבי נחמן ויעסק בהם ויקים אותם אז יהיה עולם חדש לגמרי…

הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהביםאותךךך

בס"ד
רבנו הקדוש אמר : "אני נהר המטהר מכל הכתמים…" את הכתמים שיש לנו מי יכול לנקות ?? רק רבנו הקדוש !!!!
כשצריכים רפואה אומרים ה"תיקון הכללי " מי שחס ושלום נפל אז תיכף, כאילו לא קרה כלום "תיקון הכללי " זה
אור של משיח!

התיקון הכללי " על ציון רבנו הקדוש זה תיקון כזה שאין לנו מושג !!!
עכישו רבנו הקדוש כבר ישנו בעולם , עכישו יש כבר הגאולה!

ישנו ה"לקוטי מוהר"ן " "וילקוטי תפילות" "לקוטי הלכות ועוד רבנו הקדוש הוא גילה חוכמה חדשה שעולה על כל
החוכמות!

הכול כתוב בכל דיבור של רבנו ז"ל בספריו הקדושים. יש לכל אחד מישראל את כל התיקונים וכל הרפואות וכל
הישועות בידיו וזה הפצה!

להדפיס ספרי רבנו זה חיות כל העולם !!!

אנחנו צריכים למסור כל נפשנו וזרענו על זה שיההי בכול מקום ספרי רבנו ז"ל אז יהיה הגאולה השלמה גאולה כזה
שלא ההי מעולם !!!
כל מי שרוצה לרחם על עצמו ועל בניו שיקנה ספרי רבי נחמן ויעסק בהם ויקים אותם אז יהיה עולם חדש לגמרי…

הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהביםאותךךך

 

 

בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

 

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב

ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com
טלפון לחיוג:

רוחמה אפרתי 054540804
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

 

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :

דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 

*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב

- – - – - – - – - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים……
מן הרע בורח הוא נקי כפיים………
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים……….
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"

- – - – - – - – - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים……
מן הרע בורח הוא נקי כפיים………
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים……….
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

 

http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ספרים של הרב שלום ארוש שליט"א
רבים שקראו את הספר "בגן האמונה" שכתב הרב שלום ארוש סיפרו שהספר שינם את חייהם בצורה מדהימה. הספר מומלץ לכל אדם המחפש את הדרך להיות בעל אמונה ושמח בחלקו! בנוסף כתב הרב ספרים נוספים המפורטים כאן לפניכם. אלו ספרים שחובה בכל בית. פשוט חובה.
 

 

 

  

בגן האמונה

"על ידי אמונה, החיים בעולם הזה, יפים מאד ובכח האמונה כל העולם כולו הוא כגן פורח המצמיח אין סוף מינים וסוגים של צמחים מרהיבים, בשמים נפלאים ופירות מתוקים…"(ליקוטי מוהר"ן – ר` נחמן מברסלב).

הספר "בגן האמונה" נכתב על ידי הרב שלום ארוש, ראש מוסדות "חוט של חסד" שבירושלים. זהו הספר השלישי בסדרה שיצא לאור במהדורה שלישית מורחבת, מבוארת ומנוקדת. הספר הוא למעשה מדריך מעשי לחיים מאושרים, פשוטים ומלאי סיפוק, תוך התמקדות בנושא אמונת האדם. הכותב מקפיד לפרט על האמונה כטעם החיים, התמודדות עם קשיי היום יום, שמחה, פרנסה, עבודה על המידות, קבלות, חינוך ילדים, שלום בית, החיים והמוות, עצות לרפואה שלמה ועוד. 

בספר זה, ימצא הקורא בקלות הדרכה מעשית וברורה כיצד לחיות את חייו בעולם זה, באמונה ובפשטות, ולמצוא את האושר האמיתי והשמחה בחיים. הספר מלווה במעשיות, סיפורי צדיקים, משלים ודוגמאות רבות בכל נושא רלוונטי מחיי היום יום, כשהוא מתואר בשפה נעימה ומקרבת למען יוכל כל קורא למצוא את העצה הנכונה עבורו, וזאת באופן פשוט ומחמם את הלב.

רבים שקראו את הספר, מספרים שהוא השפיע עמוקות על חייהם ושינה אותם לטובה. אני, שגם שזכיתי לקרוא את הספר, נהניתי מכל רגע. הספר מרתק ומושך, וקל מאד להתחבר למילים ולדוגמאות המובאות, מהסיבה הפשוטה שכל מה שנכתב בספר הוא חיים שלמים של אדם רגיל,  ופשוט וקל מאוד להתחבר ולהזדהות. שהתוצאה הסופית היא המסקנה שהחיים הם לא עד כדי כך נוראים, וכדאי בהחלט להיות שמח ושלו ולקחת את הדברים בפרופורציות נכונות. הגישה משתנה והכל נראה אחרת. הרב שלום ארוש כותב מצויין והקורא מרגיש כבן שקורא מכתב מאביו האוהב.   

הספר הוא ניסיון עז לקרב כל אחד מאיתנו אל הדרך הנכונה, דרך האמונה והאמת. למי מאתנו אין שאלות על החיים? למה לי רע ולאחר טוב? למה זה קורה לי? ועוד. הספר נותן תשובות פשוטות לכל השאלות, והכותב מסביר כיצד הבורא בעצם משגיח על כל אדם ואדם בהשגחה פרטית ומיוחדת, וכיצד האדם יכול למצוא את הייעוד והתכלית האמיתית שלו, חיי שפע, שמחה ואור.

הוצאת מוסדות חוט של חסד, 347 עמודים.


 

 

 

 

בגן האושר

בספר זה מוסבר בהרחבה אודות "התופעה הנפוצה", שאנשים רבים "סובלים" ממנה והיא - החובות – ומה שורשה, ומה הן נזקיה ברוחניות ובגשמיות, וכיצד ניתן להינצל ממנה, והנהגות נכונות וברורות לחיים של פרנסה וכלכלה נכונה, והדרכים לצאת ממצולת החובות למי שכבר שקע בהם.

הספר הוא פרי עבודה של יותר משלושים שנה שם ציבור רחב של אנשים בעלי חובות ובעלי בעיות בפרנסה, שרובם ככולם נושעו על ידי שהלכו בדרכים ובעצות המבוארות בספר זה, שהוא מעט הכמות ורב האיכות.
 
הספר נקרא "בגן האושר – מדריך מעשי לעשיר האמיתי", לרמוז שהעושר האמיתי הוא מידת השמח בחלקו, שהאדם מאושר במה שיש לו, כמו שאמרו חז"ל: "איזהו עשיר השמח בחלקו…" כי רק זו עשירות אמיתית, שחי באמונה ומקבל באהבה את כל השגחת הבורא עליו בענייני הפרנסה.
 
הספר גדוש עצות חשובות וטיפים לחיים טובים יותר, חיים ללא חובות בליווי דוגמאות מחיי היום יום, סיפורים ועוד.נכתב ע"י המחבר בלשון רכה, נעימה ופשוטה החודרת אל הלבבות.
 
הוצאת מוסדות חוט של חסד,223 עמודים.
 
מומלץ ביותר !!!

בגן השלום

 

"עיקר השמחה לאישתו כשרואה אותה בעין חיובית תמיד רואה את הנקודות הטובות שלה ומשבח אותה ומחמיא לה…"

"כאשר יש אהבה, אחווה, רעות ושלום אמיתיים בין איש לאשתו, אפילו יעשו טעויות בחינוך זה לא יזיק לילדים כלל…"
  
"כל הדברים הכי טובים בעולם, מההשפעות הגשמיות דרך ההשפעות הרוחניות ועד הגאולה של כל העולם תלויים בדבר אחד, שלום בית…"
 
הספר `בגן השלום` הוא המדריך המעשי לגבר האמיתי, ובו ימצא הקורא הדרכה מעשית וברורה לשלום בית אמיתי. מלווה במעשיות, משלים ודוגמאות רבות, והכל בשפה ברורה וקלה השווה לכל נפש.
הלימוד והקריאה בספר זה הוא לגברים בלבד!
 
מומלץ ביותר!!!
 
 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 323 עמודים.

 

 

בשדי יער

ההתבודדות היא הדבר הראשון המעיד על האמונה של האדם.

כי אדם שמאמין בה` הוא מדבר אתו, ואיך יתכן לומר שהוא מאמין בה`, אם הוא לא מדבר אתו? הלא זו משואה פשוטה ביותר: אתה מאמין – אתה מדבר. אתה לא מדבר – אתה לא מאמין. וזו עקר העצה כאן למעשה, שיהיה לאדם הרגל להתבודד בכל יום שעה, וידע שבמקום שיתבודד, שם יחכו לו כבר הדבורים שה` הכין לו, ואם רק יבוא לשם, הוא כבר ימצא את הדבורים לדבר. גם באותם זמנים, שמרגיש חשך נורא אופף אותו, והוא מרגיש שאין לו שום התעוררות לדבר עם ה`, ובכל זאת הולך הוא להתבודד, על ידי זה הוא זוכה בכל זאת לדבר אילו דבורים עם ה`, כי זו ההתעוררות המועטת, שרק הכריח עצמו לשרך רגליו אל אותו מקום, ולא לבטל את קביעותו בהתבודדות, על ידי זה ה` יתברך יכין את לבו ויתן לו דבורים ויוכל לשוב אל ה`. חובה בכל בית !

 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 415 עמודים.


 

 

בגן החכמה

בכל העבודה של האדם, עבודת היום, תפלה, למוד וכו`, אם יסתכל על כל מה שעשה, הוא יראה שישנם בלי סוף חסרונות בעבודתו, ושזו למעשה נעל משלשת, ואם כן, עלול הוא ליפול בדעתו ולהיות מאכזב, כמו שאכן מצוי מאד, שרב בני אדם אינם מרצים מעצמם כלל. אבל רבינו מלמד אותנו שאלו חכמות, גאוה וכפירה, ושצריכים ללמד מהתם שכל כך יגע וטרח, ובסוף יצא לו מנעל משלש, והוא שמח והתענג מאד מהמנעל, ושבח אותו: "כמה יפה ונפלא המנעל הזה! כמה מתוק המנעל הזה! כמה מנעל של דבש וצוקיר(סכר) המנעל הזה!…" – והוא באור נפלא מלא בהתעוררות והתחזקות על מעשה ט`, "מעשה מחכם ותם", מספר "ספורי מעשיות" למוהר"ן מברסלב, מאת הרב שלום ארוש שליט"א.

הוצאת מוסדות חוט של חסד.


 

 

 
בגן הגעגועים
 
 
ספורי המעשיות שסיפר רבי נחמן מברסלב זיע"א מאז ומתמיד היו כר עשיר ופורה לפירושים וחידושים מלאים בהתחזקות נפלאה והתעוררות נמרצת לעבודת האמונה הקדושה. במעשיות אלו טמונים – הן סודות נוראים וכוונות שאין לנו בהם שום תפיסה, הן רמזים עמוקים ורחבים מיני ים והן רמזים השווים לכל נפש שכל אדם כפי הבנתו יכול לפרשם וללמוד מהם עצות טובות. על הרבדים הרבים שבמעשיות אלו, הטעם שטועמים בהם הוא אחד:טעם מתוק של תמימות רעננה עם ניחוח המסתורין של דברים שכיסה עתיק יומין. ובפרט המעשיה הראשונה שסגולותיה רבות, הן לעורר מן השינה, הן לפקוד עקרות והן להמשיך לאדם עשירות, כמו שאר המעשיות, ובמיוחד מה שמסוגלת לעורר את לב האדם לקול הנשמה הפועמת בתוכו, מתגעגעת, כוספת ומשתוקקת להכלל בשורשה, להגיע לתכליתה, לאור באור החיים, אור האמונה והשמחה. ובכן קראנו את שם הספר בגן הגעגועים, ויהי רצון שיעשה פירות כאחיו:ספר "בגן עדן מקדם" וספר "בגן האמונה", ונזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן. מומלץ ביותר !!!

בגן עדן מקדם

 
"בגן עדן מקדם"- רוצים שלום בית אמיתי? מחפשים את הדרך לזוגיות נכונה ואמיתית? לטעום מהכרת הטוב שבין השניים? את התשובות תוכלו למצוא בספרו הנפלא של הרב שלום ארוש שליט"א, ובו שיחות נפלאות מתוך נסיון רב שנים והשכנת שלום בין אלפי בני זוג, אשר הובאו למכבש הדפוס בשפה בהירה ופשוטה לכל נפש. על אהבה, תחילתו של קשר והמשכתו לחופה וקידושין. כמו כן מצורפות הלכות טהרת המשפחה מפי הרב יעקב אמזלג שליט"א וכן צורפו תפילות לבניית בית קדוש וחזק. מומלץ!!!

אל תשכחו את צוואת מוהרנ"ת"חזקים ברצון טרחה ממון" ושכל עסקיכם יהיה להפיץ ספריו הקדושים "מאיפה שאני לוקח שם אני נותן"

 


חל נובע להדפסת והפצת ספרי רבנו נחמן בעולם

ליקוטי מוהר"ן
ספורי מעשיות
ספר המידות

לקוטי תפילות
השתפכות הנפש
משיבת נפש

לקוטי הלכות
חיי מוהר"ן
לקוטי עצות

אב"י הנחל
שיחות הר"ן
תקון הכללי

שמע ישראל
כתבי רבי נחמן
עצות המבוארות

אוצר היראה
עלים לתרופה
ימי מוהרנ"ת

כל-בו לישועות
חוברות לילדים
כוכבי אור

כתבי רבי ישראל
מכתבי שמואל
ישראל סבא

עצות ותפילות
מבעיר הלבבות
תהלים

בראשית
ימי שמואל ג`
ציון המצוינת

ספור בעל הפתק לילדים

חיי מוהר"ן
חיי רבי נחמן , דיבוריו , מעשיו וענייניו כפי שקיבל , ראה ושמע ר` נתן תלמידו . ספר נפלא לכל מי שרוצה לדעת מי היה רבי נחמן , מה הייתה גדולתו , למה זכה בזכות עבודתו הקדושה ולמה זכינו אנחנו בעצם התקרבותנו אליו .
במהדורה זו , הוספנו את הסעיפים מהספר שיחות הר"ן השייכים לסעיפים המקבילים בספר .
נסיעתו וישיבתו באומן אות מ (רכה)
כברהבטיח רבנו זכרונו לברכה בחייו וייחד שני עדים כשרים על-זה , שכשיסתלק , כשיבואו על קברו ויתנו פרוטה לצדקה (אמר המעתיק: שמעתי מהרב רבי נפתלי זכרונו לברכה , שהוא היה אחד משני העדים , שייחד רבנו זכרונו לברכה על ענין זה , הינו הרב מורנו רבי אהרן זכרונו לברכה והרב רבי נפתלי כנ"ל. ואמר אז רבנו זכרונו לברכה בזו הלשון : כשיבואו על קברי ויתנו פרוטה לצדקה בעבורי (רצונו לומר בעבור הזכרת נשמתו הקדושה , כנהוג) (ובלשון אשכנז: אין וועט געבין אפרוטה צדקה פון מייניט וועגין וכו`) ויאמרו אלו העשרה קפיטל תהלים הנרשמים אצלנו בשביל תקון למקרה לילה רחמנא לצלן , אז יניח רבנו עצמו לארך ולרוחב , ובודאי יושיע לזה האדם. ואמר , שבהפאות יוציא אותו מהגיהנם , אפילו אם יהיה אותוהאדם איך שיהיה , אפילו אם עבר מה שעבר , רק מעתה יקבל על עצמו שלא ישוב לאולתו חס ושלום.
ובלילה שקודם הסתלקותו אמר : מה לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם. ומה אם הנשמות שלא הכירו אותי כלל הם מצפים על תקונים שלי , מכל-שכן אתם וכו`.

 


מכתבי שמואל

 

מכתבים נפלאים מלאים התעוררות מידיד נפשו של ר` ישראל – ר` שמואל הורביץ.

מכתב ל"ה

… ע"כ אחי חזק ותהי` בשמחה תמיד ובפשיטות תשמח בהתקרבות לרבנו ז"ל שזה לבד עומד למעלה מכל העבודות מה שרק יכול להיות בעולם ואפילו שנדמה לי שבמקום אחר אני יכול לזכות הרבה יותר ופה אצל רבנו אני קריר מאד ורחוק מאד מאד מהשי"ת עדיף להיות מקורבים לרבנו איך שנראים מאשר במקום אחר צפורים באויר ( תרגום מיידיש).

ימי שמואל ג`

ספר המשך לשתי החלקים הראשונים בסדרה ימי שמואל , פרקים מחייו של החסיד ר` שמואל הורוויץ זצ"ל , מחסידי ברסלב הקדושים של הדור הקודם.

ספור בעל הפתק לילדים

ספור התקרבותו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל לרבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב זצ"ל ובפרט ספור קבלת הפתק הקדוש , מעובד לילדים ומלווה בציורים מרהיבים.


ספר המידות
עצות לתיקון המידות שליקט רבי נחמן מכל ספרי הקודש .
אמר רבי נחמן , "הספר הזה עשה אותי ליהודי" .
לקט קטן מספר המידות
מי שרוצה לדבק את עצמו בה` יתברך, עד שילך במחשבתו מהיכל אל היכל ויראה את ההיכלות בעיני השכל , ישמור את עצמו מלומר שקר אפילו בטעות (אמת א`).ע"י אמונה נתבטלין הגזרות , שאומות גוזרות עלינו (אמונה חלק ב,ד`).
הצניעות מסוגל לעשירות (ממון ס"ד).
ע"י ספורי מעשיות של צדיקים ממשיכין אור של משיח בעולם ודוחה הרבה חושך וצרות מן העולם (צדיק חלק ב,א`).מי שהוא שמח תמיד , ע"י זה הוא מצליח (שמחה חלק ב,א`).
מי שמתפלל על ישראל , הקדוש ברוך הוא מכפר לו על כל עוונותיו (תפילה ס"ג).

משיבת נפשעצות נפלאות לעניין התחזקות , לכל אדם , בכל מקום ובכל עת .
אין שום יאוש בעולם כלל" ו"מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד" , הן מהעצות המפורסמות שביניהן .
קטע מהספר משיבת נפש אות ק"ו
כשאדם רוצה להתקרב להשם יתברך ולשוב בתשובה צריך שיעברו עליו אלפים ורבבות ירידות בלי שעור וצריך שיהיה גבור חזק לחזק לבבו בכל פעם לבלי להניח את מקומו משום ירידה שבעולם וכל אלו העליות וירידות שעוברין על כל אחד מישראל הם בחינת כלליות המלחמות והצרות שעברו על כלליות ישראל מימות עולם , כמבואר בפנים (עיין גלות וגאולה אות י"ח). והעקר הוא התחזקות לחזק את עצמו תמיד אף אם הוא כמו שהוא להאמין באמונה שלמה , שאין שום ירידה בעולם , כי בכל מקום יכולין למצוא את השם יתברך , בבחינת אם אסק שמים שם אתה ואציעה שאול הנך , כי אפילו כשנופל לשאול תחתיות רחמנא לצלן , אף על פי כן צריך לחזק את עצמו תמיד ולבלי ליאש את עצמו לעולם, כי גם שם השם יתברך נמצא בחינת ואציעה שאול הנך. וזה עקר הכלל בעבודת השם והיסוד שהכל תלוי בו לבלי ליפול בדעתו לעולם , אף אם יעבור עליו מה. וכל הצדיקים שהיו מימות עולם שזכו למה שזכו – אשרי להם אשרי חלקם , כולם לא באו לשלמותם כי אם על- ידי בחינה זו על-ידי שלא היו מיאשין עצמן לעולם , כי גם עליהם עברו ירידות ונפילות הרבה , רק שהם התחזקו עצמן בכל פעם אף על פי שעבר עליהם מה שעבר. ועל-ידי התחזקות שלהם (שקורין דער האלטין זיך) זכו למה שזכו – אשרי להם.

לקוטי עצות
עצות נפלאות שגילה ר` נתן בספריו של רבי נחמן וסידרם לפי נושאים , אמונה , התחזקות , בנים , פרנסה , רפואה ועוד .
אמת ואמונה
א. עיקר הגאולה תלויה באמונה , כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חסרון אמונה.
ב. אמונה ותפילה וניסים וארץ ישראל הם בחינה אחת וכולם תלויים זה בזה.
ג. יש בני אדם המכסים כל הניסים בדרך הטבע וכשיכלו אלו האפיקורסים שאין להם אמונה בניסיםושתרבה אמונה בעולם – אז יבוא משיח , כי הגאולה תלויה באמונה כנ"ל.

.

ספורי מעשיות משנים קדמוניות

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .

קטע מהמעשה מבעל תפילה

…מעשה שהיה , כך היה היות שנמצא כתוב בספרי דברי-הימים שלהם (שקורין קראויניקיש) , איך שהיה רוח סערה גדולה בעולם , והרוח סערה הפך את כל העולם כולו , שהפך מים ליבשה ומיבשה לים , וממדבר ישוב וכו` , ובלבל את כל העולם כולו , ואחר הרעש והבלבול שנתבלבלו כל העולם , ישבו עצמן בני העולם לעשות להם מלך וחקרו מי ראוי לעשותו מלך עליהם , וחקרו ואמרו באשר שעקר הוא התכלית , על כן מי שהוא משתדל ביותר בהתכלית, הוא ראוי להיות מלך והתחילו לחקור מהו התכלית , והיה ביניהם כתות כתות.

כת אחת אמרו , שעקר התכלית הוא כבוד , כי אנו רואים, שהכבוד הוא העקר אצל העולם, כי …

. .

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .

תיקון הכללי

 

עשרה פרקי תהלים שגילה רבי נחמן לאמרם לתיקון הברית והתאווה הכללית .

מי שחס ושלום נפל ונכשל , יאמר את התיקון הנ"ל ולא ידאג יותר מכלום .

מצורפת תפילה נפלאה בעניין שכתב רבי נתן תלמידו .

עצות המבוארות

חלק מהלקוטי עצות , מבואר ע"י ר` שמשון ברסקי , מצאצאי רבנו .


כוכבי אור
חידושי תורה וספורים נפלאים אודות רבנו הקדוש ותלמידיו , לעורר לבבות עם ישראל לעבודת ה` תמימה וטהורה.
אנשי מוהר"ן

אמר (ר` נתן) , אמירת ספרי אדמו"ר ז"ל שהם הלקוטי מוהר"ן וספר המדות והספורי מעשיות והשיחות שלו , האמירה לבד מסוגלת להנשמה כמו אמירת ספרי הזהר והתקונים.

ישראל סבא

דברי קודש , דברי אמת זך וצח , מפי איש פשוט לגמרי , איש פלא , רבי ישראל בער אודסר , המכונה סבא ישראל , שהובאו לדפוס מקלטות נדירות שהוקלטו מספר שנים קודם הסתלקותו הקדושה.
להתפלל באמונה (ק"י)
הכאבים והיסורים שעוברים עליך זה המתקה גדולה. אנחנו לא מבינים , זה לטוב. זה בשביל לרחוץ קצת העולם הזה. צריכים להתפלל באמונה , באמת , אז תראה ישועות גדולות!
עושים ברכה: "ברוך אתה ה` שומע תפילה". הוא שומע קול תפילתנו וסוף כל סוף יהיה ישועה! אבל לא , אסור לנו להרהר מדוע לא רואים. זה העיקר – אמונה. להאמין בה`! להתפלל שה` יתברך יתן רפואה , שיתן כל מה שצריכים. אמונה זה רפואה וכל טוב. בכל יום להתפלל לה` יתברך באמת , באמונה.
אני מספר את זה להתחזק ולהתפלל לה` יתברך בכל יום על כל דבר. להתפלל לה` באמונה. ה` יתברך שומע תפילתנו! היסורים הלכו ממני …

תהילים עם שמות הצדיקים

לקוטי תפילות

תפילותיו של רבי נתן תלמיד רבנו , שהתפלל לזכות לקיים את העצות שגילה רבנו בליקוטי מוהר"ן . אנחנו צריכים את הספר הזה בכל רגע . רבי נחמן אמר שכל העניין שלו הוא תפילה . תורה ותפילה הוא אחד . צריך ללמוד התורה כדי לדעת על מה ראוי להתפלל ולמה ראוי להתגעגע , זה עיקר עבודת ה` .חלק מתפילה ז` מלקוטי תפילות

רבונו של עולם , ה` אלקים אמת , אשר נטעת בנו בכל דור ודור צדיקי אמת , הושיענו ורחמנו ברחמיך הרבים , וזכנו להתקרב לצדיקי אמת לקבל מהם עצות אמתיות ולא נסור מדבריהם ימין ושמאל , רק נזכה לילך בדרך עצתם האמתיות ותרחם עלינו ותציל אותנו ואת כל חברתנו ואת כל עמך בית ישראל מעצת רשעים שהם עצת הנחש הקדמוני ולא נטה אזן לדבריהם כלל , ולא נאבה ולא נשמע להם ולא יכנסו דבריהם ועצתם בלבנו כלל ותבדילנו מן התועים , ולא יהיה להם שום כח להטעות אותנו , חס ושלום , בעצות רעות שלהם , ולא תעשינה ידיהם תושיה והצילנו ברחמיך הרבים מכל מיני שקר וטעות שבעולם , ולא נלך אחר עצות רעות של אלו המחפים את השקר באמת , ומהפכים דברי אלהים חיים , ואומרים לרע טוב ולטוב רע , ומונעים את ישראל מדרך האמת והנכון, על ידי עצותם המהופכות מן האמת , את אשר החמרת הקלו , ואת אשר הקלת החמירו , את אשר רחקת הם מקרבים , ואשר קרבת הם מרחקים ויש מהם אשר טעו בעצמן , ואינם יודעים בעצמם את האמת לאמתו , והם מדברים לפי תומם , ועצתם הפוכה ומזקת לנו מאד לעבודתך. רבונו של עולם , אתה ידעת האמת , ולפניך נגלו כל תעלומות אתה יודע רזי עולם ותעלומות סתרי כל חי קומה בעזרתנו והצל אותנו מהם , שלא ידבקו ויכנסו דבריהם בלבנו כלל , לא מהם ולא מהמונם ולא מהמהם . גדול העצה ורב העליליה , זכנו ברחמיך הרבים שיתגלו לנו צדיקי האמת , ונזכה להתקרב אליהם באמת, ולקבל מהם עצות נכונות וברורות וישרות , עצות טובות הנמשכים מתרי"ג עטין דאוריתא שנזכה לקבל אור האמת על ידי עצתם האמתיות , ועל ידי זה נזכה לאמונה שלמה באמת לעולם ועד.

אב"י הנחל

 

מכתבים נפלאים שכתב ר` ישראל דב אודסר לנשיא מדינת ישראל , זלמן שזר . דברי עידוד וחיזוק בנושא האמונה בכוחו של צדיק האמת וההתקרבות אליו. אמר ר` ישראל "במכתבים האלה , כל דיבור הוא אור ה` ממש ! כתבתי אותם בין נחשים ועקרבים ."

מכתב ד`.

ב"ה , י"א איר תשי"ח , טבריא.
אהובי כנפשי מר זלמן שזר , שלום וחיים אמתיים.
כבר כתבתי שאני מאמין ומקוה כי בגלל השגחה הפליאה שקרה בחול המועד פסח תהיה לו טובה וברכה רבה בעסק ההתקרבות להצדיק האמתי. אמנם ביחד עם זה מצאתי חובה לעצמי לגלות את אזניו האמת אשר בלבבי , כי בענין עסקנו אני נקי לגמרי מכל מיני פניות גשמיות של ממון וכבוד וכדומה חס-ושלום , רק בלתי לה` לבדו. ואני בטוח וסומך עצמי על רום מעלת חכמתו שמבין ויודע בברור גמור דבר זה בכבודו ובעצמו. ה` יתברך יודע ועד שאני מוכן ומזמן למסר את חיי וממוני וכל אשר לי בשביל עסק זה, לקרב איזה נפש ישראלי לה` יתברך , או על כל פנים להכניס בו איזה הרהור תשובה אפלו רק לרגע אחד בלבד!
רבנו זכרונו לברכה אמר: "שלשה דברים פעלתי אצל ה` יתברך:
א) את הגבהות שבכם כבר שברתי.

ב) עבירה תעלה לכם ביסורים. לא תגרם לכם שוב נחת רוח. תעשו עבירה , תהא בלי ידים ובלי רגלים.

ג) מפורסמים של שקר לא תסתכלו עוד בפניהם , כבר טעמתם מיין ההונגרי.
אפילו אם עשה האדם מה שעשה ועבר מה שעבר , גם אז מצמצם את עצמו ה` יתברך מאין סוף עד אין תכלית , ומרמז לו רמזים שיתקרב אליו בסבות מסבות שונות אשר מסבב בכל זה בתעלומותיו הנשגבות. כי הוא יתברך חושב מחשבות לבל ידח ממנו נדח. אבל כל רמיזותיו האלה וכל קריאתו אותנו הוא על ידי הצדיק האמתי שנשוב אליו מכל מקום שהוא. מכל מיני מניעות ופתויים ועקמומיות שבלב , מכל מיני התגברות קליפת עמלק שמתגבר על האדם , ומכל מקום שנתעו ונטעו דעתו ולבבו.
עצם הנקודה שבפנימיות הפנימיות הלב של כל אחד מישראל , מים רבים ועזים לא יוכלו לכבותה , אף אם יעבור עליו מה שיעבר.
בפרישת שלום וברגשי כבוד ויקר, המתגעגע ומקוה להתראות בשמחת לב ,
ישראל דב אודעסר ,
טבריא.

שמע ישראל

שיחות נפלאות של ר` ישראל דב אודסר . נס גדול ורחמנות גדולה של ה` יתברך שאיש אמת ואמונה כזה יכול היה לחיות בדורנו ולהשמיע את דבריו .

רק ע"י מה שהוא סבל כדי להתקרב לרבי נחמן , נשאר עדיין איזה ניצוץ אמיתי מאורו של רבנו הקדוש להחיות אותנו בעולם חשוך וחסר אמונה שכזה.

 

כל-בו לישועות

כשמו – כן הוא. אוסף גדול של תפילות ותחינות לכל עת ושעה. ספר תהילים המבואר , שמות הצדיקים המלא , סגולות מספרי רבנו , מנחה , ערבית , תיקון חצות , תיקון הכללי ועוד. ספר נפלא למי שרגיל לשפוך לבו לפני ה` בכל יום , כעצת רבנו הקדוש.

בראשית

פנינים נפלאים שלוקטו מתוך לקוטי הלכות על פסוקים מחומש בראשית שצורפו לתוך חומש סטאנדארטי

 

השתפכות הנפש

עצות נפלאות לעניין תפילה והתבודדות . רבי נחמן אמר שההתבודדות , היא מעלה עליונה הגדולה מן הכל .
מתוך הקדמת הספר
ואמר , שהאדם צריך לקבל כל השפעתו והצטרכותו רק על-ידי תפלה ועל כל הדברים הן דבר גדול הן דבר קטן יתפלל להשם יתברך , כי אם לאו אף שהשם יתברך נותן לו כל מה שצריך , הוא כמו בהמה שהשם יתברך נותן לה גם כן כל הצטרכותה בלא תפלה ובפרט לענין עבודת השם , בודאי אין שום עצה רק תפלה. ואמר , שהתפלה הוא עצה כללית ושרש לכל העצות המובאים בספריו הקדושים , כי אמנם ספריו הקדושים מלאים עצות נוראות ונפלאות על כל דבר ודבר בעבודת השם , עצות ה` אשר לעולם יעמדו , אבל העצות בעצמם קשה מאד לקיימם, ועל כולם עקר העצה היא רק תפלה והתבודדות. ואמר שמקטן ועד גדול אי אפשר להיות איש ישראלי כי אם , על-ידי התבודדות .

שבחי ושיחות הר"ן

פנינים יקרות שאסף רבי נתן תלמיד רבנו במהלך חיי היום יום .

בשבחי הר"ן מסופר כיצד החל רבנו לכנוס בעבודת ה` מילדותו וכן מהלך נסיעתו לארץ ישראל .

כתבי רבי נחמן (תורות ותפילות)
קיבוץ של כל התפילות שבליקוטי תפילות עם קיצורי התורות שבליקוטי מוהר"ן , כל תורה צמודה לתפילה הקשורה אליה .

עלים לתרופה
מכתבים נפלאים , מלאים ביראת שמים והתחזקות , שנכתבו ע"י רבי נתן תלמיד רבנו , רובם לר` יצחק בנו .

חוברות לילדים
משלים שסיפר רבנו , מעובדים בשפה קלה וברורה עם ציורים .

על הקרן :

קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , להדפסת ולהפצת ספרי ר` נחמן מברסלב זיע"א , נוסדה בשנת התשנ"ה , ע"פ צוואתו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל שנפטר ביום ח"י בחשוון של אותה שנה בגיל מופלג של יותר ממאה שנה.

במשך שנים ארוכות , אסף ר` ישראל פרוטה לפרוטה , חסך מלחמו , שידל אחרים לתת משלהם , עד שבעת פטירתו מהעולם , הוריש בצוואתו סכום נכבד לנכדו ולשני ניניו וציווה עליהם לעסוק בהדפסת והפצת ספרי ר` נחמן במחיר הקרן , ללא מטרות רווח ובסיבסוד.

מכיוון שבחייו , זכה ר` ישראל לקרב נפשות רבות לדרכו של ר` נחמן , זכו חלק מנפשות אלה ועוד רבים שנתקרבו לאחר פטירתו , להצטרף למאמץ ההפצה , בהתנדבות , במסירות נפש , תוך כדי הפקרת כל ענייניהם האישיים והתגייסו למטרה הנ"ל : הפצת ספריו ודעתו של ר` נחמן מברסלב בקרב כל קהילות ישראל הפזורים בארץ ובגולה.

ר` ישראל הרבה לדבר ולהודיע , שגאולת עם ישראל תלויה בדבר הזה : שעם ישראל יזכה להכיר את ר` נחמן מברסלב , להאמין בצדקותו , לעסוק בתורותו הקדושה ולקיים את עצותיו העמוקות והנפלאות , רק אז יתעורר עם ישראל בהתעוררות נפלאה וחדשה להתקרב לה` יתברך ולעבדו בלבב שלם.

אכן , מאז ועד היום הזה , זכתה הקרן להפיץ בקרב עם ישראל יותר משתי מליון ספרים !  כמובן , עוד היד נטויה. ממש ברגע זה , נמצאים עשרות ואף מאות מתנדבים , שבמסירות נפש הולכים מבית לבית , מחנות לחנות ומנסים להכניס את ספרי ר` נחמן מברסלב לכל מקום בו נמצאים יהודים.

כמו כן , בעידודה ותמיכתה של הקרן , נפתחו מספר תלמודי תורה ברוח תורתו ודרכו של ר` נחמן מברסלב  , במטרה להעמיד תלמיד תלמידים , חסידי ברסלב , העובדים את ה` בשמחה ובאמונה כדרכו של רבנו הקדוש.

לנאמני הקרן , ישנו גם ישוב קטן הנמצא דרומית לירושלים ונקרא על שם ספרו של ר` ישראל : אב"י הנחל. המטרה היא להקים קהילה של חסידי ברסלב , לנטוע נטעים חדשים של חיי אמונה , צדקה וחסד , אהבת חברים ויראת שמים אמיתית.

לא נוכל לפרט כאן את מכלול פעולות הקרן הרבות , הגדולות והקטנות , אולם נוכל לומר שדבר אחד משותף לכולם – החדרת תורתו של ר` נחמן מברסלב בכל מקום ולכל יהודי , יהיה מי שיהיה ויהיה היכן שיהיה.

חזרה למעלה

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל :

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל נולד בטבריה , בערך בשנת התרמ"ו (1888 למניינם) , למשפחה מחסידות קרלין. מימי נערותו ,  התגעגעה נפשו של ר` ישראל להתקרב לה` יתברך ביתר שאת , למסור נפשו בעבודת ה` , לחזות בנועם ה` ולבקר בהיכלו.

סיבב ה` יתברך סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל מצא את הספר השתפכות הנפש של רבי נחמן מברסלב , זרוק בבזיון בגניזה , ללא כריכה. ר` ישראל החל לעסוק בו ולקיים את הנאמר בו תוך כדי רדיפות ובזיונות מתלמידי הישיבה בה למד. מאותו היום , ביקש ר` ישראל והתפלל לה` , שיזמן לו ספרי ברסלב וחסידי ברסלב שידריכו אותו בעבודת ה` ויתנו מרגוע לנפשו המתגעגעת.

שוב זימן ה` סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל יפגש עם הצדיק הקדוש , ר` ישראל קרדונר זצ"ל , חסיד ברסלב שמסר נפשו בתפילה ועבודת ה` בציון הרשב"י במירון. אחרי לילה שלם בו עסקו שניהם בתורה ז` בלקוטי תניינא כי מרחמם ינהגם , תקעו תקיעת כף והבטיחו אחד לשני , שלא יעבור יום אחד ללא שיפגשו ויעסקו בדברי רבנו. במשך 5 שנים , היו נפגשים , עוסקים בתורה ותפילה , מקיימים את עצות רבנו ומוסרים נפשם בעבור עם ישראל. בתקופה זו התחתן ר` ישראל עם מרת אסתר מינדל בת ר` פנחס הכהן ע"ה , ת.נ.צ.ב.ה.

ר` ישראל קרדונר זצ"ל , נפטר בתאריך ט` בחשוון התרע"ט.

חזרה למעלה
הפתק :
בשנת תרפ"ב , קבל ר` ישראל בדרך נס , פתק נפלא מרבי נחמן מברסלב. בפתק , סומך רבי נחמן את ידיו על ר` ישראל ואומר לו : ועליך אמרתי מיין פייערל וועט טליען ביז משיח וועט קומען (ועליך אמרתי – האש שלי תוקד עד ביאת המשיח).

באחרית ימיו , גילה ר` ישראל שבפתק מסר לו רבנו סוד נפלא : שהגאולה , תלויה בהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב בקרב עם ישראל . בפתק נאמר ובזה אגלה לך סוד והוא מלא וגדיש מקו לקו … אמר ר` ישראל , שהכוונה היא שהעולם יהיה מלא וגדוש בספרי רבנו , שכל אחד שיחפוץ , יוכל להשיג את תורת רבנו במהירות ובקלות. מאותו רגע , החל רעיון קרן הפצת ספרי רבנו לרקום עור וגידים בלבו של ר` ישראל. היום , עם ישראל נהנה מפרותיו של רעיון זה. קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , הפיצה יותר מ2 מליון ספרים בקרב עם ישראל , במחירים זולים שלא נראו כמותם מעולם

 
דחוף מאוד חלום חשוב על משיח היא חלמה אליו
בס"ד דחוף מאוד חלום חשוב על משיח היא חלמה אליו
חברה שלי חלמה בחלום על שהחידה הקדוש אמר לקרוא 5 פעמים מזמור ה` בתהילים לזירוז ביאת המשיח והגאולההה


העלון השבועי חוט של חסד עלון תצוה
העלון השבועי חוט של חסד עלון תצוה

העלון השבועי חוט של חסד עלון תצוה

העלון השבועי חוט של חסד<5812210@gmail.com>
נושא: עלון תצוה

מצורף בזאת עלון  מס’ 160 לפרשת תצוה זכור

 

של מוסדות "חוט של חסד"

‎‎‎‎‎‎‎ 

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ומועילה, ושבת שלום ומבורך.

וחג פורים שמח ומלא ישועות

המערכת

 

אל קהל קוראינו שימו לב! עקב ביקוש של הרבה מנויים לקבל גם קובץ בפורמט A3 צרפנו לכם שני קבצים 1 בפורמט להדפסה ביתית, ועוד 1 להדפסה בדפוס.

 

אתם מוזמנים לחוות דעתכם על העלון במייל: 5812210@gmail.com

או באתרינו ברסלב ישראל www.breslev.co.il

אתר עם נשמה "ברסלב ישראל"

 

כ"כ ניתן לצפות ולהוריד עלונים קודמים באתרינו בקישור הבא http://www.breslev.co.il

 

במקרה של אי פתיחה אוטומטית יש לשמור את הקובץ

או בסיום הפתיחה לבחור בתוכנת אקרובט כתוכנת היעד לפתיחת

על מנת לצפות בעלונים צריך להשתמש בתוכנה Adobe Reader כדי להוריד אותה לחץ/י על הקישור הבא

http://www.bereslv.1800550.co.il/AdbeRdr.exe

 

 

בכבוד רב

מערכת עלון חוט של חסד.

טל:025812210

פקס: 0577961645

www.breslev.co.il


בכבוד רב
מערכת עלון חוט של חסד
טל’ 02-5812210
כתובתינו באינטרנט www.breslev.co.il

< קודם 1 2 3 4 5 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש