קבר הציון
סבא ישראל אומר נ נח נחמן מאומן זה גאולה
תמונה של קבר הציון באומן
סבא ישראל אדוסר
לתמונות נוספות...

לקישורים נוספים...

סיפור נועה ירון החזרה בתשובה

ראשי >סיפור נועה ירון החזרה בתשובה
הבית היהודי התכנית מוקדשת לחסידות ברסלב.למנהגיה השונים
אתר מקימי נועה ירון ידין

                        אתר מקימי נועה ירון ידין

סיפור נועה ירון

כתובות אינטרנט נלוות:
לכתבה פלוס תמונה של נועה ירון דיין לחצו כאן
מתגעגעת לבזוּקה"
פעם היא הייתה חיית מסך ("שישי חי"), היום היא בעלת תשובה שמעבירה הרצאות, וחסידת ברסלב. מה חסר לה? ירון, עם ספר חדש על המסע שעברה, מספרת לאן נעלמה  (06.06.07)
צלם: אורלי דיין    כתב: ריקי כהן    עורך: דפנה סודרי
תגובה לכתבה תגובה לכתבה שלחו כתבה שלחו כתבה
דירוג הגולשים: 9

בס"ד
"אני מתגעגעת לבזוּקה" - קהילות
נועה ירון
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חפש
נועה ירון-דיין (נולדה ב-1972) הייתה מנחה בטלוויזיה ומגישה ברדיו עד שחזרה בתשובה והצטרפה לחסידות ברסלב.

ירון נולדה בגבעתיים למשפחה חילונית. עם תום לימודיה התגייסה לגלי צה"ל והחלה להתקדם במעמדה בתחנת האם ובתחנה החדשה דאז, גלגל"צ. היא עבדה לצד אלכס אנסקי בחדשות והחליפה את אמיר אשר בהגשת "מדינה בדרך". עם עלייתו של ערוץ 2 כערוץ שידור רשמי בשנת 1993 הגישה את "שישי חי" לצדן של מרב מיכאלי ואורלי ברבי, באחר הצהריים של ימי שישי. מבקרי הטלוויזיה בתקופה זו הכתירו אותה כפרועה, שנונה ואינטליגנטית. ירון גם הגישה את התוכניות "אחלה גבר" ו"גרופיז" באותו ערוץ. עם הצלחתה בנוף הרדיופוני והטלוויזיוני גויסה ירון לתוכנית "הוגו" בערוץ הילדים לצד גיל ססובר וטל ברמן, שניסתה לעצב ולגבש קהל יעד בוגר יותר.

במקביל החלה ירון להתקרב לדת בהדרגה. עם ערוץ הילדים חתמה על חוזה שלא תעבוד בשבתות. באותה תקופה יצאה עם יובל דיין, סטודנט לקולנוע בבית הספר "סם שפיגל" בירושלים, שעבד כתסריטאי בערוץ הילדים ובערוץ 2. עם הצטמצמות הנוכחות התקשורתית שלה התברר שירון עוברת תהליכי חזרה בתשובה יחד עם דיין. השניים אמנם נפרדו במהלך ההתקרבות הנפרדת לדת, אבל משחזרו שניהם בתשובה, התחתנו בחתונה חרדית. עם חזרתה בתשובה נטשה ירון את עולם התקשורת החילוני ונעלמה מהעין הציבורית למספר שנים. בשנת 1996 הופיעה לראשונה מאז שחזרה בתשובה, בתוכניתו של יאיר לפיד. ירון מנחה ערבי נשים והרצאותיה צברו פופולריות בקרב נשים דתיות כמו גם חילוניות.

ירון מתגוררת כיום ברמת בית שמש ב' והיא אם ל-6 ילדים. בשנת 2007 יצא לאור ספרה, "מקימי" (הוצאת עם עובד) סיפור שמבוסס בעיקר על סיפורה האישי. הספר מבוסס על יומניה של ירון שנכתבו בזמן שהחלה בחזרה בתשובה.


[עריכה] קישורים חיצוניים


כתובות אינטרנט נלוות:
"אני מתגעגעת לבזוּקה" - קהילות
נועה ירון 
בס"ד


אתר מקימי נועה ירון ידין


|
בס"ד

הריני רוצה לעבוד את השם יתברך באמת, באמונה ובשמחה. והריני מקשר עצמי בכל מחשבה דיבור ומעשה שלי, של כל היום, לכל הצדיקים האמיתיים, ובפרט לנחל נובע מקור חכמה רבינו נחמן בן פיגא זכותו תגן עלינו. ולפני כל תפילה יאמר: הריני מקשר עצמי בתפילתי לכל הצדיקים האמיתיים שבדורינו, ולכל הצדיקים האמיתיים שוכני עפר, קדושים אשר בארץ המה, ובפרט לרבינו הקדוש, צדיק יסוד עולם, נחל נובע מקור חכמה, רבינו נחמן בן פיגא זכותו תגן עלינו.
  

בס"ד"

סיפור של נועה ירון היא חזרה בתשובה היא מאוד מקסימה נפלאה וחמה ,
כדאי לשמוע אותך את הרצאות של ירון נועה היא מאוד מבוקשת
המקום: סלון בראשון לציון, בשבוע שעבר  האירוע: חוג בית של נועה ירון, פעם אייקון תרבות ("שישי חי"), היום חוזרת בתשובה ומרצה מבוקשת  התמליל:

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש