סבא ישראל מתוק
סבא ישראל שמח
סבא ישראל אמר פתק גאולה
סבא ישראל עם זלמן שזר
לתמונות נוספות...

לקישורים נוספים...

*^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*, הפצת ספרי רבנו ז

ראשי >*^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*, הפצת ספרי רבנו ז
מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"הרב ארוש שלום שליט"א
 
 
 
 
 
 
 
 

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"

לקראת ט' באב, חורבן בית מקדשנו, הרב מציע בפשטות וביעילות איך לתקוף את האויב הרוחני שלנו ולנצח אותו ממש בשדה הקרב, בלי יריות ובלי קרבות מיותרים, אלא בעזרת כלי נשק סופר יעיל והכי פשוט, התפילה הפשוטה והתמימה של יהודי שיוצאת מתוך הלב ממש במילים שלך..

 

סיכום השיעור מוקדש לרפואתו והצלחתו של יעקב בן שושנה, אמן.

 

חז"ל ציינו שעלינו להיות בשמחה תמיד. לא שייך לאדם להגיד אל תהיה בשמחה. כל השנה האדם צריך לזכור את ירושלים, תפילה על בניית ירושלים.

יש לבכות על ירושלים. לקום בחצות הלילה ולהתפלל על חורבנה כל השנה. מה שכן קשור לחורבן בית המקדש, יש למעט בשמחה. החל מא' באב ועד ט' באב והכי חמור בט' באב. כאשר אומרים "בכייה" יש להתבונן טבל בשאר הזמן להיות בשמחה.

עיקר מה שבוכים, על כך שנשרף בית המקדש מבחינה רוחנית, המוח, השכל, של התפילה נשרף , "ביתי בית תפילה.." האור שהיה בבית המקדש היה אור של תפילה.

 • האדם מיואש, מדוכא, מלא פחדים, חרדות, דאגות למה?? מפני שאין לו את המוח של התפילה וכולו גיהינום בעולם הזה. יש לו בעיה, איך יסתדר בעולם הזה... אם יש בעיה, דבר עם בורא עולם. כל דבר השם רוצה שתבקש, תתפלל הן בגשמיות והן ברוחניות.
 • העיקר זה התפילה. מי שאין לו את הכלי של התפילה לא יכול לחזור בתשובה. יכול להיות דתי, חרדי, מה שלא יהיה .. אבל לא יחזור בתשובה. איכן קשורה חזרה בתשובה לתפילה? למשל, עשית עבירה, תתפלל על זה. מה עיקר התשובה? העתיד, שאני לא אחזור על משעיי הרעים. למשל, אדם כעסן שיביע חרטה, "ריבונו של עולם סליחה שכעסתי, אני מקבל על עצמי לא לכעוס יותר.. "
 • מה זה למעשה חזרה בתשובה?? לקבל על עצמך לא לחזור לחטוא. לעשות תשובה פירושו, עיקר התשובה היא הקבלה שאני לא אחטא יותר ולא אחזור על מעשי הרעים ולא אעשה את זה יותר. אם רוצים להתחזק יש לעשות תשובה.
 • אדם לא יכול לעשות תשובה אם אין לו התבודדות. מהי התבודדות? תפילה אל השם יתברך במילים שלך. בקשות, הודאות, תפילות, ברכות, התייעצויות, שיחות במילים שלך, בדיוק כפי שאתה מדבר ומתייעץ עם חבר טוב.  למשל, "ריבונו של עולם אני מקבל 1/2 שעה ביום לצאת מהכפירה, מהגאווה.."  למה אדם כועס? כי הוא גאוותן, לא הולך לו כרצונו.. לא מאמין שהכול מהשם..

לעשות גם תשובה על העיניים. "העין רואה והלב חומד.." חטאתי בעיניים, לבקש סליחה מבורא עולם ולא לחזור לחטוא. לקבל על עצמך. זה נקרא חזרה בתשובה.  זוהי העבודה של התפילה.

האדם לא יכול לצאת מהרע שלו ולעבוד על המידות אם לא יתפלל 1/2 שעה ביום על מידה/בעיה/קושי מסוים.  אנשים שבורים, מדוכאים, חולים, סובלים סבל נפשי נורא, מיואשים, מדוע? כי לא התפללו על זה חצי שעה ביום. הם חיים בלי תפילה.

ü     אי אפשר להתגבר על היצר הרע. הגמרא צועקת תתפלל..

ü     ואי אפשר לחזור בתשובה בלי תפילה

ü     ואי אפשר לנצח את היצר הרע בלי תפילה

ü      התפילה זה הכלי היחידי שיש לך לנצח את כל המלחמה. זו העיצה היחידה. זה הכוח היחידי שיש לך בעולם. בן אדם לא יכול לנצח בלי התפילה.

למה זה משול? לאדם שנמצא בשדה הקרב ואין לו כלי נשק. מה יעשה? זה על אותו המשקל..

יש לבן אדם נשק יעיל והכי כדאי שיכול להיות. תשתמש בו. 1/2 שעה תתפלל על הבעיות והקשיים שיש לך.

 • צריך לדעת איך לתקוף אוייב. אדם יכול לזכות שיהיו לו עיניים נקיות ושמורות, אם כל יום יתפלל 1/2 שעה ביום, "תרחם עליי ריבונו של עולם, לא רוצה שום תמונות במוח שלי.." ותתפלל גם על קדושה בבית שלך.

ü      יש לך נשק. תלמד לכוון אותו. אדם צריך לדעת שאינו יכול לחזור בתשובה בלי תפילה. כי העיקר של התשובה זה התפילה. אי אפשר לנצח את יצר הרע בלי התפילה.

גם אם אדם עושה התבודדות שעה כל יום, אבל אם אין לו חצי שעה על דבר אחד כל יום ואומר תודה רבה, הוא אינו עושה תשובה למעשה. ואם עושה עבירות ומבקש סליחה, עיקר התשובה שהאדם יעבוד על עצמו ויפסיק לחטוא בעיניים, בפה, בלב. לעשות תשובה משמעו שהוא לא חוזר יותר לדרך הקודמת. דעו, עיקר התשובה זה הקבלה. לא רק לבקש סליחה ולחזור על המעשה.. אלאט שהוא חוזר בעצמו לא לשוב ולא לעשות.

הארי ז"ל אומר שהגאולה האחרונה, הגאולה הזו לא תהיה כמו קודמותיה. הקודמות היו ללא תפילה ואילו האחרונה תבוא ע"י ריבוי תפילות והיא תהיה גאולה שלמה.

אדם שאין לו שעה התבודדות כל יום מינימום הוא למעשה לא מתקדם ונשאר באותה הדרגה, והלוואי שיישאר באותו הדרגה ולא יתדרדר. (בדר"כ לא נשארים באותו המקום או שמתקדמים או שמתדרדרים).

ü      מהלך ההתבודדות ועשיית תשובה נכונה:

 1. 1/2 שעה התבודדות כל יום על דבר אחד להתפלל ולחזור יום יום. "ריבונו של עולם, תושיע אותי, תרחם עלי, תוצאי אותי מהתאווה הזו, מהמידה זהו.." וכן הלאה. כאשר בן אדם מבין שתאווה זה עונש גדול מאוד, מתחנן לבורא עולם ומבקש עזרה ומחילה, לצאת ממנה, מבקש את הדעת, בכוח והשכל לעשות תשובה ולא חזור עליה הוא כבר נמצא בתוך תהליך גדול ועצום.
 2. שעה התבודדות כל יום. לדבר עם הקדוש ברוך הוא במילים שלך. לבקש סליחה ומחילה, להתייעץ, להודות, לברך, להתפלל, לבקש בקשות וכן הלאה.

ומי שלא עושה כל יום 1/2 שעה התבודדות לא יכול לעבוד על המידות. יש להתחנן יום יום. למשל,  מידת הכעס. לבקש לקבל תבונות,עיצות כיצד להינצל ממידה רעה זו. לקרא תא הספר בגן האמונה, להתפלל על הכעס, צריך שיהיה לו חומר להתפלל.

ü      רבנו הקדוש כותב בתורה ס"ד על עניין הצדיק ובית המקדש. שהשם יתברך רוצה לשוב אלינו ולבנות את בית מקדשו. וגם חז"ל אומרים שמי שיש לו דעת כאילו נבנה בית המקדש בימיו. ומי שמקורב לצדיק זה אותה הבחינה.  למה הרבה חולקים על רבנו הקדוש, רבי נחמן מברסלב? " כי העניין שלי זה התפילה..." והיצר הרע יודע שמי שיש לו תפילה אזי מנצח אותו. במילים אחרות, ניצחת את היצר הרע ע"י התפילות שלך, ליצר הרע אין מה לעשות.. הוא כותב מכתב התפטרות..  האדם מבקש מבורא עולם תוציא ממני את היצר הרע, תיקח אותו ממני, תבטל אותו... ואם כך, מה יש ליצר הרע לעשות?  אז היצר הרע מחפש בכ"ז תחבולות איך להגיע לאדם ולהרוס לו. מה הוא עושה? שוב, נכנס במחשבות של האדם כדי לקחת לו את התפילה. כי כאמור, התפילה זה הנשק העיקרי של האדם. "בשדי יער" ספר של רבנו על התפילה. רבנו מגלה לנו שהצדיק זה בית המקדש.

ü      יום שאדם עושה שעה התבודדות נמחלים לו כל העוונות של אותו היום. הצדיק הוריד לנו את האור של בית המקדש, האור של התפילה. והיצר יודע שמי שמתקרב לרבנו-רבי נחמן הוא יכול להביא משיח ע"י תפילה. אגב, כאשר יבוא משיח, כמו שהיום מניחים תפילין, כך יתבודדו כל יום.

ירד אור נפלא לעולם. אור של בית מקדש. אור של רבנו. אור של משיח. והעולם לא נענה לו... רבנו אומר, העיקר זה הרצון! רוצה להתקרב ולא מצליח.. למה האדם שבור, מדוכא? כי אין לו את כלי הנשק בשדה הקרב. נלחמים בלי כלי נשק ומתייאשים. לכן צריך לדון כל אדם לכף זכות. אפילו שעוד רחוקים משתדלים ומנסים, הרב משדר ברדיו 2000 וליד יש דיסקוטק שכבר שבועיים סגור בגלל ט' באב. אשרינו עם ישראל, למרות שהם רחוקים מאוד משתדלים בכל זאת. לפניך ריבונו של עולם הכול גלוי וידוע.  הלוואי ונביא את הגאולה בלי מלחמות, בלי בלבולים, בלי מחלות. הגדולה שלך ריבונו של עולם שכולם יחזרו בתשובה באמונה ובאהבה.

הספר בגן האמונה צריך להגיע לכל היהודים והגויים. השם הוריד אור לעולם וצריך להפיץ כמה שיותר. על מה בוכים בט' באב? על הלב של התפילה. האור של התפילה שנשרף. "ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים.."  הבית של השם, בית של תפילה.

ü      כל אחד שיקבל על עצמו שעת התבודדות, שבתוכה 1/2 שעה להתפלל על דבר אחד כל יום. לקרא בגן האמונה ובשדה יער.

משיח יכבוש את כל העולם בלי ירייה אחת, אחא ע"י תפילה וזה עם ישראל. בושה לאדם שאומר אני מאמין בשם ופוחד ושבור ממשהו.. חסר לך? קשה לך? כואב לך? דבר, תבקש מבורא עולם.

ü      איך להתקרב לשם? ע"י תפילה. ומי שמבין שהתכלית זה התפילה רק הוא שייך צדיק.

ü     כל מה שעושים כל היום העיקר התקרבות לשם, זה ע"י התפילה. התפילה היא השער להיכנס להיכל של השם, והתכלית של הבריאה להכיר אותו יתברך.

הקדוש ברוך הוא ברא את כל העולם בשביל עם ישראל שיכירו אותו. וכל הצרות באות בגלל התבכיינות.. תרחם עלינו ריבונו של עולם שיקבלו את הדיסקים והספרים...

ü      אי אפשר להכיר את הקדוש ברוך הוא בלי רבי נחמן מברסלב. יהיה רצון שכולנו נזכה להתקרב לרבנו ולקיים את עיצותיו.  וכל יום שעה התבודדות כראוי וחצי שעה על דבר אחד. כולם יזכו להגיע לאומן וכל הגברים לאומן ראש השנה. אמן כן יהי רצון.


 
"האש שלי תוקד עד ביאת המשיח"‏
 
 
 
 
 
 
 
תקדישו דקה לקריאת מזמור תהילים זה לרפואתו השלמה !!הרב מדרכי צמח בן מזל

תקדישו דקה לקריאת מזמור תהילים זה לרפואתו השלמה !!

 

עדיאל שמשון כתב:
בס"ד

שמעתי מצדיק נסתר..
שאמר שצריך להתפלל המון המון המון המון על הרב מרדכי צמח בן מזל טוב
והוא עוד אמר שעם חס ושלום יקרה לו משהו
חבל על הזמן מה שיקרה לדור הזה..

אז בואו נתעורר בס"ד.
הרב מרדכי צמח בן מזל טוב..
 
תהלים פרק כ: (א) לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: (ב) יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: (ג) יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: (ד) יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: (ה) ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: (ו) נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְיָ כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ: (ז) עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְיָ מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ: (ח) אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְיָ אֱלֹהינוּ נַזְכִּיר: (ט) הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּיתְעוֹדָד: (י) יְיָ הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ: יהי רצון מלפניך יְיָ אלהינו ואלהי אבותינו שתתמלא ברחמים על (פב"פ) ובזכות הפרק תהילים אשר קראתי ובכח שמות הקודש היוצאים ממנו ובכח רחמיך העצומים ובזכות הפסוקים:"אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה", "לֹא תְאֻנֶּה אֵלֶיךָ רָעָה וְנֶגַע לֹא יִקְרַב בְּאָהֳלֶךָ כִּי מַלְאָכָיו יְצַוֶּה לָּךְ לִשְׁמָרְךָ בְּכָל דְּרָכֶיךָ" "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם". תזכה נא את (פב"פ) לרפואה שלמה ובריאות איתנה ובטל מעליו כל גזרות קשות ורעות וברך אותו בברכה הכתובה בתורתך הקדושה:"יְבָרֶכְךָ יְיָ וְיִשְׁמְרֶךָ, יָאֵר יְיָ פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ, יִשָּׂא יְיָ פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם, וְשָׂמוּ אֶת שְׁמִי עַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וַאֲנִי אֲבָרְכֵם-אמן כן יהי רצון נצח סלה ועד. אֲדֹנָי שְׁמָעָה אֲדֹנָי סְלָחָה אֲדֹנָי הַקֲשִׁיבָה וַעֲשֵׂה אַל תְּאַחַר יְיָ צְבָאוֹת עִמָּנוּ מִשְׂגָּב לָנוּ אֱלֹהי יַעֲקֹב סֶלָה, יְיָ צְבָאוֹת אַשְׁרֵי אָדָם בֹּטֵחַ בָּךְ, יְיָ הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ. יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְיָ צוּרִי וְגֹאֲלִי. בָּרוּךְ יְיָ לְעוֹלָם אָמֵן וְאָמֵן.
הודיה בורא עולםםםםם
בס"ד

תודה|הודיה בורא עולםםםםם


מלך מלכי המלכים הקב"ה, אדון עולם, ריבונו של עולם, תודה.
תודה שאני עומד/ת כאן ומודה.
וכל מה שאומר יהיה כאין וכאפס לעומת מה שאני באמת צריך/ה להודות לך. הרי הכל אני צריך/ה להודות לך. כי הכל ממך, הכל נתת לי. בחן, בחסד וברחמים.
תודה על כל הדברים בעולם.
תודה על רוב רבי רבבות פעמים שעזרת לי, תמכת בי, הושעת אותי, שימחת אותי, ריפאת אותי, שמרת עלי עודדת אותי,
תודה שאתה תמיד איתי.
תודה שאתה נותן לי כוח לעשות מצוות, כוח לעשות מעשים טובים, כוח להתפלל.
תודה על כל הפעמים שעזרת לי ולא ידעתי להגיד תודה.
תודה על כל החסדים, שאתה עושה עימי, בכל רגע ורגע.
תודה על כל נשימה ונשימה שאני נושם/ת.
ותודה לך מלך מלכי המלכים, גם על כל הדברים שאין לי.
תודה שקשה לי לפעמים, תודה שקצת עצוב לי לפעמים, כי הכל לטובתי.
ואפילו אם לא תמיד ראיתי שזה לטובתי, עמוק בלב אני יודע/ת שכל מה שמגיע לי ממך, הדבר הטוב ביותר עבורי, והוא נעשה במיוחד עבורי.
בהשגחה פרטית מדויקת ומושלמת.
כמו שרק מלך מלכי המלכים יכול לעשות.
ותודה שלפעמים קשה לי. כי רק כך אני יודע/ת להעריך את הטוב.
רק אחרי שנמצאים בחושך, אפשר להעריך את האור.
תודה על כל דבר הכי קטן שיש לי, כי את הכול אתה נתת לי, ולא אף אחד אחר.
תודה שאתה תמיד שומע את התפילות שלי.
בורא עולם, אני מבקש/ת סליחה מעמקי לבי אם היו פעמים שלא הערכתי את מה שנתת לי, ובמקום לומר לך תודה רק התלוננתי.

אני עפר ואפר
ואתה כל העולם.

אנא אל תרחק ממני לעולם.

"מפניני הרב –הרב ארוש שלום שליט"א משרפות הנשמה"חשוב

בס"ד בזרה"ק"מפניני הרב – משרפות הנשמה"

השיעור מוקדש לעילוי נשמת דוד בן נשיא, חברו של הרב

הערת הכותבת;

סיכום השיעור הפעם שונה מעט מן הרגיל, הן בשל אורכו (מומלץ לקרא הכל מההתחלה ועד הסוף ולא לפספס אפילו מילה) והן בשל תוכנו המיוחד בעל מסר החריף שאינו משתמע לשני פנים, היינו חובת המציאות שמכריחה אותנו בחיי היום יום.

בהצלחה רבה, רוחמה.אומר הזוהר הקדוש, כל יהודי ויהודי הוא מנורה, מאיר את האור של בורא עולם, אור התורה, אור המצוות, אור האמונה.

מה היא המנורה? המח של האדם.

מה ההבדל בין אדם למשנהו? במח. (מה שיש במח).

מה ההבדל בין אדם לבהמה? אדם בוא גם בהמה, אך ההבדל הוא במח.

המח זה המנורה שמאירה. אדם בעל מח קדוש, כולו מלא באמונה ובתורה קדושה, אזי מאיר את האור בעולם.

ממה המח שלנו מורכב? המח הינו המחשב הכי משכולל עלי אדמות שיש בו טריליוני ג`יגות. המח מצלם כל מה שרואה. למשל, אדם ער X שעות ביום←המח מצלם כפול 360 יום ב-X חייו= מיליונים של שעות כל שנייה ושנייה. למעשה כל מה שאדם רואה בעין מצולם במח, כל מה שהאדם שומע ומדבר מוקלט במח. האף לפי הזוהר, מייצג את האמונה ויראת שמיים, או להפך כעס וגאווה.
לפי הזוהר, המנורה בעלת שבעת הקנים למעשה מורכבת מהאיברים שבפנים; 2 אוזניים, 2 עיניים, 2 חורי האף-נחיריים, והפה.
הכל מצולם במח. המח למעשה זה הבן אדם.
כעת, מה הכי הרבה משפיע על הבן אדם מבחינת המנורה ב7 הקנים? העיניים.
ידוע שמה שהאדם רואה הכי משפיע עליו. תיאור שמושמע בחוש השמיעה הרבה יותר חלש מבחינת השפעתו מהראייה עצמה, כלומר גם שמיעה משפיעה אבל הראייה עושה הכי הרבה רושם וזה נחרט במוח.

רבי נחמן כותב בליקוטי מוהר"ן שאדם צריך לקדש את העיניים, האוזניים, האף והפה.

העיניים זה הניסיון הכי קשה של האדם, ועליו לשמור על קדושתם ביתר שאת.

לפני שנשמתו של רבי נחמן ירדה לזה העולם, לקחו אותו בכל 24 בתי הדין של מעלה (כפי שעושים לכל נשמה לפני רדתה לזה העולם ומשביעים אותה), בא המלאך הקדוש=השטן=המלאך הכי גדול שמים=הס"מ, בא לפני הקדוש ברוך הוא ואמר לו, "שמע את תפילתי, אם הנשמה של רבי נחמן יורדת לזה העולם אין לי מה לעשות בזה העולם יותר, אל תוריד אותה." בורא עולם ענה לו, " אני אוריד אותה ואתה לך תחפש עיתות.."

רבי נחמן גילה לנו את כל סודות היצר הרע, ואת זה היצר הרע (השטן) ידע שאם ירד לזה העולם יגלה לנו את הכל, כלומר רבי נחמן יגלה לנו מה תפקיד האדם בעולם הזה, מה תכליתו, מה הניסיונות שלו וכן הלאה.. ולכן השטן חשש מאוד. רבי נחמן גילה לנו שהניסיון הכי קשה של האדם בעולם הזה זה הניאוף, וגם זה כתוב בזוהר הקדוש.

היצר הרע ידע מראש שרבי נחמן ינצח אותו באופן מוחץ ב100%. לכן בא לרבי נחמן מהצער, כי ידע שלא יוכל לנצח אותו והציע לו שיהיה נקי מכל התאוות אבל רק בניאוף יהיה לו קצת רצון. ענה לו רבי נחמן, "לא מעניין אותי מכל המידות והתאוות אבל בזה אהיה נקי עד הסוף!!".

בוא נתבונן, אם כך, מדוע רבי נחמן לא הסכין עם עיצתו שלכאורה משתלמת של השטן? הרי השטן נתן לו להיות נקי מעצבות, מכעס, מגאווה, מתאוות ממון, מהכל.. רק שלא יהיה נקי בתאוות הניאוף. הוא למעשה הציע לרבי נחמן להיות נקי מהכל, מתחיל מפור גדול ועצום, אין לו כמעט מה לעבוד על המידות בזה העולם, כ"א היה אומר לעצמו יופי של עיצה רעיון מצויין, המה גם שפה לא ממש מדובר בתאוות ניאוף אלא רק רצת רצון וקצת לחטוא. אם כך, אז למה בכ"ז רבנו לא הסכים?? רבי נחמן מגלה לנו שכל הרע זה מתאוות הניאוף. אתה כעסן יש בך ניאוף. אתה מיואש יש בך ניאוף. יש בך תאוות אכילה יש בך ניאוף. יש בך תאוות ממון יש בך ניאוף. אתה עצוב יש בך ניאוף. ועל זה ההמשך לגבי כל המידות הרעות. וניאוף זה כל הרע!!
רבנו אמר בידיעה מוחלטת, אם אהיה נקי מניאוף, אזי אהיה נקי מהכל! אז אם כך, מה אני צריך אותו ואת עיצתו הזדונית? ועוד, ידוע שבזה העולם האדם בא לניסיון בניאוף, שעיקר הניאוף בעיניים, וכל הטוב שבעולם לאדם עצמו תלוי בזה.

בואו ונראה כעת, איזה טוב יהיה לאדם אם ישמור על עיניו? מה ירוויח?

יזכה לאמונה.
אמונה זה הדבר העיקרי בתורה. האמונה תלויה בשמירת העיניים. אמונה שאין עוד מלבדו, לא יפחד מאף אחד בעולם, יגיד על כל דבר תודה.

יראת השם.
יראת השם מגיעה אחרי האמונה. מי שיש לו יראת שמים זוכה שכל יום נהיה קדוש יותר. וע"י קדושה מתארכים ומתרחבים ימיו. למה הכוונה מתארכים ימיו? איך יום יכול להתארך, יש הרי רק 24 שעות ביממה. כאשר יומו מתארך הכוונה, שהאדם ישן פחות ואז מפסיק יותר. נאמר, אם פעם ישן 12 שעות, כלומר חי בפועל 12 שעות. ואם כעת יש לו שמירת עיניים ישן 8 שעות, היינו חי 16 שעות ועל זה המשקל. בכל נאמר שהיום שלו מתארך.

דבר נוסף, כיצד קשורה שמירת העיניים לשינה?

כל השינה נמצאת בעיניים. "המעביר שינה מעיני ותנומה מעפעפי.." כשאדם עייף רואים מיד בעיניים שלו, ומי ששומר קדושה לא מרגש אף פעם עייפות. ככל שמקדש יותר את עינו כך לא תהינה עייפות וישן פחות. כל הקדושה תלויה בעיניים והיום מתארך.

כעת, כיצד היום מתרחב? פעם למדת דף גמרא בשעה כיום לומד ב1/4 שעה, כלומר מהקדושה של העיניים מהירות תפיסת המח גדלה ומתרחבת. ולכן מספיק כמויות יותר גדולות של למדיה בפרק זמן קצר יותר, ולכן נהיה לו יום רחב.

נמצא שע"י היראה זוכים לאריכות ימים, כי יראת השם תוסיף ימים.
עשירות. כסף.
אומר רבנו מדוע ע"י יראה זוכים לעשירות? כי היראה שומרת על ההפך מעשירות, הינו עניות. עניות באה ע"י שקר החן והבל היופי. והזה גם ההסבר מה קורה בעולם הזה, למה אין פרנסה, יש חובות, לא מסתדרים עם מה שיש, חסר כסף.. ← בגלל שאין יראת שמים. מי שיש לו יראת יראת שמים לא פותח את העיניים ומתאווה. מי שיש לו יראת שמים מכבד את השם. יראת כבוד מבורא עולם. השם ציווה לא תפתח את העיניים. איך אדם יכול להיות יהודי אם פותח את העיניים עם כל הפריצות שיש בעולם?? דע לך כאשר אתה פותח את העיניים ורואה מה שרואה נשרף המח ולב. אתה מאבד את הרצון. מבחינה חיצונית יכול להראות כמו יהודי ואפילו כמו יהודי חרדי, אבל מבפנים הכל שרוף, ואין שום יהדות.

אדם צריך לדעת, אם יש לך יראת שמים, איך אתה פותח את העיניים? הרי תעבור על כל התורה כולה.

הקשר של האדם עם העולם זה כאמור בפתיחת העיניים; לראות את העולם הזה המלא בתאוות? עין רואה הלב חומד. ואז האדם מתמלא תאוות, רצונות, כיסופים רעים. ולאן? לאן?? אתה לא מבין שאתה מעניש את עצמך עונש גדול. איזה כייף לאדם שמנותק מזה העולם ומקושר לבורא עולם. תעצום את העיניים ותזכה לאמונה, ליראת שמים, לעשירות.

שמחה.
שמחה תלויה בשמירת העיניים. אדם שפותח את עיניו מתנתק מבורא עולם. השם יתברך עוזב אותך ואז כבר מובן הכל למה אין שמחה ולא ברכה, כי אתה מתנתק מחי החיים, ממקור כל הטוב והשפע בעולם הזה.

הניאוף הוא שורש כל הרע! אם תשמור את העיניים, תזכה למידות טובות ומתוקות, לשמחה, אהבה, ענווה, כוח ברכה-מה שתברך יתקיים. תמצא את הזיווג שלך ויהיה לך שלום בית. יהיו לך בנים צדיקים. אז יוצא שכאשר אדם שומר את עיניו מקבל עולם הזה והבא (בעולם הבא יהיה לך תורה, תפילה, תשובה). חז"ל אמרו, אין טוב כמו אישה טובה ואין טוב כמו ילד טוב, ולהיפך, אין רע כמו אישה רעה ואין רעה כמו ילד רע. אם אתה שומר על עינייך יהיה לך שלום בית ואם לא, אשתך תהיה מתנגדת לך.

כאשר אדם פוגע בעיניו הוא מאבד את השמחה, יראה, קשר עם השם (אני תמיד עימך כאשר אדם עיניו תמיד לשם, וכשעיניו אינם לשם, השם לא איתו).

בנוסף, כאשר אינו שומר על עיניו מפסיד, חוכמה, זיכרון, מאבד את הזיווג שלו ואם נשוי או מתחתן איתה מתנגדת לו, מאבד שלום בית, מאבד את ילדיו, מאבד עשירות וברכה שלו.

אם כך, מה אתה מרוויח?? שיש במוחך תמונות לא יפות שייסרו אותך ללא הרף, יבואו אלייך גם בחלומות וגם בהקיץ.

כעת בוא נחזור לשיחה עם הקדוש ברוך הוא והשטן, ובואו ונתבונן היטב;

הקדוש ברוך הוא אמר לשטן שהנשמה הזו של רבי נחמן צריכה לרדת לעולם ואמר לו, אתה תחפש עיצה.
הלך השטן וחיפש עיצה... עיצה להכשיל ולשרוף את נשמות עם ישראל הקדושים.. וכעת, יש לו את הכוח הכי גדול שהיה לו היי פעם בעולם, השטן הגיע לשיא. לשיא קוראים אינטרנט. העולם נגמר. הרחוב כמשרפות לנשמה. והאינטרנט זה משרפות, דעו לכם, שאפילו המשרפות של הנאצים לא מגיעות ל1 חלקי מיליון מיליון ממה שהם עשו. הגרמנים שרפו גופות והאינטרנט שורף את הנשמה של האדם."גדול המחטיאו מהורגו" אמרו חז"ל, היום הילדים סופר מוכשרים ונכנסים למקומות באינטרנט בפלאפון ובטלוויזיה ששורפים את החיי שלהם, אתם תסלחו לעצמכם?

בחור שהרב טיפל בו אישית מקטנותו, נסע לבקר את אחיו בשרם אשייך דאז שהיה עוד בידנו, הלך פעם אחת לחוף וראה בחורות לא צנועות וזהו זה. נגמר. הבחור עזב את היהדות.

גולשים באינטרנט. במחשב. בפלאפון. נשרף הבן אדם. אין מח. אין לב. אין יהדות. מבפנים כבר אין נשמה. הנשמה שרופה.

האינטרנט זה השטן בעצמו. אגב, המחלה הידועה סרטן גימטרייה אינטרנט במדויק. דעו לכם, שמה שרשע גדול היה חוטא משך כל חייו, היום אנחנו עוברים על כל התורה כולה בשעה אחת דרך האינטרנט.

הרב שלום אינו איש בשורות רעות חלילה, אלא רך ומחזק ותמיד מלמד זכויות ועין טובה וחצי כוס מלאה. אבל דעו לכם יהודים יקרים, בדור שלנו כיום, עם ישראל חוטאים חטאים שלא היה בשום דור שבעולם! אפילו לא בסדום ועמורה! אנחנו דור הכי חוטא!!
צריכה לפרוץ מלחמה עקובה קשה מאוד ועקובה מדם. "חרב נוקמת גם בברית". בבקשה מכם, כולכם לקחת פלאפון כשר ולעזוב את האינטרנט. שאלו אנשים, אז למה לרב יש את האתר www.breslev.co.il , ענה הרב, שהאתר ברסלב הוא בחינת פרה אדומה. לפחות בכל הטינופת ישנה פינה כשרה, ברסלב ישראל. משתמשים בחכה במטונפת להציל נשמות יהודים. מי שטהור אסור לו להיכנס לאינטרנט ועליו לברוח ממנו כמו מאש, האינטרנט חזק ושורף נשמות.
גם לכאורה אם אדם נכנס רק לספורט בשולי הדף מרצדים תמונות לא צנועות, נשים ערומות ומפתות, אפילו ברימון יש הרבה רימונים.. רימונים שמתפוצצים לך בפנים. ברימון יש אטומים. גם מזה יש לברוח.

· הרב פסק הלכה ובשמיים הסכימו איתו. אסור לאדם להתייחד עם האינטנרט. לאדם אסור להתייחד עם נשים, מלבד ארבעה נשים, אמו, אחותו, אשתו ובתו. אפילו עם סבתא שלו שנראית כמו מקופלת ויש לה זקן ונראית כמו גבר אסור לו לישון איתה, ישן איתה – עבר על דיני ייחוד.

ולפיכך לאדם אסור להתייחד עם האינטנרט.

אם כך, מה השטן עשה? איזו תחבולה מצא לו?? שם את עצמו באינטנרט, בפלאפון, והאדם הולך עם השטן בכיס שלו...

· בתים נהרסו בלי סוף. נשמות נשרפו. בגידות על ימין ושמאל. באו לרב נשים שבעליהן הנשואים גלשו בטינופת, ולא יכלו שאח"כ יגעו בהן, ובצדק. אתה מטנף את עצמך ואח"כ רוצה לגעת באשתך, זוהי בגידה חיה לשמה!

בתים נהרסים יום יום. העולם הגיע לסוף.

· זכרו, כאשר נשמתו של רבי נחמן ירדה לעולם, הקדוש ברוך הוא אמר לשטן, לך תחפש עיצה. חיפש ומצא את האינטרנט (והפלאפון) ששורף את הכל.

כל הגאולה תלויה בשמירת העיניים. רבי נחמן אומר ש:

אמונה – תפילה – ניסים – ארץ ישראל ↔ כולם תלויים בשמירת העיניים.

("דע כי כל הגלות תלויה בחסרון האמונה")

ארץ ישראל נמצאת כיום בידיים של הישמעאלים והקדוש ברוך הוא צריך לקחת מהם ולתת לנו וזה כמובן תלוי בשמירת העיניים שלנו. כל הגאולה תלויה בשמירת העיניים.

· יש דרגות במלחמה עם היצר הרע, והדור שלנו הגיע לשפל בשפל של המדרגה! כיום, לא רק שאנשים אינם נלחמים ביצר הרע, אלא באים לזירה שלו, שזה שפל המדרגה.

· מהי הזירה שלו? האינטנרט, הפלאפון, המחשב, הטלוויזיה. הרבה יהודים פשוטים הגיעו להיות צדיקים גדולים בגלל שלא היה להם קשר עם העולם הזה, "אשרי האיש אשר במושב ליצים לא ישב.. והיה כעץ שתול על פלגי מים... וכל אשר יעשה יצליח."

אדם אומר לעצמו אני רק נכנס קצת לפה ולשם←נכנסת←הלכת←סופך לעמוד←סופך לשבת. סופך לשבת = הכוונה לעזוב את הכל, ויישאר לך מח מטונף. זה מה שכתוב אפילו בקללות "והיית משוגע למראה עינייך.." כל חולי הנפש באות מניאוף!. נכנסת אפילו למשהו קטנטן, קופצים ישר תמונות וגמרנו, אתה נשרף.

· ממה אתה מתחמם? מתמונות? ממראות מדומיינות? הרי כל התאווה בדמיון. למה אתה רוצה וכסוף? למה?? את כל חייך שרפת. המח והלב נשרפים! וממה?? מתמונה! זכרו, "והיית משוגע למראה עינייך... "

כתוב בספר המידות, מי ששולט על יצרו בניו לא ירדו לתרבות רעה, ובניו יחברו פירושים לתורה.

מחשב = אותיות מח שב

אינטרנט = אין/נט תורה

כאשר הרב עובדיה יוסף זכה לבנים צדיקים שמתחברים ספרים, כאשר היה דיין בת"א מספר שתמיד שמר את עיניו כאשר קיבל נשים.

כיום יש גם קפה אינטרנט. האדם הולך לקזינו. למקומות של זנות ושיכרות, כמו אומר ליצר הרע, אתה לא צריך להלחם איתי, אני כבר בא אלייך, אני מתגייס וגם מביא לך עוד חברים איתי.

אסור להחזיק פלאפון לא כשר. אסור להחזיק אינטרנט. מלחמת האינטרנט זו המלחמה האחרונה.

ü השם מזכה אותנו איך להלחם. אם נצליח להציל עוד יהודים אשרינו. אם לא, נגמרה היהדות שלהם.

ü זהו, הגיע זמן הגאולה! היצר הרע הגיע לשיא שלו! צריך להציל עוד ועוד בני אדם, עוד יהודי ועוד בית. אנחנו נמצאים במלחמה קשה מאוד, צריכים להיות חיילים של הקדוש ברוך הוא. אדם צריך להפיץ את האור הנפלא של האמונה, תשובה, התבודדות, קדושה.

ü איך נמחק את כל שעברנו ועשינו עד היום? אם מהיום והלאה נשמור את העיניים, עם הזמן נוכל למחוק את הכל. 
הרב ארוש שלום שליט"א
הזמינו של ספרים הרב שלום ארוש שליט"א ספרי רבנו
ספרים של הרב שלום ארוש שליט"א
רבים שקראו את הספר "בגן האמונה" שכתב הרב שלום ארוש סיפרו שהספר שינם את חייהם בצורה מדהימה. הספר מומלץ לכל אדם המחפש את הדרך להיות בעל אמונה ושמח בחלקו! בנוסף כתב הרב ספרים נוספים המפורטים כאן לפניכם. אלו ספרים שחובה בכל בית. פשוט חובה.
 

 

 

בגן האמונה

``על ידי אמונה, החיים בעולם הזה, יפים מאד ובכח האמונה כל העולם כולו הוא כגן פורח המצמיח אין סוף מינים וסוגים של צמחים מרהיבים, בשמים נפלאים ופירות מתוקים...``(ליקוטי מוהר``ן - ר` נחמן מברסלב).

הספר ``בגן האמונה`` נכתב על ידי הרב שלום ארוש, ראש מוסדות ``חוט של חסד`` שבירושלים. זהו הספר השלישי בסדרה שיצא לאור במהדורה שלישית מורחבת, מבוארת ומנוקדת. הספר הוא למעשה מדריך מעשי לחיים מאושרים, פשוטים ומלאי סיפוק, תוך התמקדות בנושא אמונת האדם. הכותב מקפיד לפרט על האמונה כטעם החיים, התמודדות עם קשיי היום יום, שמחה, פרנסה, עבודה על המידות, קבלות, חינוך ילדים, שלום בית, החיים והמוות, עצות לרפואה שלמה ועוד. 

בספר זה, ימצא הקורא בקלות הדרכה מעשית וברורה כיצד לחיות את חייו בעולם זה, באמונה ובפשטות, ולמצוא את האושר האמיתי והשמחה בחיים. הספר מלווה במעשיות, סיפורי צדיקים, משלים ודוגמאות רבות בכל נושא רלוונטי מחיי היום יום, כשהוא מתואר בשפה נעימה ומקרבת למען יוכל כל קורא למצוא את העצה הנכונה עבורו, וזאת באופן פשוט ומחמם את הלב.

רבים שקראו את הספר, מספרים שהוא השפיע עמוקות על חייהם ושינה אותם לטובה. אני, שגם שזכיתי לקרוא את הספר, נהניתי מכל רגע. הספר מרתק ומושך, וקל מאד להתחבר למילים ולדוגמאות המובאות, מהסיבה הפשוטה שכל מה שנכתב בספר הוא חיים שלמים של אדם רגיל,  ופשוט וקל מאוד להתחבר ולהזדהות. שהתוצאה הסופית היא המסקנה שהחיים הם לא עד כדי כך נוראים, וכדאי בהחלט להיות שמח ושלו ולקחת את הדברים בפרופורציות נכונות. הגישה משתנה והכל נראה אחרת. הרב שלום ארוש כותב מצויין והקורא מרגיש כבן שקורא מכתב מאביו האוהב.   

הספר הוא ניסיון עז לקרב כל אחד מאיתנו אל הדרך הנכונה, דרך האמונה והאמת. למי מאתנו אין שאלות על החיים? למה לי רע ולאחר טוב? למה זה קורה לי? ועוד. הספר נותן תשובות פשוטות לכל השאלות, והכותב מסביר כיצד הבורא בעצם משגיח על כל אדם ואדם בהשגחה פרטית ומיוחדת, וכיצד האדם יכול למצוא את הייעוד והתכלית האמיתית שלו, חיי שפע, שמחה ואור.

הוצאת מוסדות חוט של חסד, 347 עמודים.


 

 

 

בגן האושר

בספר זה מוסבר בהרחבה אודות "התופעה הנפוצה", שאנשים רבים "סובלים" ממנה והיא - החובות - ומה שורשה, ומה הן נזקיה ברוחניות ובגשמיות, וכיצד ניתן להינצל ממנה, והנהגות נכונות וברורות לחיים של פרנסה וכלכלה נכונה, והדרכים לצאת ממצולת החובות למי שכבר שקע בהם.

הספר הוא פרי עבודה של יותר משלושים שנה שם ציבור רחב של אנשים בעלי חובות ובעלי בעיות בפרנסה, שרובם ככולם נושעו על ידי שהלכו בדרכים ובעצות המבוארות בספר זה, שהוא מעט הכמות ורב האיכות.
 
הספר נקרא "בגן האושר - מדריך מעשי לעשיר האמיתי", לרמוז שהעושר האמיתי הוא מידת השמח בחלקו, שהאדם מאושר במה שיש לו, כמו שאמרו חז"ל: "איזהו עשיר השמח בחלקו..." כי רק זו עשירות אמיתית, שחי באמונה ומקבל באהבה את כל השגחת הבורא עליו בענייני הפרנסה.
 
הספר גדוש עצות חשובות וטיפים לחיים טובים יותר, חיים ללא חובות בליווי דוגמאות מחיי היום יום, סיפורים ועוד.נכתב ע"י המחבר בלשון רכה, נעימה ופשוטה החודרת אל הלבבות.
 
הוצאת מוסדות חוט של חסד,223 עמודים.
 
מומלץ ביותר !!!

בגן השלום

 

"עיקר השמחה לאישתו כשרואה אותה בעין חיובית תמיד רואה את הנקודות הטובות שלה ומשבח אותה ומחמיא לה..."

"כאשר יש אהבה, אחווה, רעות ושלום אמיתיים בין איש לאשתו, אפילו יעשו טעויות בחינוך זה לא יזיק לילדים כלל..."
 
"כל הדברים הכי טובים בעולם, מההשפעות הגשמיות דרך ההשפעות הרוחניות ועד הגאולה של כל העולם תלויים בדבר אחד, שלום בית..."
 
הספר `בגן השלום` הוא המדריך המעשי לגבר האמיתי, ובו ימצא הקורא הדרכה מעשית וברורה לשלום בית אמיתי. מלווה במעשיות, משלים ודוגמאות רבות, והכל בשפה ברורה וקלה השווה לכל נפש.
הלימוד והקריאה בספר זה הוא לגברים בלבד!
 
מומלץ ביותר!!!
 
 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 323 עמודים.

 

 

בשדי יער

ההתבודדות היא הדבר הראשון המעיד על האמונה של האדם.

כי אדם שמאמין בה` הוא מדבר אתו, ואיך יתכן לומר שהוא מאמין בה`, אם הוא לא מדבר אתו? הלא זו משואה פשוטה ביותר: אתה מאמין - אתה מדבר. אתה לא מדבר - אתה לא מאמין. וזו עקר העצה כאן למעשה, שיהיה לאדם הרגל להתבודד בכל יום שעה, וידע שבמקום שיתבודד, שם יחכו לו כבר הדבורים שה` הכין לו, ואם רק יבוא לשם, הוא כבר ימצא את הדבורים לדבר. גם באותם זמנים, שמרגיש חשך נורא אופף אותו, והוא מרגיש שאין לו שום התעוררות לדבר עם ה`, ובכל זאת הולך הוא להתבודד, על ידי זה הוא זוכה בכל זאת לדבר אילו דבורים עם ה`, כי זו ההתעוררות המועטת, שרק הכריח עצמו לשרך רגליו אל אותו מקום, ולא לבטל את קביעותו בהתבודדות, על ידי זה ה` יתברך יכין את לבו ויתן לו דבורים ויוכל לשוב אל ה`. חובה בכל בית !

 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 415 עמודים.


 

בגן החכמה

בכל העבודה של האדם, עבודת היום, תפלה, למוד וכו`, אם יסתכל על כל מה שעשה, הוא יראה שישנם בלי סוף חסרונות בעבודתו, ושזו למעשה נעל משלשת, ואם כן, עלול הוא ליפול בדעתו ולהיות מאכזב, כמו שאכן מצוי מאד, שרב בני אדם אינם מרצים מעצמם כלל. אבל רבינו מלמד אותנו שאלו חכמות, גאוה וכפירה, ושצריכים ללמד מהתם שכל כך יגע וטרח, ובסוף יצא לו מנעל משלש, והוא שמח והתענג מאד מהמנעל, ושבח אותו: "כמה יפה ונפלא המנעל הזה! כמה מתוק המנעל הזה! כמה מנעל של דבש וצוקיר(סכר) המנעל הזה!..." - והוא באור נפלא מלא בהתעוררות והתחזקות על מעשה ט`, "מעשה מחכם ותם", מספר "ספורי מעשיות" למוהר"ן מברסלב, מאת הרב שלום ארוש שליט"א.

הוצאת מוסדות חוט של חסד.


 

 
בגן הגעגועים
 
 
ספורי המעשיות שסיפר רבי נחמן מברסלב זיע"א מאז ומתמיד היו כר עשיר ופורה לפירושים וחידושים מלאים בהתחזקות נפלאה והתעוררות נמרצת לעבודת האמונה הקדושה. במעשיות אלו טמונים - הן סודות נוראים וכוונות שאין לנו בהם שום תפיסה, הן רמזים עמוקים ורחבים מיני ים והן רמזים השווים לכל נפש שכל אדם כפי הבנתו יכול לפרשם וללמוד מהם עצות טובות. על הרבדים הרבים שבמעשיות אלו, הטעם שטועמים בהם הוא אחד:טעם מתוק של תמימות רעננה עם ניחוח המסתורין של דברים שכיסה עתיק יומין. ובפרט המעשיה הראשונה שסגולותיה רבות, הן לעורר מן השינה, הן לפקוד עקרות והן להמשיך לאדם עשירות, כמו שאר המעשיות, ובמיוחד מה שמסוגלת לעורר את לב האדם לקול הנשמה הפועמת בתוכו, מתגעגעת, כוספת ומשתוקקת להכלל בשורשה, להגיע לתכליתה, לאור באור החיים, אור האמונה והשמחה. ובכן קראנו את שם הספר בגן הגעגועים, ויהי רצון שיעשה פירות כאחיו:ספר "בגן עדן מקדם" וספר "בגן האמונה", ונזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן. מומלץ ביותר !!!

בגן עדן מקדם

 
"בגן עדן מקדם"- רוצים שלום בית אמיתי? מחפשים את הדרך לזוגיות נכונה ואמיתית? לטעום מהכרת הטוב שבין השניים? את התשובות תוכלו למצוא בספרו הנפלא של הרב שלום ארוש שליט"א, ובו שיחות נפלאות מתוך נסיון רב שנים והשכנת שלום בין אלפי בני זוג, אשר הובאו למכבש הדפוס בשפה בהירה ופשוטה לכל נפש. על אהבה, תחילתו של קשר והמשכתו לחופה וקידושין. כמו כן מצורפות הלכות טהרת המשפחה מפי הרב יעקב אמזלג שליט"א וכן צורפו תפילות לבניית בית קדוש וחזק. מומלץ!!!


אל תשכחו את צוואת מוהרנ"ת"חזקים ברצון טרחה ממון" ושכל עסקיכם יהיה להפיץ ספריו הקדושים "מאיפה שאני לוקח שם אני נותן"

 


חל נובע להדפסת והפצת ספרי רבנו נחמן בעולם

ליקוטי מוהר"ן
ספורי מעשיות
ספר המידות

לקוטי תפילות
השתפכות הנפש
משיבת נפש

לקוטי הלכות
חיי מוהר"ן
לקוטי עצות

אב"י הנחל
שיחות הר"ן
תקון הכללי

שמע ישראל
כתבי רבי נחמן
עצות המבוארות

אוצר היראה
עלים לתרופה
ימי מוהרנ"ת

כל-בו לישועות
חוברות לילדים
כוכבי אור

כתבי רבי ישראל
מכתבי שמואל
ישראל סבא

עצות ותפילות
מבעיר הלבבות
תהלים

בראשית
ימי שמואל ג`
ציון המצוינת

ספור בעל הפתק לילדים

חיי מוהר"ן
חיי רבי נחמן , דיבוריו , מעשיו וענייניו כפי שקיבל , ראה ושמע ר` נתן תלמידו . ספר נפלא לכל מי שרוצה לדעת מי היה רבי נחמן , מה הייתה גדולתו , למה זכה בזכות עבודתו הקדושה ולמה זכינו אנחנו בעצם התקרבותנו אליו .
במהדורה זו , הוספנו את הסעיפים מהספר שיחות הר"ן השייכים לסעיפים המקבילים בספר .
נסיעתו וישיבתו באומן אות מ (רכה)
כברהבטיח רבנו זכרונו לברכה בחייו וייחד שני עדים כשרים על-זה , שכשיסתלק , כשיבואו על קברו ויתנו פרוטה לצדקה (אמר המעתיק: שמעתי מהרב רבי נפתלי זכרונו לברכה , שהוא היה אחד משני העדים , שייחד רבנו זכרונו לברכה על ענין זה , הינו הרב מורנו רבי אהרן זכרונו לברכה והרב רבי נפתלי כנ"ל. ואמר אז רבנו זכרונו לברכה בזו הלשון : כשיבואו על קברי ויתנו פרוטה לצדקה בעבורי (רצונו לומר בעבור הזכרת נשמתו הקדושה , כנהוג) (ובלשון אשכנז: אין וועט געבין אפרוטה צדקה פון מייניט וועגין וכו`) ויאמרו אלו העשרה קפיטל תהלים הנרשמים אצלנו בשביל תקון למקרה לילה רחמנא לצלן , אז יניח רבנו עצמו לארך ולרוחב , ובודאי יושיע לזה האדם. ואמר , שבהפאות יוציא אותו מהגיהנם , אפילו אם יהיה אותוהאדם איך שיהיה , אפילו אם עבר מה שעבר , רק מעתה יקבל על עצמו שלא ישוב לאולתו חס ושלום.
ובלילה שקודם הסתלקותו אמר : מה לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם. ומה אם הנשמות שלא הכירו אותי כלל הם מצפים על תקונים שלי , מכל-שכן אתם וכו`.


מכתבי שמואל

מכתבים נפלאים מלאים התעוררות מידיד נפשו של ר` ישראל - ר` שמואל הורביץ.מכתב ל"ה

... ע"כ אחי חזק ותהי` בשמחה תמיד ובפשיטות תשמח בהתקרבות לרבנו ז"ל שזה לבד עומד למעלה מכל העבודות מה שרק יכול להיות בעולם ואפילו שנדמה לי שבמקום אחר אני יכול לזכות הרבה יותר ופה אצל רבנו אני קריר מאד ורחוק מאד מאד מהשי"ת עדיף להיות מקורבים לרבנו איך שנראים מאשר במקום אחר צפורים באויר ( תרגום מיידיש).ימי שמואל ג`

ספר המשך לשתי החלקים הראשונים בסדרה ימי שמואל , פרקים מחייו של החסיד ר` שמואל הורוויץ זצ"ל , מחסידי ברסלב הקדושים של הדור הקודם.
ספור בעל הפתק לילדים

ספור התקרבותו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל לרבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב זצ"ל ובפרט ספור קבלת הפתק הקדוש , מעובד לילדים ומלווה בציורים מרהיבים.ספר המידות
עצות לתיקון המידות שליקט רבי נחמן מכל ספרי הקודש .
אמר רבי נחמן , "הספר הזה עשה אותי ליהודי" .
לקט קטן מספר המידות
מי שרוצה לדבק את עצמו בה` יתברך, עד שילך במחשבתו מהיכל אל היכל ויראה את ההיכלות בעיני השכל , ישמור את עצמו מלומר שקר אפילו בטעות (אמת א`).ע"י אמונה נתבטלין הגזרות , שאומות גוזרות עלינו (אמונה חלק ב,ד`).
הצניעות מסוגל לעשירות (ממון ס"ד).
ע"י ספורי מעשיות של צדיקים ממשיכין אור של משיח בעולם ודוחה הרבה חושך וצרות מן העולם (צדיק חלק ב,א`).מי שהוא שמח תמיד , ע"י זה הוא מצליח (שמחה חלק ב,א`).
מי שמתפלל על ישראל , הקדוש ברוך הוא מכפר לו על כל עוונותיו (תפילה ס"ג).

משיבת נפשעצות נפלאות לעניין התחזקות , לכל אדם , בכל מקום ובכל עת .
אין שום יאוש בעולם כלל" ו"מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד" , הן מהעצות המפורסמות שביניהן .
קטע מהספר משיבת נפש אות ק"ו
כשאדם רוצה להתקרב להשם יתברך ולשוב בתשובה צריך שיעברו עליו אלפים ורבבות ירידות בלי שעור וצריך שיהיה גבור חזק לחזק לבבו בכל פעם לבלי להניח את מקומו משום ירידה שבעולם וכל אלו העליות וירידות שעוברין על כל אחד מישראל הם בחינת כלליות המלחמות והצרות שעברו על כלליות ישראל מימות עולם , כמבואר בפנים (עיין גלות וגאולה אות י"ח). והעקר הוא התחזקות לחזק את עצמו תמיד אף אם הוא כמו שהוא להאמין באמונה שלמה , שאין שום ירידה בעולם , כי בכל מקום יכולין למצוא את השם יתברך , בבחינת אם אסק שמים שם אתה ואציעה שאול הנך , כי אפילו כשנופל לשאול תחתיות רחמנא לצלן , אף על פי כן צריך לחזק את עצמו תמיד ולבלי ליאש את עצמו לעולם, כי גם שם השם יתברך נמצא בחינת ואציעה שאול הנך. וזה עקר הכלל בעבודת השם והיסוד שהכל תלוי בו לבלי ליפול בדעתו לעולם , אף אם יעבור עליו מה. וכל הצדיקים שהיו מימות עולם שזכו למה שזכו - אשרי להם אשרי חלקם , כולם לא באו לשלמותם כי אם על- ידי בחינה זו על-ידי שלא היו מיאשין עצמן לעולם , כי גם עליהם עברו ירידות ונפילות הרבה , רק שהם התחזקו עצמן בכל פעם אף על פי שעבר עליהם מה שעבר. ועל-ידי התחזקות שלהם (שקורין דער האלטין זיך) זכו למה שזכו - אשרי להם.
לקוטי עצות
עצות נפלאות שגילה ר` נתן בספריו של רבי נחמן וסידרם לפי נושאים , אמונה , התחזקות , בנים , פרנסה , רפואה ועוד .
אמת ואמונה
א. עיקר הגאולה תלויה באמונה , כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חסרון אמונה.
ב. אמונה ותפילה וניסים וארץ ישראל הם בחינה אחת וכולם תלויים זה בזה.
ג. יש בני אדם המכסים כל הניסים בדרך הטבע וכשיכלו אלו האפיקורסים שאין להם אמונה בניסיםושתרבה אמונה בעולם - אז יבוא משיח , כי הגאולה תלויה באמונה כנ"ל.


.


ספורי מעשיות משנים קדמוניות

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .קטע מהמעשה מבעל תפילה

...מעשה שהיה , כך היה היות שנמצא כתוב בספרי דברי-הימים שלהם (שקורין קראויניקיש) , איך שהיה רוח סערה גדולה בעולם , והרוח סערה הפך את כל העולם כולו , שהפך מים ליבשה ומיבשה לים , וממדבר ישוב וכו` , ובלבל את כל העולם כולו , ואחר הרעש והבלבול שנתבלבלו כל העולם , ישבו עצמן בני העולם לעשות להם מלך וחקרו מי ראוי לעשותו מלך עליהם , וחקרו ואמרו באשר שעקר הוא התכלית , על כן מי שהוא משתדל ביותר בהתכלית, הוא ראוי להיות מלך והתחילו לחקור מהו התכלית , והיה ביניהם כתות כתות.

כת אחת אמרו , שעקר התכלית הוא כבוד , כי אנו רואים, שהכבוד הוא העקר אצל העולם, כי ...

. .

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .


תיקון הכללי

עשרה פרקי תהלים שגילה רבי נחמן לאמרם לתיקון הברית והתאווה הכללית .

מי שחס ושלום נפל ונכשל , יאמר את התיקון הנ"ל ולא ידאג יותר מכלום .

מצורפת תפילה נפלאה בעניין שכתב רבי נתן תלמידו .
עצות המבוארות

חלק מהלקוטי עצות , מבואר ע"י ר` שמשון ברסקי , מצאצאי רבנו .


כוכבי אור
חידושי תורה וספורים נפלאים אודות רבנו הקדוש ותלמידיו , לעורר לבבות עם ישראל לעבודת ה` תמימה וטהורה.
אנשי מוהר"ן

אמר (ר` נתן) , אמירת ספרי אדמו"ר ז"ל שהם הלקוטי מוהר"ן וספר המדות והספורי מעשיות והשיחות שלו , האמירה לבד מסוגלת להנשמה כמו אמירת ספרי הזהר והתקונים.

ישראל סבא

דברי קודש , דברי אמת זך וצח , מפי איש פשוט לגמרי , איש פלא , רבי ישראל בער אודסר , המכונה סבא ישראל , שהובאו לדפוס מקלטות נדירות שהוקלטו מספר שנים קודם הסתלקותו הקדושה.
להתפלל באמונה (ק"י)
הכאבים והיסורים שעוברים עליך זה המתקה גדולה. אנחנו לא מבינים , זה לטוב. זה בשביל לרחוץ קצת העולם הזה. צריכים להתפלל באמונה , באמת , אז תראה ישועות גדולות!
עושים ברכה: "ברוך אתה ה` שומע תפילה". הוא שומע קול תפילתנו וסוף כל סוף יהיה ישועה! אבל לא , אסור לנו להרהר מדוע לא רואים. זה העיקר - אמונה. להאמין בה`! להתפלל שה` יתברך יתן רפואה , שיתן כל מה שצריכים. אמונה זה רפואה וכל טוב. בכל יום להתפלל לה` יתברך באמת , באמונה.
אני מספר את זה להתחזק ולהתפלל לה` יתברך בכל יום על כל דבר. להתפלל לה` באמונה. ה` יתברך שומע תפילתנו! היסורים הלכו ממני ...


תהילים עם שמות הצדיקים


לקוטי תפילות

תפילותיו של רבי נתן תלמיד רבנו , שהתפלל לזכות לקיים את העצות שגילה רבנו בליקוטי מוהר"ן . אנחנו צריכים את הספר הזה בכל רגע . רבי נחמן אמר שכל העניין שלו הוא תפילה . תורה ותפילה הוא אחד . צריך ללמוד התורה כדי לדעת על מה ראוי להתפלל ולמה ראוי להתגעגע , זה עיקר עבודת ה` .חלק מתפילה ז` מלקוטי תפילות

רבונו של עולם , ה` אלקים אמת , אשר נטעת בנו בכל דור ודור צדיקי אמת , הושיענו ורחמנו ברחמיך הרבים , וזכנו להתקרב לצדיקי אמת לקבל מהם עצות אמתיות ולא נסור מדבריהם ימין ושמאל , רק נזכה לילך בדרך עצתם האמתיות ותרחם עלינו ותציל אותנו ואת כל חברתנו ואת כל עמך בית ישראל מעצת רשעים שהם עצת הנחש הקדמוני ולא נטה אזן לדבריהם כלל , ולא נאבה ולא נשמע להם ולא יכנסו דבריהם ועצתם בלבנו כלל ותבדילנו מן התועים , ולא יהיה להם שום כח להטעות אותנו , חס ושלום , בעצות רעות שלהם , ולא תעשינה ידיהם תושיה והצילנו ברחמיך הרבים מכל מיני שקר וטעות שבעולם , ולא נלך אחר עצות רעות של אלו המחפים את השקר באמת , ומהפכים דברי אלהים חיים , ואומרים לרע טוב ולטוב רע , ומונעים את ישראל מדרך האמת והנכון, על ידי עצותם המהופכות מן האמת , את אשר החמרת הקלו , ואת אשר הקלת החמירו , את אשר רחקת הם מקרבים , ואשר קרבת הם מרחקים ויש מהם אשר טעו בעצמן , ואינם יודעים בעצמם את האמת לאמתו , והם מדברים לפי תומם , ועצתם הפוכה ומזקת לנו מאד לעבודתך. רבונו של עולם , אתה ידעת האמת , ולפניך נגלו כל תעלומות אתה יודע רזי עולם ותעלומות סתרי כל חי קומה בעזרתנו והצל אותנו מהם , שלא ידבקו ויכנסו דבריהם בלבנו כלל , לא מהם ולא מהמונם ולא מהמהם . גדול העצה ורב העליליה , זכנו ברחמיך הרבים שיתגלו לנו צדיקי האמת , ונזכה להתקרב אליהם באמת, ולקבל מהם עצות נכונות וברורות וישרות , עצות טובות הנמשכים מתרי"ג עטין דאוריתא שנזכה לקבל אור האמת על ידי עצתם האמתיות , ועל ידי זה נזכה לאמונה שלמה באמת לעולם ועד.


אב"י הנחל

מכתבים נפלאים שכתב ר` ישראל דב אודסר לנשיא מדינת ישראל , זלמן שזר . דברי עידוד וחיזוק בנושא האמונה בכוחו של צדיק האמת וההתקרבות אליו. אמר ר` ישראל "במכתבים האלה , כל דיבור הוא אור ה` ממש ! כתבתי אותם בין נחשים ועקרבים ."מכתב ד`.

ב"ה , י"א איר תשי"ח , טבריא.
אהובי כנפשי מר זלמן שזר , שלום וחיים אמתיים.
כבר כתבתי שאני מאמין ומקוה כי בגלל השגחה הפליאה שקרה בחול המועד פסח תהיה לו טובה וברכה רבה בעסק ההתקרבות להצדיק האמתי. אמנם ביחד עם זה מצאתי חובה לעצמי לגלות את אזניו האמת אשר בלבבי , כי בענין עסקנו אני נקי לגמרי מכל מיני פניות גשמיות של ממון וכבוד וכדומה חס-ושלום , רק בלתי לה` לבדו. ואני בטוח וסומך עצמי על רום מעלת חכמתו שמבין ויודע בברור גמור דבר זה בכבודו ובעצמו. ה` יתברך יודע ועד שאני מוכן ומזמן למסר את חיי וממוני וכל אשר לי בשביל עסק זה, לקרב איזה נפש ישראלי לה` יתברך , או על כל פנים להכניס בו איזה הרהור תשובה אפלו רק לרגע אחד בלבד!
רבנו זכרונו לברכה אמר: "שלשה דברים פעלתי אצל ה` יתברך:
א) את הגבהות שבכם כבר שברתי.

ב) עבירה תעלה לכם ביסורים. לא תגרם לכם שוב נחת רוח. תעשו עבירה , תהא בלי ידים ובלי רגלים.

ג) מפורסמים של שקר לא תסתכלו עוד בפניהם , כבר טעמתם מיין ההונגרי.
אפילו אם עשה האדם מה שעשה ועבר מה שעבר , גם אז מצמצם את עצמו ה` יתברך מאין סוף עד אין תכלית , ומרמז לו רמזים שיתקרב אליו בסבות מסבות שונות אשר מסבב בכל זה בתעלומותיו הנשגבות. כי הוא יתברך חושב מחשבות לבל ידח ממנו נדח. אבל כל רמיזותיו האלה וכל קריאתו אותנו הוא על ידי הצדיק האמתי שנשוב אליו מכל מקום שהוא. מכל מיני מניעות ופתויים ועקמומיות שבלב , מכל מיני התגברות קליפת עמלק שמתגבר על האדם , ומכל מקום שנתעו ונטעו דעתו ולבבו.
עצם הנקודה שבפנימיות הפנימיות הלב של כל אחד מישראל , מים רבים ועזים לא יוכלו לכבותה , אף אם יעבור עליו מה שיעבר.
בפרישת שלום וברגשי כבוד ויקר, המתגעגע ומקוה להתראות בשמחת לב ,
ישראל דב אודעסר ,
טבריא.

שמע ישראל

שיחות נפלאות של ר` ישראל דב אודסר . נס גדול ורחמנות גדולה של ה` יתברך שאיש אמת ואמונה כזה יכול היה לחיות בדורנו ולהשמיע את דבריו .

רק ע"י מה שהוא סבל כדי להתקרב לרבי נחמן , נשאר עדיין איזה ניצוץ אמיתי מאורו של רבנו הקדוש להחיות אותנו בעולם חשוך וחסר אמונה שכזה.
כל-בו לישועות

כשמו - כן הוא. אוסף גדול של תפילות ותחינות לכל עת ושעה. ספר תהילים המבואר , שמות הצדיקים המלא , סגולות מספרי רבנו , מנחה , ערבית , תיקון חצות , תיקון הכללי ועוד. ספר נפלא למי שרגיל לשפוך לבו לפני ה` בכל יום , כעצת רבנו הקדוש.בראשית

פנינים נפלאים שלוקטו מתוך לקוטי הלכות על פסוקים מחומש בראשית שצורפו לתוך חומש סטאנדארטי


 השתפכות הנפש

עצות נפלאות לעניין תפילה והתבודדות . רבי נחמן אמר שההתבודדות , היא מעלה עליונה הגדולה מן הכל .
מתוך הקדמת הספר
ואמר , שהאדם צריך לקבל כל השפעתו והצטרכותו רק על-ידי תפלה ועל כל הדברים הן דבר גדול הן דבר קטן יתפלל להשם יתברך , כי אם לאו אף שהשם יתברך נותן לו כל מה שצריך , הוא כמו בהמה שהשם יתברך נותן לה גם כן כל הצטרכותה בלא תפלה ובפרט לענין עבודת השם , בודאי אין שום עצה רק תפלה. ואמר , שהתפלה הוא עצה כללית ושרש לכל העצות המובאים בספריו הקדושים , כי אמנם ספריו הקדושים מלאים עצות נוראות ונפלאות על כל דבר ודבר בעבודת השם , עצות ה` אשר לעולם יעמדו , אבל העצות בעצמם קשה מאד לקיימם, ועל כולם עקר העצה היא רק תפלה והתבודדות. ואמר שמקטן ועד גדול אי אפשר להיות איש ישראלי כי אם , על-ידי התבודדות .
שבחי ושיחות הר"ן

פנינים יקרות שאסף רבי נתן תלמיד רבנו במהלך חיי היום יום .

בשבחי הר"ן מסופר כיצד החל רבנו לכנוס בעבודת ה` מילדותו וכן מהלך נסיעתו לארץ ישראל .כתבי רבי נחמן (תורות ותפילות)
קיבוץ של כל התפילות שבליקוטי תפילות עם קיצורי התורות שבליקוטי מוהר"ן , כל תורה צמודה לתפילה הקשורה אליה .
עלים לתרופה
מכתבים נפלאים , מלאים ביראת שמים והתחזקות , שנכתבו ע"י רבי נתן תלמיד רבנו , רובם לר` יצחק בנו .
חוברות לילדים
משלים שסיפר רבנו , מעובדים בשפה קלה וברורה עם ציורים .

על הקרן :

קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , להדפסת ולהפצת ספרי ר` נחמן מברסלב זיע"א , נוסדה בשנת התשנ"ה , ע"פ צוואתו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל שנפטר ביום ח"י בחשוון של אותה שנה בגיל מופלג של יותר ממאה שנה.

במשך שנים ארוכות , אסף ר` ישראל פרוטה לפרוטה , חסך מלחמו , שידל אחרים לתת משלהם , עד שבעת פטירתו מהעולם , הוריש בצוואתו סכום נכבד לנכדו ולשני ניניו וציווה עליהם לעסוק בהדפסת והפצת ספרי ר` נחמן במחיר הקרן , ללא מטרות רווח ובסיבסוד.

מכיוון שבחייו , זכה ר` ישראל לקרב נפשות רבות לדרכו של ר` נחמן , זכו חלק מנפשות אלה ועוד רבים שנתקרבו לאחר פטירתו , להצטרף למאמץ ההפצה , בהתנדבות , במסירות נפש , תוך כדי הפקרת כל ענייניהם האישיים והתגייסו למטרה הנ"ל : הפצת ספריו ודעתו של ר` נחמן מברסלב בקרב כל קהילות ישראל הפזורים בארץ ובגולה.

ר` ישראל הרבה לדבר ולהודיע , שגאולת עם ישראל תלויה בדבר הזה : שעם ישראל יזכה להכיר את ר` נחמן מברסלב , להאמין בצדקותו , לעסוק בתורותו הקדושה ולקיים את עצותיו העמוקות והנפלאות , רק אז יתעורר עם ישראל בהתעוררות נפלאה וחדשה להתקרב לה` יתברך ולעבדו בלבב שלם.

אכן , מאז ועד היום הזה , זכתה הקרן להפיץ בקרב עם ישראל יותר משתי מליון ספרים !  כמובן , עוד היד נטויה. ממש ברגע זה , נמצאים עשרות ואף מאות מתנדבים , שבמסירות נפש הולכים מבית לבית , מחנות לחנות ומנסים להכניס את ספרי ר` נחמן מברסלב לכל מקום בו נמצאים יהודים.

כמו כן , בעידודה ותמיכתה של הקרן , נפתחו מספר תלמודי תורה ברוח תורתו ודרכו של ר` נחמן מברסלב  , במטרה להעמיד תלמיד תלמידים , חסידי ברסלב , העובדים את ה` בשמחה ובאמונה כדרכו של רבנו הקדוש.

לנאמני הקרן , ישנו גם ישוב קטן הנמצא דרומית לירושלים ונקרא על שם ספרו של ר` ישראל : אב"י הנחל. המטרה היא להקים קהילה של חסידי ברסלב , לנטוע נטעים חדשים של חיי אמונה , צדקה וחסד , אהבת חברים ויראת שמים אמיתית.

לא נוכל לפרט כאן את מכלול פעולות הקרן הרבות , הגדולות והקטנות , אולם נוכל לומר שדבר אחד משותף לכולם - החדרת תורתו של ר` נחמן מברסלב בכל מקום ולכל יהודי , יהיה מי שיהיה ויהיה היכן שיהיה.

חזרה למעלה

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל :

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל נולד בטבריה , בערך בשנת התרמ"ו (1888 למניינם) , למשפחה מחסידות קרלין. מימי נערותו ,  התגעגעה נפשו של ר` ישראל להתקרב לה` יתברך ביתר שאת , למסור נפשו בעבודת ה` , לחזות בנועם ה` ולבקר בהיכלו.

סיבב ה` יתברך סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל מצא את הספר השתפכות הנפש של רבי נחמן מברסלב , זרוק בבזיון בגניזה , ללא כריכה. ר` ישראל החל לעסוק בו ולקיים את הנאמר בו תוך כדי רדיפות ובזיונות מתלמידי הישיבה בה למד. מאותו היום , ביקש ר` ישראל והתפלל לה` , שיזמן לו ספרי ברסלב וחסידי ברסלב שידריכו אותו בעבודת ה` ויתנו מרגוע לנפשו המתגעגעת.

שוב זימן ה` סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל יפגש עם הצדיק הקדוש , ר` ישראל קרדונר זצ"ל , חסיד ברסלב שמסר נפשו בתפילה ועבודת ה` בציון הרשב"י במירון. אחרי לילה שלם בו עסקו שניהם בתורה ז` בלקוטי תניינא כי מרחמם ינהגם , תקעו תקיעת כף והבטיחו אחד לשני , שלא יעבור יום אחד ללא שיפגשו ויעסקו בדברי רבנו. במשך 5 שנים , היו נפגשים , עוסקים בתורה ותפילה , מקיימים את עצות רבנו ומוסרים נפשם בעבור עם ישראל. בתקופה זו התחתן ר` ישראל עם מרת אסתר מינדל בת ר` פנחס הכהן ע"ה , ת.נ.צ.ב.ה.

ר` ישראל קרדונר זצ"ל , נפטר בתאריך ט` בחשוון התרע"ט.

חזרה למעלה
הפתק :
בשנת תרפ"ב , קבל ר` ישראל בדרך נס , פתק נפלא מרבי נחמן מברסלב. בפתק , סומך רבי נחמן את ידיו על ר` ישראל ואומר לו : ועליך אמרתי מיין פייערל וועט טליען ביז משיח וועט קומען (ועליך אמרתי - האש שלי תוקד עד ביאת המשיח).

באחרית ימיו , גילה ר` ישראל שבפתק מסר לו רבנו סוד נפלא : שהגאולה , תלויה בהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב בקרב עם ישראל . בפתק נאמר ובזה אגלה לך סוד והוא מלא וגדיש מקו לקו ... אמר ר` ישראל , שהכוונה היא שהעולם יהיה מלא וגדוש בספרי רבנו , שכל אחד שיחפוץ , יוכל להשיג את תורת רבנו במהירות ובקלות. מאותו רגע , החל רעיון קרן הפצת ספרי רבנו לרקום עור וגידים בלבו של ר` ישראל. היום , עם ישראל נהנה מפרותיו של רעיון זה. קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , הפיצה יותר מ2 מליון ספרים בקרב עם ישראל , במחירים זולים שלא נראו כמותם מעולם
 


בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב


ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com
טלפון לחיוג: (בשעות הערב בלבד)
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :


דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 


*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב


- - - - - - - - - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"- - - - - - - - - -
מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים


http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הספרים ספרי רבנו מגיעים בע"ה יתברך תוך שבוע בלבד

הספרים ספרי רבנו מגיעים בע"ה יתברך תוך שבוע בלבד

כל העולם יעסוק בספרי רבנו!!!!!
                       
                                 

"כל העולם יעסקו בספרי רבנו!
רק אנחנו צריכים לשים ליבנו להכניס כל חיותנו על זה.
כל אחד שיש לו איזה כסף – רק על זה, להדפיס ספרי רבנו!
אנחנו צריכים למסור כל נפשנו וזרענו על זה, להדפיס ולהדפיס דברי רבנו בעולם. למלא כל הבתים, כל הסביבה, כל מקום על ספרי רבנו. אז יהיה הגאולה השלמה!
שיהיה לכל ילד, לכל ילדה ספרי רבנו, אז יהייה עולם אחר לגמרי, עולם חדש.
אנחנו נראה עכשו מה שלא היה בכל הדורות. לא היה אור כזה!
זה יביא לנו אור כזה שלא היה מעולם"…
"אני לא משתמש עם הכסף שאני מקבל מהממשלה.
הוא כולו על הדפוס של ספרי רבנו. אני לא מקבל מזה כלום!
כל הכסף שאני מקבל מהביטוח לאומי, כולו מוקדש לדפוס על ספרי רבנו".
"לא נוכל לחיות ולא לאכל!
איך אנחנו יכולים לנוח ולישן בצער ובצרות כאלה של עם ישראל?!
לא נוכל לחיות ולא לאכל, איך אנחנו יכולים לנוח ולישון בצער ובצרות כאלה של עם-ישראל"..
 

בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב


ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com
טלפון לחיוג: (בשעות הערב בלבד)
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :


דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 


*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב


- - - - - - - - - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"- - - - - - - - - -
מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים


http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

העלון השבועי חוט של חסד תזריע מצורע
העלון השבועי חוט של חסד<5812210@gmail.com>
נושא: עלון תזריע מצורע

מצורף בזאת עלון  מס' 166 לפרשת תזריע מצורע

של מוסדות "חוט של חסד"

http://www.breslev.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=26431 

 לאחר בקשות רבות של קוראי העלון למדור: "שואל ומשיב" - שאלות לראש הישיבה, השבנו את המדור בס"ד.

אם גם אתם מעוניינים לשלוח שאלות מעניינות לראש הישיבה שיעניינו גם את שאר הקוראים שלחו לנו שאלות ובעז"ה נעבירם לראש הישיבה ונדון על כך בעלון.

 

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ומועילה,

ושבת שלום ומבורך.

המערכת

אתם מוזמנים לחוות דעתכם על העלון במייל: 5812210@gmail.com

או באתרינו ברסלב ישראל www.breslev.co.il

אתר עם נשמה "ברסלב ישראל"

 

כ"כ ניתן לצפות ולהוריד עלונים קודמים באתרינו בקישור הבא http://www.breslev.co.il

 

במקרה של אי פתיחה אוטומטית יש לשמור את הקובץ

או בסיום הפתיחה לבחור בתוכנת אקרובט כתוכנת היעד לפתיחת

על מנת לצפות בעלונים צריך להשתמש בתוכנה Adobe Reader כדי להוריד אותה לחץ/י על הקישור הבא

http://www.bereslv.1800550.co.il/AdbeRdr.exe

 

 

בכבוד רב

מערכת עלון חוט של חסד.

טל:025812210

פקס: 0577961645

www.breslev.co.il


--
בכבוד רב
מערכת עלון חוט של חסד
טל' 02-5812210
כתובתינו באינטרנט www.breslev.co.ilמפניני הרב - מראות לאדם

בס"ד בזרה"ק  

מפניני הרב "מראות לאדם"

פרשת השבוע בזוהר הקדוש מסופר שרבי אלעזר היה הולך בדרך וגם רבי פינחס בן יאיר הלך בדרך. לפתע שמע שחמורו משמיע נהירות בשמחה. אמר, מהשמחה של החמור אני הולך לפגוש צדיק ובאמת אח"כ נפגשו שני הצדיקים. לחמור נתנה נבואה. פגשו אחד את השני, שמחו, נשקו ואהבו. הגיע זמן התפילה, עצרו בצד ירדו מן החמור והתפללו.

בו בזמן, נחש בא וסיבב את רגלו של החמור של רבי פינחס, החמור צעק מכאבים, כשסיימו את התפילה ראה שחמורו מצטער, אמר לרבי אלעזר, החמור הזה בצער כי ציער אותי. במה ציער? רכבתי עליו והעביר אותי במקום שיש לכלוך וידוע שאסור ללמוד תורה במקום מלוכלך, לכן משמיים מצערים אותו כיון שציער אותי. ( בהמשך, רבי פינחס אמר לנחש ללכת וזה לא שמע בקולו והתפרק במקום).

אמר רבי אלעזר, הקדוש ברוך הוא מדקדק כ"כ בכבוד הצדיקים? ענה רבי פינחס, וודאי, מדקדק מאוד בכבודם. הקדוש ברוך הוא רוצה להוסיף קדושה על קדושתם. והחמור שלא שמר על קדושתו של ר' פינחס, השם שלח לו שליח בדמות נחש לצער אותו.

ר' פינחס התפלא, הקדוש ברוך הוא תובע עלבון של צדיקים לא רק מבני אדם, אפילו מחיות כמו במקרה, מחמור ונחש שהחמור ציער והנחש לא שמע ומת על המקום.

כעת בוא נתבונן ונבין מה המסר והנקודות החשבות שבדבר:

בחומש בראשית כתוב :

 1. "ויאמר אלוקים נעשה אדם כצלמנו כדמותנו.." כוונת בורא עולם שלכ"א יהיה צלם אלוקים.
 2. "וירדו בדגת הים..." אמור רש"י, יש בלשון רידוי דו משמעות.

      האחת, רידוי=ממשלה=ימשול על כל הבריה כולה. השנייה, רידוי מלשון ירידה. כלומר        רידוי למשול ורידוי לרדת. 

     אומר רש"י,

 • אם האדם זכה רודה בחיות ובבהמות, כלומר מושל על כל הבריות
 • אם האדם לא זכה נהיה ירוד לפניהם והחיה מושלת בו

מה פירוש זכה? שיש לו צלם אלוקים.

 • זכה = יש לו צלם אלוקים והוא מושל על כל הבריות
 • לא זכה = אין לו צלם אלוקים והחיות מושלות בו.

בורא עולם נתן לאדם הרבה מראות להתבוננות, ואחד מהמראות שהאדם יכול לראות איפה הוא אוחז והיכן מונח זה דרך הבהמות והחיות.

לדוגמא, אם האדם פוחד מג'וק, עכבר, חתול, כלב סימן שפגע בצלם אלוקים ויפחד אפילו ממקק. יתוש מפריע לך? איבדת את צלם האלוקים שלך. ליתוש יש כתובת, באחד לא נוגעים ואת השני אוכלים.. אם כך, לאחד יש צלם אלוקים ולשני אין צלם אלוקים ולכן גם סובל. וזה הראי שתעשה תשובה.

בנוסף, הפסוק הזה מעט מוזר, מצד אחד וירדו בדגת הים, ומצד השני בעוף השמים. אח"כ בבהמה ובכל רמס הרומס על הארץ. לכאורה מוזר, למה להתחיל בים? בדגים? מה גם שבני אדם חיים באדמה ולא בים ובקושי צוללים, ואח"כ מזכירים את עוף השמיים, שוב מוזר. אם כן, למה התחיל הכתוב בדגת הים?? מפני שלדגים יש תאוות משגל הכי גדולה בכל הבריה. וזה בא ללמדנו שהתיקון הכי גדול הו פגם הברית. ואם נפל בתאווה הזו אזי פוגם בצלם אלוקים, שוב, הנה ראי לפנינו.

תיקון הברית, כבוד הרב אליעזר ברלנד שליט"א אמר, שם הס"מ (השטן) אינו יכול לבד, שהרי יש לו נקבה – ל.י.ל.י.ת, הזכר לא יכול לבד כשם שהנקבה לבדה אינה יכולה להזיק. יחד עם זאת, רק אם הם מתחברים הם יכולים להזיק. החיבור נוצר ע"י עונותינו אזי כל המיתות המשונות והנזקים לעם ישראל  באים מהחיבור הזה של הזכר והנקבה, ולכם כשגבר מסתכל על אישה ומתאווה אליה, נוצר חיבור בין הס"מ לנקבה שלו וקיימת אנדרלמוסיה = אנדר, זכר. למוסיה, נקבה.

 • מסקנה, אם כך, כל הצרות באות בגלל פגם העיניים. גבר שמתסכל על אישה ומתאווה אליה, נותן חיבור ס"מ לנקבה שלו ולכן באים ייסורים ומיתות קשות, וגורם שיבוא אנדרלמוסיה וצרות לעולם וגם צדיקים מתים מזה.

המדרש אומר, "אין פרץ ואין יוצא ואין צווחה ברחובותינו.." כאשר בנות ישראל הולכות בצניעות ואין יצאנות, הגברים לא מסתכלים עליהם ואין צווחה ברחובות, וזה כל העניין של עם ישראל ואז כמובן שיש גם צלם אלוקים ועל הכול האדם שולט וגם על החיות, ואם לא אין צלם אלוקים והכול מושל בו והוא ירוד.

עוד דבר, בניסן נגאלנו ובניסן עתידים להיגאל. ידוע שהגאולה יכולה לבוא בני אופנים : דין או רחמים.

 • גאולה בדין – צרות נוראות, מלחמות, שפיכות דמים, מתוך פחד חוזרים בתשובה.
 • גאולה ברחמים – יש שפע, הצלחה, יתגלה דעת השם וידעו כי "השם הוא האלוקים, ויגיד גדול השם מכל האלוקים". זה ברחמים.

כבוד השם שתבוא גאולה ברחמים. כבוד השם זה לחזור בתשובה ברחמים. לשים אקדח על הרכה ולהודות שזה האלוקים, זה אינו כבוד השם. כבוד השם זה לחזור בתשובה ברחמים, לראות את השפע והטוב ושיש לנו הכול ושהשם הוא רחמן גדול ורק רוצים לרוץ אליו, ושהוא יותר גדול מכל התאוות שיש לנו בעולם הזה, זה כבוד השם.

נוח לא הצליח להחזיר בתשובה אדם אחד. מדוע? כאשר בנה את התיבה משך 120 שנה, ראו אותו בני האדם ושאלו אותו על מה ולמה בונה תיבה, במקום לקרבם בלשון מתוקה, עדינה ונעימה הוא רק הפחיד אותם ואיים עליהם, אוי ואבוי לכם, אתם עומדים למות כי בורא עולם יביא מבול על העולם, אתם תשרפו.. הפחדות. מה]חדות אף אחד לא חוזר בתשובה. לכן הזוהר הקדוש אומר לנוח, "רועה שוטה."

אם היה משה רבנו בדורו של נוח לא היה מבול, כי היה מחזיר את כולם מאהבה, בתפילות ולא בהפחדות.

שוב, זכרו בדין זה לא כבוד השם, וזה לא תשובה מאהבה, לאל מתוך פחד וחוסר ברירה. וזה השכל של הצדיק, שכל של דעת. באהבה, ברחמים, בתפילות, בשמחה. אומנם הכול טוב לי, יש לי את הכול אבל אין לי כלום למעשה, ריק לי... אני רוצה את השם! זה תשובה. לכ"א מאתנו יש חיוב לצאת להפיץ , צריכים להביא את הגאולה מתוך רחמים.

למה בפסח לא אומרים הלל שלם? לכאורה אין חג כמו פסח לומר הלל שלם. השם הוצאנו ממצרים, ראינו בו ניסים ונפלאות, על הים 250 מכות. אז אם כך למה אין בכ"ז הלל שלם? חז"ל ענו, מפני שלא הייתה גאולה שלמה, כי המצרים טבעו בים. בורא עולם אומר, מעשי ידיי טבעו בים ואתם אומרים שירה? הייתם צריכים לומר שירה אם המצרים היו נשארים בחיים. "מי כמוך באלוקים השם?" אמר פרעה אחרי שכל המצרים טבעו בים ונשאר הוא לבדו, זו אינה גאולה שלמה. לולא כל המצרים היו נשארים כולל פרעה אזי זה גאולה שלמה. בורא עולם דואג ליהודים שלא יינזקו וגם למצרים שטבעו, ולכן זו אינה גאולה שלמה.

יש פרק תהילים שאומרים הרבה פעמים ביום, ".... אלוקים יחננו...ויברכנו..ייתן לנו חן דעת ויברכנו יאיר פניו איתנו סלה...". יאיר לנו את פניו ללא הפסק. שנוכל להודיע בארץ ובכל העולם את הדרך של בורא עולם בכל הגויים ישועתך ואז שהגויים ילמדו, "יודוך עמים כולם..". כולם יודו לשם, ישמחו וירננו "כי תשפוט עמים מישור.." הגויים יגיעו לכזו זעת שגם על המשפט והייסורים יגידו תודה רבה.

 • שכל העולם ידעו ויכירו את השם – זוהי גאולה שלמה מתוך רחמים. להודיע את הדעת לכל העולם, וודאי לעם שיראל ולכל העולם כולו.

נחזור לסיפור שפתחנו איתו, ר' פינחס אמר שהקדוש ברוך הוא מקפיד על עלבון הצדיקים עד כדי כך שתובע אפילו מחיות, כל שכן מבני אדם. כעת נלמד מדוע התלמידים של בני עקיבא נענשו.

מדרש רבא קהלת, רבי עקיבא אמר, "עיניהם הייתה צרה אחד בחברו." לא נהגו כבוד אחד בשני. אבל למה דווקא נענשו בשבועות האלה? בורא עולם מחלק את כל השפע לברואים בשבעת השבועות מפסח ועד שבועות, שפע של פרנסה, בריאות, דעת ועוד – מחלק שפע או ח"ו להיפך. אם מחייכים ושמחים ומאירי פנים הבורא ישפיע שפע. אבל אם עינכם צרה, אז עניות ומיתה.

ביום חמישי האחרון הייתה ההילולה של יהושע בן-נון תלמידו המיוחד של משה רבנו. השם זיכה את הרב שלום להתבונן שכיוון לדעת גדולים. מה ההבדל בין יהושע לכלב? יהושע היה תלמיד נאמן למשה רבנו בתכלית הנאמנות לכן המרגלים לא יכלו לדבר איתו ולגם לא ניסו להשפיע עליו, ידעו שאין מה לנסות לשכנע כי הוא נאמן לרבו. אולם כלב, שאף הוא היה נאמן, אך עליו כן היה ניתן להשפיע והתחילו לדבר איתו וכמעט הצליחו לשכנעו והבין שתיכף עומד ליפול בעצת המרגלים וברח.

אם כן, מהי נקודת ההבדל בין שניהם? יהושע, לא היה ניתן בכלל לדבר איתו. משה רבנו אמר וזהו, סוף פסוק. "ויהושע לא מש מאחורי משה רבנו." יהושע לא הפסיד שום שיעור, לכן היה לו את הדעת של משה רבנו ולא היה אפשרי לבלבל אותו בכלל. הוא זכה להמשיך את משה שלא מש מרבו. היה נאמן לרבו.

 • יש מחלוקת, לשון הרע ושנאת חינם בעם ישראל. אומר החפץ חיים שיש לו צער גדול משנאת חינם. לאדם חייב להיות כלי לקבל את התורה, "כאיש אחד בלב אחד". אם לא מגיעים לדרגה הזו אין כלי לקבל את התורה. פלוני שונא את אלמוני, כי נולד במקום מסוים,האם הוא בחר להיוולד שם? או כי שייך לקבוצה מסוימת ועוד ועוד דוגמאות אינסוף. אלו דוגמאות של שנאת חינם.

אותו אדם שמדבר, חלוק הוא זה שמפסיד ואינו טועם טעם של אמת ועבודת השם. אם היה עובד את השם לא היה מתעסק במחלקות, רכילות, לשון הרע וכיוצ"ב. האם יש פה משיהו בעל שמירת הפה וקדושת העיניים כיוסף הצדיק? לומד את אבנו וליקוטי מוהר"ן, יודע את הש"ס, הזוהר, התורה כולה.. אם כך, יש לך בכלל זמן לחשוב על משיהו אחר? ועוד לדבר ולרכל עליו? ליצור מחלוקת? אם אדם מסתכל על עצמו איך יש לו זמן להסתכל באחרים?

 • המודל של האמת זה השלום והאהבה. אם אדם רוצה שכולם יצליחו יש לו עין טובה ורוצה שהכול יהיה טוב, הוא בעל מדיות טובות. משה רבנו שהייתה לו מידת אמת אמר :"מי ייתן וכל עם שיראל נביאים".

מה אמר רבי עקיבא על תלמידיו? "עיניהם צרה אחד בחברו." אומר החפץ חיים, תלמידיו של ר' עקיבא היו תנאים קדושים ויגידו תירוצים ע"פ התורה, אם כך שחיפשו תירוצים ושלילי פירושו עין רעה. כ"א צריך לבקש שתהיה לו עין טובה, לראות את היופי, הטוב בכ"א ואחד, ושכ"א יצליח, שתהיה אהבת חינם גדולה מאוד ואלו ימים שצריך לעבוד על זה. ועל כל שכן לדבר על צדיקים טובות. רבי נתן אומר שמי שמדבר על חברו אין לו חלק לעולם הבא.

בימים הללו, היסוד של כל התורה כולה תלוי בשלום הבית. רבי נתן כותב בליקוטי הלכות, לכן מתו 24,000 תלמידי ר' עקיבא כי עיניהם צרה אחד בחברו, אל הייתה בניהם אהבה. רבי שמעום בר יוחאי שהיה גם תלמידו של ר' עקיבא שהיה תיקון הגיע לדרגה של אהבה זה היה התיקון של כל התלמידים שלו.

אם יהיה בית כנסת אחד עם אהבה בין המתפללים תבוא הגאולה, וזה אומר דרשני.. יש פה מוסר השכל. שכל אחד יבדוק עם עצמו, למה אני מדבר? חלוק? למה אין לי עין טובה? כי אני רחוק מהאמת. והאמת זה אחד מהמראות, כי אם היה לי אמת , הייתי שמח בחלקי ולא צר באחרים ורוצה שכולם יצליחו. ואם לא כך, לא מוצא את האושר ברוחניות, אני טוב יותר ממך.. מבזה.. שונא..אם כך, באיזה דרגה רוחנית אתה נמצא? אם בדרגת אמת – אתה שמח בחלקך.

1/48 דברים שנקנית התורה זה מתוך השמחה והאושר בעבודת השם וכך משיגים את התכלית בעבודת השם. רוצה שכולם יזכו.. אדרבא.. ויתרה מזו, לא רק היהודים אלא כל הגויים ידעו את דרכי וישועות השם, בכל העולם. אם יש לך קנאה כי משיהו זכה והשיג כי הוא יותר טוב, והמחשבה של הקבוצה שלי, הרב שלי, אנדרלמוסיה.. אינך בנקודת האמת. 

 • יש לעבוד על עצמנו, לא לחשוב על האחר, זה לא העניין שלנו, אלא לבדוק מה התפקיד שלי בעולם , לדעת את השם ולהפיץ את שמו בעולם. מה צריך לתקן? מה התפקיד והייעוד שלי? יש לי מה ללמוד ומה לעשות בעולם הזה. וב"ה נזכה לגאולה שלמה ברחמים ולא בדין. אמן.
 • מסקנה של השיעור : צריך להפיץ והרבה. נגד עובדות אי אפשר להתווכח; קוראים ספר ושומעים דיסק, חוזרים בתשובה. לכן כ"א ייקח את עצמו בידיים ויתחזק בעניין ההפצה. כולם להפיץ!
 
מפניני הרב - בשביל מה נברא העולם?
הסיכום מוקדש לרפואתו של יצחק בן יולנדה.

 

בס"ד בזרה"ק

מפניני  הרב – "בשביל מה נברא העולם.."

בית הספר לאמונה זה החתונה. עד שאדם לא מתחתן הוא עדיין לא נכנס לכותלי בית הספר.. ורק כשאר מתחתן נכנס ממש לבית הספר של האמונה.

לכן, מי שמצפה להתחתן ופירושו יהיה לו כעת מנוחה, אז באמת חבל על הכסף של האולם..

להתחתן פירושו לעבוד , ולאכול את המרור – גם האיש וגם האישה. לשמוח בחלקנו. ואם לא הולך כפי שרוצים, אזי ככה השם רוצה ולקבל באמונה. הניסיון הקשה זה בתוך הבית עם הבעל אם עם האישה שחייבים לחיות ביחד, לכן יש פה ניסיון קשה של האמונה.

רבנו נחמן כתב את עניין החומרות. שאדם לא ילך עם חומרות – חיי בהם ולא ימות בהם. אז איך אדם ינצל מלאכול חמץ כל ימי הפסח? יש חמץ גשמי וישנו גם חמץ רוחני. ודעו לכם, כפי בעיית החמץ הרוחני של האדם, כך השם מציל אותו מחמץ גשמי.  חמץ רוחני הינם למעשה מחשבות רעות, תאוות ובפרט הגאווה. כשאדם מבער את החמץ הרוחני שלו השם מציל אותו מהחמץ הגשמי. כאשר אדם חיי את האמונה ויוצא מהגאווה שלו מחפש ויודע את השם, תפילה, התבודדות זה פסח.

פלא עצום, כמה מצוות עשה יש בתרי"ג וכמה בהתבודדות. יש למשל מצווה אחת, ללמד את הבנים "ושיננת לבנך" החיוב זה מה שהילד צריך ללמוד עד גיל 13, "הגית בו יומם ולילה" זה ליהושע בן נון. לעומת זאת, בהתבודדות יש 17 מצוות. וזה עיקר העבודה של האדם, שיזכה לאמונה לדבר עם השם ויעשה תשובה.

בשביל מה הקדוש ברוך הוא ברא את העולם? בשביל עם ישראל.

את עם ישראל בשביל מה ברא? להטיב ולרחם עליהם.

מה הטובה היחידה בעולם? להתקרב אל השם.

הכיצד? על ידי תפילה.

ואיך אפשר להתקרב אל עבודת התפילה? ע"י רבי נחמן בלבד.

ולכן יש חולקים גדולים מאוד עליו...

מכאן יוצא ש-

כל העולם נברא שיתקרבו אל רבי נחמן מברסלב.

אי אפשר להתקרב אל השם יתברך בלי תפילה

ואי אפשר להתקרב אל התפילה בלי רבי נחמן.

 לכן רבי נחמן אמר, "אני ומשיח אין בנינו הבדל.."". רק שלמשיח שומעים ולרבי נחמן עדיין לא. (משיח, מלשון משיח = מלמד את כל עבודת התפילה).

למה העולם נמצא בגלות? כי רחוקים מעבודת התפילה.

יש כמובן גם להתפלל את שלושת התפילות בכוונה וגם התבודדות, התיקון הכללי, תהילים, ושאר הברכות. ועל זה צריכים להתפלל על עם שיראל, שיתקרבו לעבודת התפילה.

שכל איש/ה, בחור/ה, נער/ה תהיה להם שעת התבודדות (תפילה אישית במילים שלהם), כי רק בשביל זה נברא כל העולם.

התפילה כוללת כמה דברים: תודה לשם, וידוי על חטא (ישנה מצוות וידוי על חטא, להתוודות  מול השם יתברך על החטאים שחטאנו, לפרש אותן), מצוות התפילה לעבוד את השם, לבקש מהשם שירחם עלי ועוד. הספר בשדי יער מדריך מצוין לעבודת השם בתפילה.

דעו לכם, בגלל מעלתה הכ"כ כבירה של ההתבודדות ,לכן יש יצר רע כ"כ גדול על התפילה ובני אדם מזלזלים בה.

איך ידע אדם האם הוא מזלזל בהתבודדות? למשל הדבר הכי בולט, כאשר רואה שיש לו חסרון ולא מאריך בה בתפילה, כי אינו מאמין בכוחה. לולא היה מאמין בכוחה, היה מאריך בתפילה ואז לא היה לו את החיסרון. אחרת היה מאמין בכוחה ומאריך בתפילה. מתחנן ומתחזק , לא הולך מפה עד שזה פועל ישועה.. זה המבחן וגם יודע שהחסרונות שסובל מהם יום יום, אינם נפטרים כי לא לוקח את עצמו בידיים ויום יום מאריך בתפילה עד שמשיג את הדבר!

בקשה אישית מאת מו"ר הרב שלום שליט"א,

היות והישיבה הקדושה "חוט של חסד", מעלה בימים אלו מחזמר לנשים בלבד ברמה בינ"ל "היושבת בגנים", אנו מזמינים את הציבור הרחב למחזמר. המחזמר יתקיים ביום רביעי הקרוב, ג' חול המועד, בשעה 21.00 היכל שלמה בירושלים עלות כרטיס 50 ₪.

אדם חייב לעלות לרגל לירושלים בפסח.. אז כבר נצלנה זאת להגיע למחזמר..

לפרטים עדי 052-8-900447, טל 052-3-822902

בברכת חג שמח כשר ומלא אמונה והתעוררות גדולה

< קודם 1 2 3 4 5 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש