סבא ישראל אוהב ילדים
הכניסה של קבר הציון
קבר הציון באומן
סבא ישראל אומר נ נח נחמ מאומן זה גאולה
לתמונות נוספות...

לקישורים נוספים...
אור רבינו
בס"ד

מה זה נקודה טובה?


זה כל מצוה , מעשה טוב, דבר טוב, שהאדם עושה.מצוה מלשון צוותא, לאחד לחבר לקשר אותנו עם עצמנו עם השורש האמיתי שלנו עם הטוב הנצחי...


דבר טוב או מעשה טוב וגם מחשבה ורצון טוב. הכל נחשב.

מסופר על אחד שהגיע לעולם האמת ועשו קבלת פנים גדולה והכריזו הנה מגיע פלוני, שהוא איש רב פעלים שהוליד הרבה בנים טובים הולכים כולם בדרכי ישרים, עשה הרבה חסד, בנה הרבה ישיבות ובתי כנסיות וכו` וכו` ואותו האיש הסתכל ימינה ושמאלה לראות אולי יש שם אחד אחר נוסף שעומד לידו ואליו מכוונים השבחים הללו, כי הוא יודע על עצמו שלא עשה אפילו חלק אחד מכל מה שהזכירו כאן ואיך זה יתכן הרי כאן זה עולם האמת ואיך הם טעו בו כל כך ? ושאל אותם ואמר שבאמת זה השם שלו מה שאמרו בהתחלה, אך הוא לא זכה לעשות ולגמור את כל מכה ששבחו אותו כאן... ואמרו לו הרי הקדוש ברוך הוא מצרף מחשבה טובה למעשה, ואתה הרי רצית והשתוקקת לכל הדברים האלה, כאן בעולם האמת הרצון נחשב אפילו יותר מן המעשה !
  
אצל הקדוש ברוך הוא כל הטוב נחשב, רק צריך להתחיל לחפש ולבקש וללקט ולמצוא (כי מי שיחפש ויבקש, כלומר יאמר בפיו בלשון בקשה "רבונו של עולם עזור נא לי לראות רק את הטוב שכל אחד, לדון את הכל לכף זכות לדעת שכל המאורעות כולם לטובה" וכו` כל אחד כפי מה שמאיר לו הדיבור בליבו, אזי הוא בודאי ימצא, רק צריך להרגיל את עצמו לכך), נקודה טובה.

ועוד נקודה טובה, ועוד נקודה טובה, ועוד ועוד, ומזה נעשים ניגונים, ואז זוכים לשמחה וחיים אמיתיים!


הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש