סבא ישראל מתוק
סבא ישראל שמח
סבא ישראל אמר פתק גאולה
סבא ישראל עם זלמן שזר
לתמונות נוספות...

לקישורים נוספים...
תוכן שלי
מלימודי היומי גן אמונה של הרב ארוש שלום שליט"א‏
שיעורי הרב ארוש שלום שליט"א עם ציפה כל שבוע

שיעורי הרב ארוש שלום שליט"א עם ציפה כל שבוע

 

הדבר שהכי קובע את עניין הברכה או הקללה, הגן עדן או הגיהינום במילים

מפניני הרב – " הכנה לחודש אלול, להרגיש כאב חטאיו.."דברי הרב ארוש שלום שליט"א
בס"ד בזרה"ק

 

מפניני הרב – " הכנה לחודש אלול,  להרגיש כאב חטאיו.."

פרשת "ראה".

שיעורי הרב ארוש שלום שליט"א עם ציפה כל שבוע

 

הדבר שהכי קובע את עניין הברכה או הקללה, הגן עדן או הגיהינום במילים אחרות, המצווה הכי ברורה אם תחייה בברכה או בקללה זה העיניים.  לכן כדאי לכ"א להתפלל על העיניים "טוב עין הוא יבורך." מי שיש לו טוב עין, יש לו את כל הברכות. האדם עובד עבודה זרה בעיניים "וזכרתם את כל מצוותי ..." ולא תתורו בעיניים ← וזה המקור של כל הברכות או הקללות. והניאוף זה בעיניים.  להתחנן שיעבור עוד יום נקי, העיניים כל הזמן מצלמות וכל תמונה לא טובה שצילמת זו הקללה בעצמה. לא לעבור על לא תחמוד.

כשיש תאווה בוערת בעינייך ואתה מתפלל ועוצם את העיניים, המעלה שלך גדולה מאוד וזה מעלה את השכר שלך. תתגבר ותשמור את העיניים שלך.

חז"ל למדו אותנו "אין כלי מחזיק ברכה אלא השלום" אהבה. אהבת עם ישראל. כל הזמן מדברים על בוא המשיח. הוא כבר פה.. הוא נמצא כבר פה.. עוד יומיים.. הוא נמצא במעלית.. הוא באוטובוס.. אנחנו מחכים לו כל יום שיבוא. מתפללים לבואו בכל יום. להתפלל ולחכות בסבר פנים יפות ובזרועות פתוחות ובשמחה, עד שיבוא משיח לא לדבר בעניין משיח בכלל. דבר נוסף, אם כ"א ירצה שיבוא משיח בשביל הצרות הפרטיות שלו, בשביל זה לא צריך משיח. יום יום הרב פוגש אנשים שהיו מלאי צרות שקיבלו דיסקים וספרים ועושים שעת התבודדות וכעת יש להם חיים מתוקים.

יש לשמוע את הדיסק "תפסיק להתבכיין" בלי סוף. סיפור אמיתי שקרה בשבוע שעבר, הרב מלווה אמא ובנה שחולה במלחה קשה. האמא כל יום הייתה שומעת את הדיסק "תפסיק להתבכיין". בשבוע שעבר הבן התאשפז בבי"ח במצב קריטי, באמצע הניתוח עבר מוות קליני תוך כדי החייאה וכך מספר פעמים קרה במהלך הניתוח עצמו. הרופאים אמרו נואש והרימו ידיים, הוא נכנס לקומה (תרדמת), האמא לא אמרה נואש, להיפך היא נאחזה הכי חזק שרק אפשר באמונה וביקשה מיד את הדיסק "תפסיק להתבכיין" והשמיעה לו תוך שהוא בקומה, היא התחילה לשיר ולרקוד, להודות לשם יתברך – וראו איזה ניסי ניסים ממש, הבן התעורר לחיים והרופאים לא האמינו בכלל, הרופאים קראו לסיפור "תחיית המתים".

נחזור לעיניין משיח. בשביל זה להביא משיח? בשביל צרות פרטיות? התשובה היא לא! בשביל זה יש ספרים ודיסקים. ראו דוגמא חיה וממשית עם האם ובנה. כאשר יבוא המשיח הבן אדם יישאר באותה דרגה רוחנית. מה שכן, אם תתבודד כל יום שעה כן תוכל להמשיך לעלות בדרגה רוחנית אע"פ שהמשיח כבר הגיע. אחרת, זה המקום שתישאר ולא תוכל לעלות.

כל הזמן מדברים מלחמה, משיח – אותנו זה לא מעניין. מה שכן צריך לעניין זה כל יום שעת התבודדות. מי שיעבוד על אמונה ואהבת ישראל, תהיה לו שמירה ושערה מראשו לא תזוז לא משנה מה יהיה.. אין לו מה לדאוג. הוא שמור ונמצא בבונקר ואף אחד לא יוכל לגעת בו. עיקר אהבת עם ישראל זה הפצה. האור שקיבלת תפיץ. תפיץ בכל היכולת, הממון והכוחות להעביר לעוד יהודי. זכית לכזה אור וכאלו ישועות אל תשמור רק לעצמך, תעביר גם לעם ישראל.

השלום הראשון שצריך להיות לאדם הוא "שלום הבית". בדורנו ישנם חיים מאוד קשים עם שלום הבית והרבה מקרי גירושים. (האדם צריך לבוא בביטול כדי לקבל דברים ולא עם השכל שלו, לכן הרבה אנשים לא זוכים לקבל את האור של הספרים והדיסקים, צריך לקבל ענווה ואמונה כדי לחיות את האמונה. אדם בא לרב וביקש להתגרש כי אשתו עושה לו הרבה בעיות וצרות ומאוד מציקה לו עד כדי כך שניסה לשכנע את הרב שכדאי לו להתגרש, אותו אדם רק לא הבין שאשתו היא המקל של בורא עולם ואי אפשר לברוח מהייסורים. אתה רוצה לברוח מהמקל? אין בעיה... תקבל מקל אחר.. הרב התפלל עליו שיקבל אמונה וענווה וקיבל כזו אמונה שבכל מקום שפתח את הספרים דברו על ענווה, הוא התחיל להתבונן ועכשיו מקבל את הספרים ב-100% לא זז ימינה ושמאלה. לקבל את האור של הספרים פירושו יכולת להבין וליישם אותם גם בעזרת התבטלות וענווה ואמונה ולזרוק את השכל.

מכאן, כאשר אדם מקבל בזיון באהבה זה מנקה אותו ממחלות מסוכנות, מ200 שנים של ייסורים, מכאבים, מתאונות.. הביזיון משתלם. אותו בעל שפנה לרב הבין שלקבל את הביזיונות מאשתו באהבה ובאמונה פתר אותו מצרו וייסורים וזה בדיוק ההכנה לחודש אלול.

ü     רבנו הקדוש כותב בליקוטי מוהר"ן תורה ו`, כשאדם לומד אותה ומיישם אותה זה תיקון גדול ויש בה את כל הסגולות והרפואות.  מנקה מכל המחלות, מוצא זיווגו, ואם נשוי אז שלום בית, בנים, פרנסה. כל הסגולות וכל הישועות יש בתורה הזו, תורה ו`. כמו כן, צריך ללמוד אותה בחודש אלול, כי יש בה סוד כוונת אלול. מי שחי אותה ומבצע אותה זוכה לכל הישועות ושמירת הברית.

עוגןעוגן

ü      לפני כמה חודשים הרב הסביר בשיעור שלאדם צריך שיהיה תכלית. היינו מה רוצה להשיג בעולם הזה ע"י תפילות, מצוות, לימוד – והתכלית, שיזכה לדעת שהוא אפס בלי השם, כלום בלי תפילה. רק כאשר אדם מגיע שרצונו למעט בכבוד עצמו ולהרבות בכבוד המקום – רק אז מתחילה התשובה שלו. כל עוד רוצה כבוד אין לו שום קשר עם תשובה.

ü      כל עוד אדם רוצה כבוד הוא חולה נפש, כי כל הזמן פגוע ובדמיונות (פגעו בי... עשו לי..) ונמצא במחלות ובייסורי נפש נוראיים, שבור ועצוב תמיד כי לא משיג את הכבוד שרוצה..

ü      מי שרוצה כבוד החליט לבחור לעצמו גיהינום ואין לו שום קשר לתשובה. על מה אתה רוצה כבוד?

ü      אדם צריך למעט בכבוד עצמו ולא לשכוח שהתכלית שלו לחיות את האמת שאני אפס בלי השם, אני כלום בלי תפילה – לחיות את האמת הזו, ואז החיים נהיים מתוקים. וכשאדם זוכה וזה הרצון שלו, שכלא הולך לו יודע יש אמת אחת ויחידה, שהאדם הוא אפס. חוץ מזה הכול דמיונות. אדם אפס בלי השם ואפס בלי תפילה – זו האמת האחת והיחידה.

ü     איך זוכים להגיע לאמת הזו? לאמת שאני אפס בלי השם ובלי תפילה? שאדם ירצה למעט בכבודו.

עוגןעוגן

ü      ואיך להגיע לזה? רק ע"י תשובה.

 

ü    ועיקר התשובה "ישמע בזיונו יידום וישתוק."

 • מה זה עיקר התשובה? ישמע בזיונו יידום וישתוק. לא רק לשתוק בפה ולרתוח מפנים.. אלא מה שיגידו עליי זה נכון..
 • ומי מבזה את האדם הכי הרבה? המחשבות שלו והדמיונות שלו.. הוא לא מוכן להשלים עם העובדה שהוא כלום בלי השם, שהוא אפס. משה רבנו החזיק את עצמו שהוא הכי קטן בעולם והגרוע שבגרועים.. אז מה אני אם משה כזה? אני הקטן שבקטנים.. וכל מחשבה אחרת היא שקר. אין אני ואין אתה.. יש רק את השם בעולם, אין עוד מלבדו ואתה אפס ועיקר התשובה לשמוע בזיונו יידום וישתוק. זה העיקר. זוהי התחלת התשובה.

ויבוא כאלה וישאלו, רבי נחמן יכול לכתוב תורה חדשה, מה זה תשובה? אם כל הכבוד, יש גם את הרמב"ם. ומה זה תורה חדשה בכלל? ועל כך ענה רבנו, אם יזכה שירגיש באמת כאב חטאיו. ומתי יזכה לכאב חטאיו? שימול את עורלת ליבו.

 • כי כל זמן שליבו ערל ואטום אי אפשר לו להרגיש באמת את כאב חטאיו. רק שימול עורלת לבבו יהיה לו חלל בלב וירגיש באמת.. וידוי וחרטה – זוהי תשובה. (ולא וידוי ואח"כ חארטה..).

רבנו הסביר מהם דברי הרמב"ם:

 • חרטה צריך למול את עורלת הלב
 • וכיצד? ע"י ביזיונות. זה הסכין שמנקה את עורלת הלב.

אם לא תקבל ביזיונות לא יהיה לך קשר לתשובה ותהיה מלא טומאה, גאווה נוראית.

לעשות תשובה שכ"א ירצה רק לכבד את השם ולא ירצה לפעול פעולה עצמית, רק לגדל כבוד השם.

 

כעת, כיצד להתייחס למי שביזה אותי? דעו לכם, זה הכול השם רצה שיבזו אותי. השם משגיח בכל שעה פרטית על כל בן אדם. מזמין מחשבה דיבור ומעשה – כל זה בא לקרב אותך לשם יתברך. אם תסתכל על כך באמונה, שאתה לא שווה כלום זה יקרב אותך לשם יתברך. נכון.. אני באמת לא שווה כלום בלי השם יתברך.

ü      כל דיבור שמישהו ביזה אותך זה השם נתן לך לשמוע או להגיד. תסתכל על זה באמונה.

כשמבזים אדם אז יזכה לעלות למעלות, רק אז. כאשר פגעו בדוד המלך, אמר שפגעו בכבוד השם יתברך ולא בו, אז יצאה בת הד ואמרה שיהיה רגל רביעי במרבה, לא היה איכפת לו מכבודו אלא מכבוד השם.

אדם צריך לדעת שהוא לא מוצלח, אפס וכלום בלי השם ורוצה את האמת הזו לדעת ולחיות, ואז ממילא יהיה בשמחה. אם בעצבות אין לו שייכות לתשובה. למה אדם עצוב? כי זה לא הלך לי כפי שרציתי.. האדם רוצה לראות רק את ההצלחה שלו.. כאשר האמת היא, שההצלחה שלו, שהוא כלום. לכן שמח גם כשלא הולך, אני כלום בלי תפילה. לא הלך לי כי לא התפללתי או לא התפללתי מספיק. אני לא מציאות בעולם הזה. יש רק מציאות אחת בעולם – השם.

וזה עיקר התשובה, וזה כוונת אלול – להחליט שרוצים בתשובה, ותשובה זה לכבד את השם יתברך. לחשוב איך יתגדל כבוד השם בעולם. כל דבר לבקש מבורא עולם, להודות לשם על כל דב, לספר לשם. אין מה לעשות.. אנשים מלאים ייסורים, צרות וצער ואם לא ילמדו את הדעת הזו.. סתם ימשיכו ללכת בעצבות ובמרה שחורה ובחולאיי נפש נוראיים.

וכאשר יבוא משיח לכולם יהיה דעת. השם יתברך תמיד היה גדול, יהיה גודל וגדול. איזו דעת? ההבדל רק בדעת שאנשים כיום לא יודעים, אבל כאשר יבוא משיח יקבלו דעת שיתגדל שמיי רבא. יפאר, יודה ויברך את השם על הכול. אז למה לחכות למשיח אם אפשר כבר עכשיו? אין רע בעולם. תראה אמונה בכל מה שעובר עלייך זה השם.

·         "אמונתך בלילות."העולם הזה כלילה. העולם הבא כיום. בעולם הזה צריך אמונה. לראות הכול אמונה, אין עוד מלבדו והכול לטובה.

 • ואין לחפש אני.. אתה.. יש רק את השם בעולם. אין עוד מלבדו. תחפש את השם, תראה את השם, הכול השם. השם רצה, השם עזר, תודה לשם. שיהיה שם השם שגור בפיך כל הזמן. וכך אדם יזכה להרגיש כאב חטאיו. וליבו יהיה חרט.

כשאדם מאמין שמקבל מחשבות ובעיקר מחשבות שלך שבאות לבזות אותך, כל המחשבות שיש לך בראש השם שלח לך אותם.. והעיקר בא ללמדך שאתה אפס בלי השם ובלי תפילה ואין עוד מלבדו, זה האמונה שבאנו ללמוד בעולם.

אם תזכרו ותבינו שזו התכלית, צריך לחזור על זה כל יום, כי היצר הרע רוצה להשכיח את התכלית, לבלבל ולהרחיק.

אין עוד מלבדו.. ושלא יכנס לי מחשבה של גאווה של אני... גאל אותנו ממחשבות הגאווה. רפאני ממחלות הנפש של הגאווה. בתפילת 18 לכוון. כשאדם רוצה כבוד זה מחלת נפש וזה הסבל של כול העולם הזה. אין אני בעולם. רק השם. אנשים מחפשים כל היום רק את האני שלהם.. שיחפשו.. איפה ימצאו?? תזכרו טוב טוב את הנקודה שעיקר התשובה ישמע בזיונו יידום וישתוק ותתחילו לעשות תשובה , זו ההכנה לחודש אלול, תורה ו` של רבנו זה העיקר.

 

 

2 הודעות חשובות :

 

 1. יצאו 2 דיסקים חדשים :

  להתעורר מהשינה

  ששון ושמחה

 1. שלושת העיצות של רבנו שכתובות בקופת צדקה לעשות כל יום ובוודאי יתקן הכול, אנשים נרפאו ממחלות קשות והשם הושיע אותם. יש לקחת את הקופה ולעשות את 3 העיצות.

 

 

 

תקראו גם אותו צדיקים , חשוב חשוב חשוב לפרסם ולהפיץ לכולם
תקראו גם אותו צדיקים , חשוב חשוב חשוב לפרסם ולהפיץ לכולם
ה' מברך 70 ברכות את מזכי הרביםםםםםםם!!
http://www.shin1.co.il/ya.php?sid=7637159
 בס"ד    לקראת המלחמה ---- > מה יהיה על מי שלא יעשה תשובה בימים האלה ? ועל מי שיזכה לעשות תשובה ? (כדי לקרוא הכל !!) ראינו במאמר הקודם שכתבתי שצה"ל מתכונן למצב בו תותקף ישראל במאות טילים כל יום ! וכך גם אמר הרב הצדיק יורם אברג'ל .. עוד מעט יהיה זיקוקים בארץ .. מלחמה קרובה . אומר הזוהר הקדוש שלקראת סוף הגלות בני ישמעאל יעכבו את ישראל מלחזור לארצם .. מי אלה בני ישמעאל ? הערבים ימח שמם . ובאמת שעם ישראל בא לעלות לארץ לפני 60 שנה  הערבים שהיו בארץ לא נתנו לנו להעלות . יעכבו את ישראל מלחזור לארצם ..  פשש אשרייך רבי שמעון קלעת בול ! רבי שמעון בר יוחאי אומר עוד דבר בזוהר --> שלפני הגאולה כל העולם עתיד לצאת למלחמה על ירושלים !  האלקים נותן לנו לקראת סוף הימים את הסימנים הכי ברורים כדי שכל יהודי ויהודי יראה ויבין שהוא צריך לחזור בתשובה לאביו שבשמיים .. שמתם לב שכל הצרות הכי קשות מתקבצות להן לתקופה אחת  שבא ה' רומז לנו .. להתעורר להתכונן לגאולה  שה' הולך לנקום בגוים  הולך להתגלות מציאות ה' בעולם  .. כולם יראו את מציאות ה'  ! את שכינת ה' ! אור גדול אומר לרדת לעולם .  יש כאלה מישראל שלא יזכו להיגאל ! כי אין להם תורה ומצוות ! כל מה שקורה עכשיו זה נבואות של חז"ל לתקופה שלפני שמשיח בא .                                              מבול של אש עומד לרדת לעולם .. רק מי שיכנס לתיבה - ינצל ויזכה  לגאולה .. מה זו התיבה ? התשובה . בזמן עכשיו כל אחד קובע את המדרגה שתהיה לו בגאולה ע"י התשובה התורה ומצוות   שלו פתאום זה מגיע .. ה' מתחיל את הגאולה .. משיח ה' מופיע .. תחיית המתים . כולם קמים .. האבות הקדושים , משה רבינו , כל הצדיקים .. המשפחה שלך.. בית מקדש שלישי .. וכולם ירגישו את קדושת בית המקדש ונועם זיוו .. וזה עונג רוחני שאין מילים שיכולות להסביר אותו .. בית מקדש זה לא קניון עזריאלי .. מבית המקדש השלישי כולם יקבלו את השפע הרוחני  .. ושכינת ה' גלויה לעיני כולם ! ומה שעשית לפני הגאולה זו תהיה המדרגה שלך בגאולה ! אבל - יש כאלה שלא יזכו להיות בגאולה בכלל .. כי אין להם מספיק זכויות .. ומה יקרה איתם ? יחזקאל ל'ח :"והיה ביום ההוא ביום בוא גוג על אדמת ישראל נאום יהו-ה תעלה חמתי באפי ! ביום ההוא יהיה רעש גדול על אדמת ישראל ורעשו מפני דגי הים ועוף השמיים וחית השדה .. וכל האדם אשר על פני האדמה ונהרסו ההרים ונפלו המדרגות וכל חומה לארץ תפול . ונשפטתי איתו בדם וגשם שוטף ואבני אלגביש אש וגפרית אמטיר עליו ועל עמים רבים אשר איתו . והתגדלתי והתקדשתי ונודעתי לעיני גוים רבים וידעו כי אני יהו-ה" לא צריך פירוש רש"י אה .. ה' הולך לשרוף את הגוים שעשו לנו בלאגן . מה שמתואר שם זה פצצת אטום - נהרסו ההרים ונפלו המדרגות . ואז התגדלתי והתקדשתי לעיני כולם ! כולם יראו את ה' ! ומי שלא יתעורר עלול למצוא את עצמו בסיר של חמין עוד כמה זמן ..   הרב מרדכי אליהו זצוק"ל - חודש לפני שהוא נפטר הוא עבר מוות קליני .. הוא ראה בשמיים את הבאבא סאלי הקדוש ושאל אותו - מה קורה עם הגאולה ?! מתי ..  למה לא בא משיח .. הבאבא סאלי ענה לו  , שהגאולה כבר מוכנה .. המשיח כבר פה מזמן  זה ממש בקרוב - רק מעכבים את זה כדי שעוד יהודים יחזרו בתשובה לפני הגאולה האמיתית .. | כל אלו שרחוקים מה' .. שלא שומרים שבת .. שלא שומרים את העיניים , לא מניחים תפילין , לא הולכות בצניעות  - > ה' מעכב הגאולה בשבילכם .  ניתן זמן לעוד יהודים רחוקים לחזור בתשובה לפני שכל הבלאגן מתחיל !  שגם הם יזכו להיגאל ! כי ... לאחר שמשיח בא ---> לא מקבלים יותר חוזרים בתשובה !! רשום שמשיח יבוא פתאום . בלי שנשים לב פתאום הוא בא . ביום שחשבנו שהוא יהיה הכי רגיל - אז יבוא משיח .  אז בזמן הזה אני מרחם על כל יהודי ויהודי שלא עשה תשובה . כי אז הוא ירצה לתת כל מה שיש לו בעולם רק כדי לחזור לזמן שלפני ביאת משיח כדי שהתשובה  שלו תיהיה שווה משהו ! הנה אני שומר את הברית, הנה אני מניח תפילין,  תראה אחי .. מה זה נפרם לך המכנס ? לא לא זה ציצית ! חזק וברוך אחי רק שעכשיו זה לא שווה שקל וחצי חחחח אנשים אז ידעו את הערך של כל מצווה קטנה ! יגידו תנו לי לחזור ל5 דקות להניח  תפילין לקרוא כמה פרקי תהילים לשמור את העיניים ! הם יראו מה המעלה של אלו ששמרו את העיניים בזמן שכולם הלכו לTLV ורקדו עם כל מיני פוקימונים שמה  , יראו את המעלה של אלו שישבו ולמדו תורה , הלכו ברחוב - עברה איזה לידי גאגא אחת והם לא הסתכלו ! חשבו על ה' יתברך !   אותם מסכנים יראו את המעלה של אלו ששמרו את הברית קודש , ולא כמו כולם הלכו ועשו שטויות אלא המשיכו את הברית בינם לבין האלקים . יראו למה הם זוכים ! ירצו גם ! למה זוכות אלו שהולכות בצניעות ! מעכשיו אני שומר עיניים , שומר ברית , לומד תורה חחחחחחח סתום את הפה יא רשע שב בשקט ..התחילה גוג ומגוג פתאום אתה רוצה להיות צדיק ? תפסיק לדמיין מאוחר מדי אחי . יש לך הזדמנות עכשיו לחזור בתשובה תעלה על הגל אחי חבל לפספס אותו ! למה אני ככה כותב ומפיץ לכולם מה משעמם לי ? מצדי תעשו מה בא לכם אני ישב וילמד ויתחזק .. לא , אני ככה כי אני יודע שהמצב רציני וזה לא סתם סיפורים .. איך אנשים יתחרטו בעתיד שלא עשו תשובה עכשיו ! כמה שיותר להעיר ולדבר עם אנשים עכשיו . שלא יתחרטו אחר כך. ומי שלא יעשה תשובה יסבול בייסורים קשים עוד בלי גהינם, רק עצם זה שהוא יבין שהוא פספס את החיים שלו! היה יכול לחזור ולא חזר . כואב עליך אח שלי גיבור מלחמה ..  אבל אם את/ה חוזר/ת בתשובה עכשיו ?! אין גדול ממך ואין קדוש ממך ! אין עלייך אתה ענק !! כולם במסיבות כולם עם בנות כולם עושים שטויות מה אתה עושה ? לומד ?! שומר עיניים ? אין עלייך ! כל הבנות הולכות היום כמו פינגוין - לא לבושות ואת שומר שומרת צניעות? עם חצאית אחרי הברך ? כל צעד וצעד שלך זה קידוש ה' ! כל מצווה שלך עכשיו זה שקול כנגד 200 מצוות שקיימה הצדיקה הכי גדולה בדורות קודמים ! ה' שמח בך .. על כל התקרבות קטנה שלך !אני באמת מאד מצומצם בדיבור שלי , אני יודע הרבה ולא אומר כי אני לא רוצה להפחיד - אבל המצב באמת רציני , ואני מצדי ישב ילמד כל היום .. לא , כואב לי על כל אחד ואחד שיקרא מה רשמתי ולא יעשה עם זה כלום , כי זה הכל אמת . תעשו אם זה משהו . מי שחכם ? יעשה תשובה עכשיו !                        ישתבח שמו לעד !!         מצווה גדולה להפיץ ! 
מפניני הרב – ערכה של מילה אחת הרב ארוש שלום שליט"א
 • מפניני הרב – ערכה של מילה אחת הרב ארוש שלום שליט"א

  בס"ד בזרה"ק

   

  מפניני הרב – ערכה של מילה אחת

  פרשת השבוע "עקב". הפסוק אומר "והיה עקב תשמעון.." התורה מלמדת אותנו שלשון "והיה " זה שמחה. ע"י שמחה זוכים לכל. אם ישנה שמחה זוכים אפילו לדבר הכי גבוהה שיש בעולם הזה – שמירת הברית.

  רבנו כותב, "ושמר לך השם את הברית שתזכה לשמחה." אזי השם בעצמו ישמור לך את הברית.

  מי מוכן תמורת מיליון $ למכור מתווה אחת? או אפילו מילה אחת שאמר "ברוך השם" , ואפילו אם מתפלל ולומד תורה, למכור רק מילה אחת? מי שמוכן למכור אפילו רק מילה אחת, אין לו ערך אמיתי מה זה מצווה אחת ומילה אחת.

  אדם אומר עשרות אלפי מילים ביום, אז מה זו מילה אחת? אם אדם לא מבין את המשמעות אפילו של מילה אחת הוא ממש רחוק בתכלית מעבודת השם ומהקדוש ברוך הוא.

  מעשה שהיה באזור ת"א, חוזר בתשובה ביקש לקנות מצווה. חיפש וחיפש ולא מצא. יום אחד מצא את אשר ביקש, אחד שהסכים למכור לו מצווה. למחרת בבוקר זה שמכר את המצווה קם משותק בשתי רגליו. ישנם כמה הסברים. האחד, לאדם יש זכויות ועוונות כנראה שהיו במשקל שווה, מכר מצווה אחת וזה הכריע, כלומר העוונות את הזכויות. אך לדעת הרב שלום, זה הסבר אינו מספק ואינו ממצא. ההסבר הנוסף, היותר נכון, שאותו אדם העריך את המצווה בערך קטן, מכאן יוצא שלכל המצוות שלו יש ערך קטן. לכן הם לא יכלו להגן עליו מפני הפורענות שהייתה מזומנת לו. "איש כמעשהו..". כלומר, איך שאדם מעריך את מעשהו, כך משלמים לו. יוצא שכל המצוות שלו הן כמעט אפס לכן לא יכלו להגן עליו.

  האדם צריך להתבונן מה הפירוש למכור מצווה, וכאשר אדם מוכר מצווה זה מראה שהערך שלך והקשר עם בורא עולם נמוך מאוד. הרי לעשות מצווה גורם נחת ורצון לבורא עולם.

  v     אין מצווה שאדם מזלזל בה כמו מצוות השמחה. "והיה עקב.." – אדם דש בעקב, דש בהם.. במצוות השמחה מזלזלים הכי הרבה וזה בא מצד היצר שמכניס זלזול ועצבות בדברים הכי חשובים כמו למשל שמחה, תפילה, התבודדות. "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד.." אדם מזלזל בה ונראה לו שזה אפילו לא מצווה בכלל. שנזכה ב"ה שהשמחה תהיה ראש ולא עקב.

  v     כאשר אדם רואה את המצוות שלו, מה שזוכה לעשות, ואת נחת הרוח לבורא עולם ואת רצון השם יתברך – אז וודאי שעליו להיות בשמחה.בלי ההקדמה לא ניתן להבין את דברי רבנו. רבנו כותב: וכן צריך האדם למצוא גם בעצמו נקודות טובות, כי זה ידוע שהאדם צריך להיזהר להיות בשמחה תמיד. להרחיק העצבות מאוד מאוד." האדם צריך לחפש נקודות בעצמו "אפילו שמחפש בעצמו וראוה שאין בו שום טוב ומלא חטאים רוצה הבעל דבר להפילו לעצבות ומרה שחורה." אומר רבנו, אסור לך ליפול מזה, כי אם האדם ייפול לעצבות הוא ייפול לגמרי. השמחה זה הקשר עם בורא עולם. בעצבות למעשה איבדת את הקשר עם האמת ובורא עולם. צריך לחפש ולמצוא איזה טוב, כי אין מצב שכל חייו לא עשה מצווה אחת או אמר מילה טובה.

  v     מי שיודע ערך של מצווה אחת, אפילו מצווה אחת! כדאי לו לשמוח כל ימי חייו. הצדיק יודע להעריך את ערך המצווה. אם יש לאדם מליץ אחד מיני אלף ויש לו מיליון של מקטרגים, אבל מצווה אחת יש לו, כבר יציל אותו השם יתברך בשביל המצווה האחת.

  למשל, אדם נתן שקל צדקה וזו המצווה היחידה שעשה בחייו. בנוסף, הוא לא עשה זאת לשם שמיים אלא התכוון לכבודו, אע"פ כן גם אם המצווה לא הייתה טהורה ונגועה , היו בה מחשבות ופניות ואע"פ יש מעט טוב – עשה מצווה סוף כל סוף ובתוך זה יש לחפש את הטוב ולא את הפגמים. על כל פנים, ישנה נקודה טובה ובטוב שעשה, ובזה צריך לשמוח!  כלומר, מצווה הכי קטנה , לולא ידענו להעריכה היינו שמחים ומודים לשם. לכן צריך האדם לבחון ולדון לכף זכות.

  איך התם היה עושה נעל משולשת ושמל בה רוקד איתה ונהנה בעוד שכולם צחקו עליו..? התם כשמו כן הוא, היה תמים.. נכון עשה מצווה משולשת, אבל שמח בה מאוד..

  האדם צריך להיות מאוד מאוד בשמחה. וחייב לראות את עצמו בעין חיובית. אם רואה שלא שווה כלום, נכנס לעצבות לעומת עין טובה שבה שמח בעשיית מצווה קטנה ככל שתהיה – ובזה לשמוח כל החיים.

  אדם צריך להבין כמה צריך לשמוח בכל שנייה ושנייה ואם עושה מצוות אז בכלל.. קל וחומר בהפצה שאי אפשר בכלל להעריך את זה. דיסק וספר שמשנה ומציל לאנשים את החיים.

  נקודה חשוב להבהרה. "אני לא כלום.. אני לא עשיתי.." זה לא נקרא ענווה. זה דיכאון ועצבות. ענווה כאשר האדם יודע שבורא עולם זיכה אותו, מקרב אותו. אם כך, שוב, על כל נקודה קטנה לשמוח, לרקוד, להודות, לשבח את השם.

  v     הגמרא בעירובים נותנת עוד הסבר ליהודי מת"א. אמר ריש לקיש, פושעי ישראל, האש של הגיהינום לא שולטת בהם." פושעי ישראל שמלאים מצוות כרימון.. אפילו הריקניים שבך מלאים מצוות כרימון."

  v     כל מצווה שאדם עושה נהפכת להיות הלבוש של הנשמה. "טוב לי תורתך מאלפי זהב וכסף.." כל מילה של תורה, כל מצווה טוב לי תורת פיך.

  אדם אחרי 120 שיבוא לשמיים ויראה איך הייסורים מגנים עליו, יגיד על מה ולמה התלוננתי.. מי יכול למכור ייסורים? הכול לטובת האדם. כשאדם חי באמונה פשוטה, עשה מצווה איך שעשה ב"ה זה דבר גדול ועצום. למשל, אדם הולך עם כיפה, כל שנייה יש לו מצווה צמודה אליו. מצוות ציצית, אדם הולך עם ציצית, רבנו כותב שמצוות ציצית שקולה כנגד כל המידות, זוכה לאמונה, זוכה לקדושת א"י, זוכה לקרב את הגאולה, זוכה לפרנסה וזוכה שיתגלו לו כל החוכמות כשולחן ערוך ועוד ועוד.

  הכול נחשב. גם אם באת לביה"כ וחם לך וחלק עומדים ויש צער, הכול נחשב הכול מצוות.

  ü      עצם היות האדם שמח זה כבר מצווה אחת גדולה. כ"א צריך לראות טוב טוב ולחשוב שמצווה כלשהיא (אי אפשר לדעת מהי שכר מצווה וערכה ) קטנה כגדולה ולכן הסברנו ערכה של מילה אחת – בכל דבר לשמוח. רבנו לימד אותנו ששמחה זה דבר שאדם צריך להכריח את עצמו.

  ü      כאשר אדם מקבל את הדין באהבה, מהלל ומשבח את הקדוש ברוך הוא, מקבל באמונה ובאהבה, אומר רש"י, אותה דומיה ששותק, דומה לו כקורבן. לכן, עם ישראל יש להם אמונה בשם יתברך וגם הייסורים יודעים שהכול זה ע"פ דין אמת, צדק וזה נחשב כמו קורבן לקבל את הייסורים באהבה. רבנו הקדוש אומר שע"י השמחה וריקודים מתבטלים כל הצרות, הדינים. לא מובן בכלל הדבר הזה לכאורה.. צרות ייסורים, כ"א חושב שצריך להתבכיין ולהיכנס לעצבות. תתבכיין תקבל יותר מכות. אדם מתחזק, רואה בעצמו את הנקודות הטובות, שמח ורוקד, זה מבטל מעליו את כל הדינים הצרות והייסורים. זה הפוך מהשכל!

  ü      עוד עיצה צרבנו איך להמתיק דינים, אדם דן את עצמו וישפוט את עצמו, יפשפש במעשיו האם ראוי לעשות כך או כך. כאשר יש דין למטה אין דין למעלה! כלומר התבודדות.  כאשר אדם זוכה לעשות משפט כל יום זה אחד העיצות להיות בשמחה תמיד. אדם עושה מצווה הוא לא יפסיד אותה לעולם. ואחרי שעשה מצווה אי אפשר למכור אותה.

  מה פירוש עברה מכבה מצווה? במצווה יש אור אינסופי, אם נראה את האור שלה נשמח עד אינסוף. וכאשר אדם עושה עברה זה מכבה את האור של המצווה. אבל אם עושה כל יום שעה התבודדות הוא זוכה לראות את האור של המצווה.

  • ·        לא מספיק שאדם ישמח בלב. אלא השמחה תתפשט בכל הגוף עד הרגליים. וזה    יקרה אם האדם עושה משפט לעצמו, אזי מתבטל הדין למעלה. כלומר התבודדות.

   

  • וגם אל תשכחו שע"י השמחה הקדוש ברוך הוא שומר לך את הברית. כל עיניין פגם הברית והתאוות באות מהעצבות. אדם מחפש להמתיק את העצבות ע"י תאוות.. אל תברח לעברות כדי לשמוח! כי אח"כ תיפול יותר.. כך היצר הרע עובד עלייך..  נפלת בעוד עברה, זה וודאי לא ישמור אותך.  

  לעומת זאת,

  • האדם צריך כל יום לראות את הנקודות הטובות שבו, לשמוח בהם, להוקיר אותם. כל מילה בברכה זה מצווה… "שהכול נהיה בדברו" (3 מצוות). אתה גר בא"י זה כבר מצווה. יהודי משרת בצבא שלוש שנים – זה מצווה. עוזר לעם ישראל, שומר, נלחם, נמצא בסכנה. כולנו יהודים מלאים כמצוות. היום, בדור שלנו אין אחד כמעט שאין לו הוראת קבע לישיבה, קופה בבית, כל עם שיראל מלאים מצוות כרימון.

  משיח יבוא בדור שכולו זכאי או שכולו חייב. והודר הזה כולו זכאי!! מלאים מצוות כרימון. והעיקר זה הרצון. רוצים להתקרב אל השם. :"אני רוצה לעשות רצון השם, ללכת בדרך האמת והישר.." והרצון הזה משמח את האדם. לכן האדם יסתכל על הרצון שלו, וזה ישמח אותו מאוד. לשמוח ברצון. יש לך את העיקר שזה הרצון.

   

  לסיכום:

  • עיצה חשובה ללכת עם הרצון של האדם ולראות את הנקודות הטובות שבך, זה הדרך לעשות תשובה רק ע"י שמחה ואי אפשר בשום פנים ואופן ע"י עצבות, וכך מנצחים בעולם הזה!
  • אדם מעריך שיש לו טוב ומוכן לשמוח בשביל מצווה אחת שעשה, יודע שעשה נחת רוח לבורא עולם וזו נקודה מאוד חשובה. עצם הנחת רוח לבורא עולם כבר צריכה לגרום לו לשמחה עילאית. עשה את רצון הבורא ושמח אותו.
  • מי שמוכן למכור מילה אחת.. אין לו קשר עם בורא עולם ולתכלית. כי אינו יודע מה זה לשמח, והאם זה קל בעיניך שעשית נחת רוח לבורא עולם?
  • רק ע"י שמחה (ולא בכיינות..) אפשר לנצח את היצר הרע שכל הזמן רוצה להפיל את האדם לעצבות וייאוש. יש לרקוד, לשמוח ולהודות לשם. כ"א שיתחזק ויעבוד על מידת השמחה – הנשק הכיח גדול לנצח את היצר.
  • מי שבשמחה תמיד מצליח. אדם מצליח כפשוטו.. אתה רוצה לעשות איתו עסקים.. כייף לך בחברתו.. לעומת אדם מתבכיין אתה לא רוצה לראות את הפרצוף שלו…
  • מי ששמח תמיד מצליח ויהיה לו שפע של פרנסה
  • "מצווה גדולה להיות בשמחה. להיות בשמחה תמיד.."
מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"הרב ארוש שלום שליט"א
 
 
 
 
 
 
 
 

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"

לקראת ט' באב, חורבן בית מקדשנו, הרב מציע בפשטות וביעילות איך לתקוף את האויב הרוחני שלנו ולנצח אותו ממש בשדה הקרב, בלי יריות ובלי קרבות מיותרים, אלא בעזרת כלי נשק סופר יעיל והכי פשוט, התפילה הפשוטה והתמימה של יהודי שיוצאת מתוך הלב ממש במילים שלך..

 

סיכום השיעור מוקדש לרפואתו והצלחתו של יעקב בן שושנה, אמן.

 

חז"ל ציינו שעלינו להיות בשמחה תמיד. לא שייך לאדם להגיד אל תהיה בשמחה. כל השנה האדם צריך לזכור את ירושלים, תפילה על בניית ירושלים.

יש לבכות על ירושלים. לקום בחצות הלילה ולהתפלל על חורבנה כל השנה. מה שכן קשור לחורבן בית המקדש, יש למעט בשמחה. החל מא' באב ועד ט' באב והכי חמור בט' באב. כאשר אומרים "בכייה" יש להתבונן טבל בשאר הזמן להיות בשמחה.

עיקר מה שבוכים, על כך שנשרף בית המקדש מבחינה רוחנית, המוח, השכל, של התפילה נשרף , "ביתי בית תפילה.." האור שהיה בבית המקדש היה אור של תפילה.

 • האדם מיואש, מדוכא, מלא פחדים, חרדות, דאגות למה?? מפני שאין לו את המוח של התפילה וכולו גיהינום בעולם הזה. יש לו בעיה, איך יסתדר בעולם הזה... אם יש בעיה, דבר עם בורא עולם. כל דבר השם רוצה שתבקש, תתפלל הן בגשמיות והן ברוחניות.
 • העיקר זה התפילה. מי שאין לו את הכלי של התפילה לא יכול לחזור בתשובה. יכול להיות דתי, חרדי, מה שלא יהיה .. אבל לא יחזור בתשובה. איכן קשורה חזרה בתשובה לתפילה? למשל, עשית עבירה, תתפלל על זה. מה עיקר התשובה? העתיד, שאני לא אחזור על משעיי הרעים. למשל, אדם כעסן שיביע חרטה, "ריבונו של עולם סליחה שכעסתי, אני מקבל על עצמי לא לכעוס יותר.. "
 • מה זה למעשה חזרה בתשובה?? לקבל על עצמך לא לחזור לחטוא. לעשות תשובה פירושו, עיקר התשובה היא הקבלה שאני לא אחטא יותר ולא אחזור על מעשי הרעים ולא אעשה את זה יותר. אם רוצים להתחזק יש לעשות תשובה.
 • אדם לא יכול לעשות תשובה אם אין לו התבודדות. מהי התבודדות? תפילה אל השם יתברך במילים שלך. בקשות, הודאות, תפילות, ברכות, התייעצויות, שיחות במילים שלך, בדיוק כפי שאתה מדבר ומתייעץ עם חבר טוב.  למשל, "ריבונו של עולם אני מקבל 1/2 שעה ביום לצאת מהכפירה, מהגאווה.."  למה אדם כועס? כי הוא גאוותן, לא הולך לו כרצונו.. לא מאמין שהכול מהשם..

לעשות גם תשובה על העיניים. "העין רואה והלב חומד.." חטאתי בעיניים, לבקש סליחה מבורא עולם ולא לחזור לחטוא. לקבל על עצמך. זה נקרא חזרה בתשובה.  זוהי העבודה של התפילה.

האדם לא יכול לצאת מהרע שלו ולעבוד על המידות אם לא יתפלל 1/2 שעה ביום על מידה/בעיה/קושי מסוים.  אנשים שבורים, מדוכאים, חולים, סובלים סבל נפשי נורא, מיואשים, מדוע? כי לא התפללו על זה חצי שעה ביום. הם חיים בלי תפילה.

ü     אי אפשר להתגבר על היצר הרע. הגמרא צועקת תתפלל..

ü     ואי אפשר לחזור בתשובה בלי תפילה

ü     ואי אפשר לנצח את היצר הרע בלי תפילה

ü      התפילה זה הכלי היחידי שיש לך לנצח את כל המלחמה. זו העיצה היחידה. זה הכוח היחידי שיש לך בעולם. בן אדם לא יכול לנצח בלי התפילה.

למה זה משול? לאדם שנמצא בשדה הקרב ואין לו כלי נשק. מה יעשה? זה על אותו המשקל..

יש לבן אדם נשק יעיל והכי כדאי שיכול להיות. תשתמש בו. 1/2 שעה תתפלל על הבעיות והקשיים שיש לך.

 • צריך לדעת איך לתקוף אוייב. אדם יכול לזכות שיהיו לו עיניים נקיות ושמורות, אם כל יום יתפלל 1/2 שעה ביום, "תרחם עליי ריבונו של עולם, לא רוצה שום תמונות במוח שלי.." ותתפלל גם על קדושה בבית שלך.

ü      יש לך נשק. תלמד לכוון אותו. אדם צריך לדעת שאינו יכול לחזור בתשובה בלי תפילה. כי העיקר של התשובה זה התפילה. אי אפשר לנצח את יצר הרע בלי התפילה.

גם אם אדם עושה התבודדות שעה כל יום, אבל אם אין לו חצי שעה על דבר אחד כל יום ואומר תודה רבה, הוא אינו עושה תשובה למעשה. ואם עושה עבירות ומבקש סליחה, עיקר התשובה שהאדם יעבוד על עצמו ויפסיק לחטוא בעיניים, בפה, בלב. לעשות תשובה משמעו שהוא לא חוזר יותר לדרך הקודמת. דעו, עיקר התשובה זה הקבלה. לא רק לבקש סליחה ולחזור על המעשה.. אלאט שהוא חוזר בעצמו לא לשוב ולא לעשות.

הארי ז"ל אומר שהגאולה האחרונה, הגאולה הזו לא תהיה כמו קודמותיה. הקודמות היו ללא תפילה ואילו האחרונה תבוא ע"י ריבוי תפילות והיא תהיה גאולה שלמה.

אדם שאין לו שעה התבודדות כל יום מינימום הוא למעשה לא מתקדם ונשאר באותה הדרגה, והלוואי שיישאר באותו הדרגה ולא יתדרדר. (בדר"כ לא נשארים באותו המקום או שמתקדמים או שמתדרדרים).

ü      מהלך ההתבודדות ועשיית תשובה נכונה:

 1. 1/2 שעה התבודדות כל יום על דבר אחד להתפלל ולחזור יום יום. "ריבונו של עולם, תושיע אותי, תרחם עלי, תוצאי אותי מהתאווה הזו, מהמידה זהו.." וכן הלאה. כאשר בן אדם מבין שתאווה זה עונש גדול מאוד, מתחנן לבורא עולם ומבקש עזרה ומחילה, לצאת ממנה, מבקש את הדעת, בכוח והשכל לעשות תשובה ולא חזור עליה הוא כבר נמצא בתוך תהליך גדול ועצום.
 2. שעה התבודדות כל יום. לדבר עם הקדוש ברוך הוא במילים שלך. לבקש סליחה ומחילה, להתייעץ, להודות, לברך, להתפלל, לבקש בקשות וכן הלאה.

ומי שלא עושה כל יום 1/2 שעה התבודדות לא יכול לעבוד על המידות. יש להתחנן יום יום. למשל,  מידת הכעס. לבקש לקבל תבונות,עיצות כיצד להינצל ממידה רעה זו. לקרא תא הספר בגן האמונה, להתפלל על הכעס, צריך שיהיה לו חומר להתפלל.

ü      רבנו הקדוש כותב בתורה ס"ד על עניין הצדיק ובית המקדש. שהשם יתברך רוצה לשוב אלינו ולבנות את בית מקדשו. וגם חז"ל אומרים שמי שיש לו דעת כאילו נבנה בית המקדש בימיו. ומי שמקורב לצדיק זה אותה הבחינה.  למה הרבה חולקים על רבנו הקדוש, רבי נחמן מברסלב? " כי העניין שלי זה התפילה..." והיצר הרע יודע שמי שיש לו תפילה אזי מנצח אותו. במילים אחרות, ניצחת את היצר הרע ע"י התפילות שלך, ליצר הרע אין מה לעשות.. הוא כותב מכתב התפטרות..  האדם מבקש מבורא עולם תוציא ממני את היצר הרע, תיקח אותו ממני, תבטל אותו... ואם כך, מה יש ליצר הרע לעשות?  אז היצר הרע מחפש בכ"ז תחבולות איך להגיע לאדם ולהרוס לו. מה הוא עושה? שוב, נכנס במחשבות של האדם כדי לקחת לו את התפילה. כי כאמור, התפילה זה הנשק העיקרי של האדם. "בשדי יער" ספר של רבנו על התפילה. רבנו מגלה לנו שהצדיק זה בית המקדש.

ü      יום שאדם עושה שעה התבודדות נמחלים לו כל העוונות של אותו היום. הצדיק הוריד לנו את האור של בית המקדש, האור של התפילה. והיצר יודע שמי שמתקרב לרבנו-רבי נחמן הוא יכול להביא משיח ע"י תפילה. אגב, כאשר יבוא משיח, כמו שהיום מניחים תפילין, כך יתבודדו כל יום.

ירד אור נפלא לעולם. אור של בית מקדש. אור של רבנו. אור של משיח. והעולם לא נענה לו... רבנו אומר, העיקר זה הרצון! רוצה להתקרב ולא מצליח.. למה האדם שבור, מדוכא? כי אין לו את כלי הנשק בשדה הקרב. נלחמים בלי כלי נשק ומתייאשים. לכן צריך לדון כל אדם לכף זכות. אפילו שעוד רחוקים משתדלים ומנסים, הרב משדר ברדיו 2000 וליד יש דיסקוטק שכבר שבועיים סגור בגלל ט' באב. אשרינו עם ישראל, למרות שהם רחוקים מאוד משתדלים בכל זאת. לפניך ריבונו של עולם הכול גלוי וידוע.  הלוואי ונביא את הגאולה בלי מלחמות, בלי בלבולים, בלי מחלות. הגדולה שלך ריבונו של עולם שכולם יחזרו בתשובה באמונה ובאהבה.

הספר בגן האמונה צריך להגיע לכל היהודים והגויים. השם הוריד אור לעולם וצריך להפיץ כמה שיותר. על מה בוכים בט' באב? על הלב של התפילה. האור של התפילה שנשרף. "ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים.."  הבית של השם, בית של תפילה.

ü      כל אחד שיקבל על עצמו שעת התבודדות, שבתוכה 1/2 שעה להתפלל על דבר אחד כל יום. לקרא בגן האמונה ובשדה יער.

משיח יכבוש את כל העולם בלי ירייה אחת, אחא ע"י תפילה וזה עם ישראל. בושה לאדם שאומר אני מאמין בשם ופוחד ושבור ממשהו.. חסר לך? קשה לך? כואב לך? דבר, תבקש מבורא עולם.

ü      איך להתקרב לשם? ע"י תפילה. ומי שמבין שהתכלית זה התפילה רק הוא שייך צדיק.

ü     כל מה שעושים כל היום העיקר התקרבות לשם, זה ע"י התפילה. התפילה היא השער להיכנס להיכל של השם, והתכלית של הבריאה להכיר אותו יתברך.

הקדוש ברוך הוא ברא את כל העולם בשביל עם ישראל שיכירו אותו. וכל הצרות באות בגלל התבכיינות.. תרחם עלינו ריבונו של עולם שיקבלו את הדיסקים והספרים...

ü      אי אפשר להכיר את הקדוש ברוך הוא בלי רבי נחמן מברסלב. יהיה רצון שכולנו נזכה להתקרב לרבנו ולקיים את עיצותיו.  וכל יום שעה התבודדות כראוי וחצי שעה על דבר אחד. כולם יזכו להגיע לאומן וכל הגברים לאומן ראש השנה. אמן כן יהי רצון.


 
"האש שלי תוקד עד ביאת המשיח"‏
 
 
 
 
 
 
 
תקדישו דקה לקריאת מזמור תהילים זה לרפואתו השלמה !!הרב מדרכי צמח בן מזל

תקדישו דקה לקריאת מזמור תהילים זה לרפואתו השלמה !!

 

עדיאל שמשון כתב:
בס"ד

שמעתי מצדיק נסתר..
שאמר שצריך להתפלל המון המון המון המון על הרב מרדכי צמח בן מזל טוב
והוא עוד אמר שעם חס ושלום יקרה לו משהו
חבל על הזמן מה שיקרה לדור הזה..

אז בואו נתעורר בס"ד.
הרב מרדכי צמח בן מזל טוב..
 
תהלים פרק כ: (א) לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: (ב) יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: (ג) יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: (ד) יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: (ה) ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: (ו) נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְיָ כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ: (ז) עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְיָ מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ: (ח) אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְיָ אֱלֹהינוּ נַזְכִּיר: (ט) הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּיתְעוֹדָד: (י) יְיָ הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ: יהי רצון מלפניך יְיָ אלהינו ואלהי אבותינו שתתמלא ברחמים על (פב"פ) ובזכות הפרק תהילים אשר קראתי ובכח שמות הקודש היוצאים ממנו ובכח רחמיך העצומים ובזכות הפסוקים:"אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה", "לֹא תְאֻנֶּה אֵלֶיךָ רָעָה וְנֶגַע לֹא יִקְרַב בְּאָהֳלֶךָ כִּי מַלְאָכָיו יְצַוֶּה לָּךְ לִשְׁמָרְךָ בְּכָל דְּרָכֶיךָ" "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם". תזכה נא את (פב"פ) לרפואה שלמה ובריאות איתנה ובטל מעליו כל גזרות קשות ורעות וברך אותו בברכה הכתובה בתורתך הקדושה:"יְבָרֶכְךָ יְיָ וְיִשְׁמְרֶךָ, יָאֵר יְיָ פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ, יִשָּׂא יְיָ פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם, וְשָׂמוּ אֶת שְׁמִי עַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וַאֲנִי אֲבָרְכֵם-אמן כן יהי רצון נצח סלה ועד. אֲדֹנָי שְׁמָעָה אֲדֹנָי סְלָחָה אֲדֹנָי הַקֲשִׁיבָה וַעֲשֵׂה אַל תְּאַחַר יְיָ צְבָאוֹת עִמָּנוּ מִשְׂגָּב לָנוּ אֱלֹהי יַעֲקֹב סֶלָה, יְיָ צְבָאוֹת אַשְׁרֵי אָדָם בֹּטֵחַ בָּךְ, יְיָ הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ. יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְיָ צוּרִי וְגֹאֲלִי. בָּרוּךְ יְיָ לְעוֹלָם אָמֵן וְאָמֵן.
הודיה בורא עולםםםםם
בס"ד

תודה|הודיה בורא עולםםםםם


מלך מלכי המלכים הקב"ה, אדון עולם, ריבונו של עולם, תודה.
תודה שאני עומד/ת כאן ומודה.
וכל מה שאומר יהיה כאין וכאפס לעומת מה שאני באמת צריך/ה להודות לך. הרי הכל אני צריך/ה להודות לך. כי הכל ממך, הכל נתת לי. בחן, בחסד וברחמים.
תודה על כל הדברים בעולם.
תודה על רוב רבי רבבות פעמים שעזרת לי, תמכת בי, הושעת אותי, שימחת אותי, ריפאת אותי, שמרת עלי עודדת אותי,
תודה שאתה תמיד איתי.
תודה שאתה נותן לי כוח לעשות מצוות, כוח לעשות מעשים טובים, כוח להתפלל.
תודה על כל הפעמים שעזרת לי ולא ידעתי להגיד תודה.
תודה על כל החסדים, שאתה עושה עימי, בכל רגע ורגע.
תודה על כל נשימה ונשימה שאני נושם/ת.
ותודה לך מלך מלכי המלכים, גם על כל הדברים שאין לי.
תודה שקשה לי לפעמים, תודה שקצת עצוב לי לפעמים, כי הכל לטובתי.
ואפילו אם לא תמיד ראיתי שזה לטובתי, עמוק בלב אני יודע/ת שכל מה שמגיע לי ממך, הדבר הטוב ביותר עבורי, והוא נעשה במיוחד עבורי.
בהשגחה פרטית מדויקת ומושלמת.
כמו שרק מלך מלכי המלכים יכול לעשות.
ותודה שלפעמים קשה לי. כי רק כך אני יודע/ת להעריך את הטוב.
רק אחרי שנמצאים בחושך, אפשר להעריך את האור.
תודה על כל דבר הכי קטן שיש לי, כי את הכול אתה נתת לי, ולא אף אחד אחר.
תודה שאתה תמיד שומע את התפילות שלי.
בורא עולם, אני מבקש/ת סליחה מעמקי לבי אם היו פעמים שלא הערכתי את מה שנתת לי, ובמקום לומר לך תודה רק התלוננתי.

אני עפר ואפר
ואתה כל העולם.

אנא אל תרחק ממני לעולם.

"מפניני הרב –הרב ארוש שלום שליט"א משרפות הנשמה"חשוב

בס"ד בזרה"ק"מפניני הרב – משרפות הנשמה"

השיעור מוקדש לעילוי נשמת דוד בן נשיא, חברו של הרב

הערת הכותבת;

סיכום השיעור הפעם שונה מעט מן הרגיל, הן בשל אורכו (מומלץ לקרא הכל מההתחלה ועד הסוף ולא לפספס אפילו מילה) והן בשל תוכנו המיוחד בעל מסר החריף שאינו משתמע לשני פנים, היינו חובת המציאות שמכריחה אותנו בחיי היום יום.

בהצלחה רבה, רוחמה.אומר הזוהר הקדוש, כל יהודי ויהודי הוא מנורה, מאיר את האור של בורא עולם, אור התורה, אור המצוות, אור האמונה.

מה היא המנורה? המח של האדם.

מה ההבדל בין אדם למשנהו? במח. (מה שיש במח).

מה ההבדל בין אדם לבהמה? אדם בוא גם בהמה, אך ההבדל הוא במח.

המח זה המנורה שמאירה. אדם בעל מח קדוש, כולו מלא באמונה ובתורה קדושה, אזי מאיר את האור בעולם.

ממה המח שלנו מורכב? המח הינו המחשב הכי משכולל עלי אדמות שיש בו טריליוני ג`יגות. המח מצלם כל מה שרואה. למשל, אדם ער X שעות ביום←המח מצלם כפול 360 יום ב-X חייו= מיליונים של שעות כל שנייה ושנייה. למעשה כל מה שאדם רואה בעין מצולם במח, כל מה שהאדם שומע ומדבר מוקלט במח. האף לפי הזוהר, מייצג את האמונה ויראת שמיים, או להפך כעס וגאווה.
לפי הזוהר, המנורה בעלת שבעת הקנים למעשה מורכבת מהאיברים שבפנים; 2 אוזניים, 2 עיניים, 2 חורי האף-נחיריים, והפה.
הכל מצולם במח. המח למעשה זה הבן אדם.
כעת, מה הכי הרבה משפיע על הבן אדם מבחינת המנורה ב7 הקנים? העיניים.
ידוע שמה שהאדם רואה הכי משפיע עליו. תיאור שמושמע בחוש השמיעה הרבה יותר חלש מבחינת השפעתו מהראייה עצמה, כלומר גם שמיעה משפיעה אבל הראייה עושה הכי הרבה רושם וזה נחרט במוח.

רבי נחמן כותב בליקוטי מוהר"ן שאדם צריך לקדש את העיניים, האוזניים, האף והפה.

העיניים זה הניסיון הכי קשה של האדם, ועליו לשמור על קדושתם ביתר שאת.

לפני שנשמתו של רבי נחמן ירדה לזה העולם, לקחו אותו בכל 24 בתי הדין של מעלה (כפי שעושים לכל נשמה לפני רדתה לזה העולם ומשביעים אותה), בא המלאך הקדוש=השטן=המלאך הכי גדול שמים=הס"מ, בא לפני הקדוש ברוך הוא ואמר לו, "שמע את תפילתי, אם הנשמה של רבי נחמן יורדת לזה העולם אין לי מה לעשות בזה העולם יותר, אל תוריד אותה." בורא עולם ענה לו, " אני אוריד אותה ואתה לך תחפש עיתות.."

רבי נחמן גילה לנו את כל סודות היצר הרע, ואת זה היצר הרע (השטן) ידע שאם ירד לזה העולם יגלה לנו את הכל, כלומר רבי נחמן יגלה לנו מה תפקיד האדם בעולם הזה, מה תכליתו, מה הניסיונות שלו וכן הלאה.. ולכן השטן חשש מאוד. רבי נחמן גילה לנו שהניסיון הכי קשה של האדם בעולם הזה זה הניאוף, וגם זה כתוב בזוהר הקדוש.

היצר הרע ידע מראש שרבי נחמן ינצח אותו באופן מוחץ ב100%. לכן בא לרבי נחמן מהצער, כי ידע שלא יוכל לנצח אותו והציע לו שיהיה נקי מכל התאוות אבל רק בניאוף יהיה לו קצת רצון. ענה לו רבי נחמן, "לא מעניין אותי מכל המידות והתאוות אבל בזה אהיה נקי עד הסוף!!".

בוא נתבונן, אם כך, מדוע רבי נחמן לא הסכין עם עיצתו שלכאורה משתלמת של השטן? הרי השטן נתן לו להיות נקי מעצבות, מכעס, מגאווה, מתאוות ממון, מהכל.. רק שלא יהיה נקי בתאוות הניאוף. הוא למעשה הציע לרבי נחמן להיות נקי מהכל, מתחיל מפור גדול ועצום, אין לו כמעט מה לעבוד על המידות בזה העולם, כ"א היה אומר לעצמו יופי של עיצה רעיון מצויין, המה גם שפה לא ממש מדובר בתאוות ניאוף אלא רק רצת רצון וקצת לחטוא. אם כך, אז למה בכ"ז רבנו לא הסכים?? רבי נחמן מגלה לנו שכל הרע זה מתאוות הניאוף. אתה כעסן יש בך ניאוף. אתה מיואש יש בך ניאוף. יש בך תאוות אכילה יש בך ניאוף. יש בך תאוות ממון יש בך ניאוף. אתה עצוב יש בך ניאוף. ועל זה ההמשך לגבי כל המידות הרעות. וניאוף זה כל הרע!!
רבנו אמר בידיעה מוחלטת, אם אהיה נקי מניאוף, אזי אהיה נקי מהכל! אז אם כך, מה אני צריך אותו ואת עיצתו הזדונית? ועוד, ידוע שבזה העולם האדם בא לניסיון בניאוף, שעיקר הניאוף בעיניים, וכל הטוב שבעולם לאדם עצמו תלוי בזה.

בואו ונראה כעת, איזה טוב יהיה לאדם אם ישמור על עיניו? מה ירוויח?

יזכה לאמונה.
אמונה זה הדבר העיקרי בתורה. האמונה תלויה בשמירת העיניים. אמונה שאין עוד מלבדו, לא יפחד מאף אחד בעולם, יגיד על כל דבר תודה.

יראת השם.
יראת השם מגיעה אחרי האמונה. מי שיש לו יראת שמים זוכה שכל יום נהיה קדוש יותר. וע"י קדושה מתארכים ומתרחבים ימיו. למה הכוונה מתארכים ימיו? איך יום יכול להתארך, יש הרי רק 24 שעות ביממה. כאשר יומו מתארך הכוונה, שהאדם ישן פחות ואז מפסיק יותר. נאמר, אם פעם ישן 12 שעות, כלומר חי בפועל 12 שעות. ואם כעת יש לו שמירת עיניים ישן 8 שעות, היינו חי 16 שעות ועל זה המשקל. בכל נאמר שהיום שלו מתארך.

דבר נוסף, כיצד קשורה שמירת העיניים לשינה?

כל השינה נמצאת בעיניים. "המעביר שינה מעיני ותנומה מעפעפי.." כשאדם עייף רואים מיד בעיניים שלו, ומי ששומר קדושה לא מרגש אף פעם עייפות. ככל שמקדש יותר את עינו כך לא תהינה עייפות וישן פחות. כל הקדושה תלויה בעיניים והיום מתארך.

כעת, כיצד היום מתרחב? פעם למדת דף גמרא בשעה כיום לומד ב1/4 שעה, כלומר מהקדושה של העיניים מהירות תפיסת המח גדלה ומתרחבת. ולכן מספיק כמויות יותר גדולות של למדיה בפרק זמן קצר יותר, ולכן נהיה לו יום רחב.

נמצא שע"י היראה זוכים לאריכות ימים, כי יראת השם תוסיף ימים.
עשירות. כסף.
אומר רבנו מדוע ע"י יראה זוכים לעשירות? כי היראה שומרת על ההפך מעשירות, הינו עניות. עניות באה ע"י שקר החן והבל היופי. והזה גם ההסבר מה קורה בעולם הזה, למה אין פרנסה, יש חובות, לא מסתדרים עם מה שיש, חסר כסף.. ← בגלל שאין יראת שמים. מי שיש לו יראת יראת שמים לא פותח את העיניים ומתאווה. מי שיש לו יראת שמים מכבד את השם. יראת כבוד מבורא עולם. השם ציווה לא תפתח את העיניים. איך אדם יכול להיות יהודי אם פותח את העיניים עם כל הפריצות שיש בעולם?? דע לך כאשר אתה פותח את העיניים ורואה מה שרואה נשרף המח ולב. אתה מאבד את הרצון. מבחינה חיצונית יכול להראות כמו יהודי ואפילו כמו יהודי חרדי, אבל מבפנים הכל שרוף, ואין שום יהדות.

אדם צריך לדעת, אם יש לך יראת שמים, איך אתה פותח את העיניים? הרי תעבור על כל התורה כולה.

הקשר של האדם עם העולם זה כאמור בפתיחת העיניים; לראות את העולם הזה המלא בתאוות? עין רואה הלב חומד. ואז האדם מתמלא תאוות, רצונות, כיסופים רעים. ולאן? לאן?? אתה לא מבין שאתה מעניש את עצמך עונש גדול. איזה כייף לאדם שמנותק מזה העולם ומקושר לבורא עולם. תעצום את העיניים ותזכה לאמונה, ליראת שמים, לעשירות.

שמחה.
שמחה תלויה בשמירת העיניים. אדם שפותח את עיניו מתנתק מבורא עולם. השם יתברך עוזב אותך ואז כבר מובן הכל למה אין שמחה ולא ברכה, כי אתה מתנתק מחי החיים, ממקור כל הטוב והשפע בעולם הזה.

הניאוף הוא שורש כל הרע! אם תשמור את העיניים, תזכה למידות טובות ומתוקות, לשמחה, אהבה, ענווה, כוח ברכה-מה שתברך יתקיים. תמצא את הזיווג שלך ויהיה לך שלום בית. יהיו לך בנים צדיקים. אז יוצא שכאשר אדם שומר את עיניו מקבל עולם הזה והבא (בעולם הבא יהיה לך תורה, תפילה, תשובה). חז"ל אמרו, אין טוב כמו אישה טובה ואין טוב כמו ילד טוב, ולהיפך, אין רע כמו אישה רעה ואין רעה כמו ילד רע. אם אתה שומר על עינייך יהיה לך שלום בית ואם לא, אשתך תהיה מתנגדת לך.

כאשר אדם פוגע בעיניו הוא מאבד את השמחה, יראה, קשר עם השם (אני תמיד עימך כאשר אדם עיניו תמיד לשם, וכשעיניו אינם לשם, השם לא איתו).

בנוסף, כאשר אינו שומר על עיניו מפסיד, חוכמה, זיכרון, מאבד את הזיווג שלו ואם נשוי או מתחתן איתה מתנגדת לו, מאבד שלום בית, מאבד את ילדיו, מאבד עשירות וברכה שלו.

אם כך, מה אתה מרוויח?? שיש במוחך תמונות לא יפות שייסרו אותך ללא הרף, יבואו אלייך גם בחלומות וגם בהקיץ.

כעת בוא נחזור לשיחה עם הקדוש ברוך הוא והשטן, ובואו ונתבונן היטב;

הקדוש ברוך הוא אמר לשטן שהנשמה הזו של רבי נחמן צריכה לרדת לעולם ואמר לו, אתה תחפש עיצה.
הלך השטן וחיפש עיצה... עיצה להכשיל ולשרוף את נשמות עם ישראל הקדושים.. וכעת, יש לו את הכוח הכי גדול שהיה לו היי פעם בעולם, השטן הגיע לשיא. לשיא קוראים אינטרנט. העולם נגמר. הרחוב כמשרפות לנשמה. והאינטרנט זה משרפות, דעו לכם, שאפילו המשרפות של הנאצים לא מגיעות ל1 חלקי מיליון מיליון ממה שהם עשו. הגרמנים שרפו גופות והאינטרנט שורף את הנשמה של האדם."גדול המחטיאו מהורגו" אמרו חז"ל, היום הילדים סופר מוכשרים ונכנסים למקומות באינטרנט בפלאפון ובטלוויזיה ששורפים את החיי שלהם, אתם תסלחו לעצמכם?

בחור שהרב טיפל בו אישית מקטנותו, נסע לבקר את אחיו בשרם אשייך דאז שהיה עוד בידנו, הלך פעם אחת לחוף וראה בחורות לא צנועות וזהו זה. נגמר. הבחור עזב את היהדות.

גולשים באינטרנט. במחשב. בפלאפון. נשרף הבן אדם. אין מח. אין לב. אין יהדות. מבפנים כבר אין נשמה. הנשמה שרופה.

האינטרנט זה השטן בעצמו. אגב, המחלה הידועה סרטן גימטרייה אינטרנט במדויק. דעו לכם, שמה שרשע גדול היה חוטא משך כל חייו, היום אנחנו עוברים על כל התורה כולה בשעה אחת דרך האינטרנט.

הרב שלום אינו איש בשורות רעות חלילה, אלא רך ומחזק ותמיד מלמד זכויות ועין טובה וחצי כוס מלאה. אבל דעו לכם יהודים יקרים, בדור שלנו כיום, עם ישראל חוטאים חטאים שלא היה בשום דור שבעולם! אפילו לא בסדום ועמורה! אנחנו דור הכי חוטא!!
צריכה לפרוץ מלחמה עקובה קשה מאוד ועקובה מדם. "חרב נוקמת גם בברית". בבקשה מכם, כולכם לקחת פלאפון כשר ולעזוב את האינטרנט. שאלו אנשים, אז למה לרב יש את האתר www.breslev.co.il , ענה הרב, שהאתר ברסלב הוא בחינת פרה אדומה. לפחות בכל הטינופת ישנה פינה כשרה, ברסלב ישראל. משתמשים בחכה במטונפת להציל נשמות יהודים. מי שטהור אסור לו להיכנס לאינטרנט ועליו לברוח ממנו כמו מאש, האינטרנט חזק ושורף נשמות.
גם לכאורה אם אדם נכנס רק לספורט בשולי הדף מרצדים תמונות לא צנועות, נשים ערומות ומפתות, אפילו ברימון יש הרבה רימונים.. רימונים שמתפוצצים לך בפנים. ברימון יש אטומים. גם מזה יש לברוח.

· הרב פסק הלכה ובשמיים הסכימו איתו. אסור לאדם להתייחד עם האינטנרט. לאדם אסור להתייחד עם נשים, מלבד ארבעה נשים, אמו, אחותו, אשתו ובתו. אפילו עם סבתא שלו שנראית כמו מקופלת ויש לה זקן ונראית כמו גבר אסור לו לישון איתה, ישן איתה – עבר על דיני ייחוד.

ולפיכך לאדם אסור להתייחד עם האינטנרט.

אם כך, מה השטן עשה? איזו תחבולה מצא לו?? שם את עצמו באינטנרט, בפלאפון, והאדם הולך עם השטן בכיס שלו...

· בתים נהרסו בלי סוף. נשמות נשרפו. בגידות על ימין ושמאל. באו לרב נשים שבעליהן הנשואים גלשו בטינופת, ולא יכלו שאח"כ יגעו בהן, ובצדק. אתה מטנף את עצמך ואח"כ רוצה לגעת באשתך, זוהי בגידה חיה לשמה!

בתים נהרסים יום יום. העולם הגיע לסוף.

· זכרו, כאשר נשמתו של רבי נחמן ירדה לעולם, הקדוש ברוך הוא אמר לשטן, לך תחפש עיצה. חיפש ומצא את האינטרנט (והפלאפון) ששורף את הכל.

כל הגאולה תלויה בשמירת העיניים. רבי נחמן אומר ש:

אמונה – תפילה – ניסים – ארץ ישראל ↔ כולם תלויים בשמירת העיניים.

("דע כי כל הגלות תלויה בחסרון האמונה")

ארץ ישראל נמצאת כיום בידיים של הישמעאלים והקדוש ברוך הוא צריך לקחת מהם ולתת לנו וזה כמובן תלוי בשמירת העיניים שלנו. כל הגאולה תלויה בשמירת העיניים.

· יש דרגות במלחמה עם היצר הרע, והדור שלנו הגיע לשפל בשפל של המדרגה! כיום, לא רק שאנשים אינם נלחמים ביצר הרע, אלא באים לזירה שלו, שזה שפל המדרגה.

· מהי הזירה שלו? האינטנרט, הפלאפון, המחשב, הטלוויזיה. הרבה יהודים פשוטים הגיעו להיות צדיקים גדולים בגלל שלא היה להם קשר עם העולם הזה, "אשרי האיש אשר במושב ליצים לא ישב.. והיה כעץ שתול על פלגי מים... וכל אשר יעשה יצליח."

אדם אומר לעצמו אני רק נכנס קצת לפה ולשם←נכנסת←הלכת←סופך לעמוד←סופך לשבת. סופך לשבת = הכוונה לעזוב את הכל, ויישאר לך מח מטונף. זה מה שכתוב אפילו בקללות "והיית משוגע למראה עינייך.." כל חולי הנפש באות מניאוף!. נכנסת אפילו למשהו קטנטן, קופצים ישר תמונות וגמרנו, אתה נשרף.

· ממה אתה מתחמם? מתמונות? ממראות מדומיינות? הרי כל התאווה בדמיון. למה אתה רוצה וכסוף? למה?? את כל חייך שרפת. המח והלב נשרפים! וממה?? מתמונה! זכרו, "והיית משוגע למראה עינייך... "

כתוב בספר המידות, מי ששולט על יצרו בניו לא ירדו לתרבות רעה, ובניו יחברו פירושים לתורה.

מחשב = אותיות מח שב

אינטרנט = אין/נט תורה

כאשר הרב עובדיה יוסף זכה לבנים צדיקים שמתחברים ספרים, כאשר היה דיין בת"א מספר שתמיד שמר את עיניו כאשר קיבל נשים.

כיום יש גם קפה אינטרנט. האדם הולך לקזינו. למקומות של זנות ושיכרות, כמו אומר ליצר הרע, אתה לא צריך להלחם איתי, אני כבר בא אלייך, אני מתגייס וגם מביא לך עוד חברים איתי.

אסור להחזיק פלאפון לא כשר. אסור להחזיק אינטרנט. מלחמת האינטרנט זו המלחמה האחרונה.

ü השם מזכה אותנו איך להלחם. אם נצליח להציל עוד יהודים אשרינו. אם לא, נגמרה היהדות שלהם.

ü זהו, הגיע זמן הגאולה! היצר הרע הגיע לשיא שלו! צריך להציל עוד ועוד בני אדם, עוד יהודי ועוד בית. אנחנו נמצאים במלחמה קשה מאוד, צריכים להיות חיילים של הקדוש ברוך הוא. אדם צריך להפיץ את האור הנפלא של האמונה, תשובה, התבודדות, קדושה.

ü איך נמחק את כל שעברנו ועשינו עד היום? אם מהיום והלאה נשמור את העיניים, עם הזמן נוכל למחוק את הכל. 
הרב ארוש שלום שליט"א
< קודם 1 2 3 4 5 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש